Okładka książki Pozory

papier
dona
6.11 (9 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Elizabeth Carleton z pozoru ma wszystko ? talent, urodę, ogromne pieniądze, miłość. Lecz kiedy jej bogaty mąż pada ofiarą morderstwa, cały jej świat rozsypuje się w gruzy. Zostaje oskarżona o tę zbrodnię i postawiona przed sądem. Zaskakujące dla opinii publicznej uniewinnienie wcale nie oznacza końca jej koszmaru. By przetrwać, musi z delikatnej pianistki przeistoczyć się w twardą kobietę biznesu, która nie ufa nikomu - ani mężczyznom zapewniającym ją o swojej miłości, ani rodzinie zmarłego męża, która nie wierzy w jej niewinność, ani ludziom ze świata wielkich finansów, którzy wątpią w jej kompetencję. Samotność, władza, ambicja, zagrożenie życia, zdrada ? stają się dla Elizabeth chlebem powszednim.

Gdzie kupić?

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica