Hrabina

Wydawnictwo: BIS
THE COUNTESS
838968506X
dona

Przeżycia z dzieciństwa zostawiły w psychice młodej Andrei trwały ślad - dziewczyna boi się mężczyzn. Po śmierci ukochanego dziadka decyduje się wyjść za mąż za starego hrabiego, przyjaciela rodziny, który obiecuje jej opiekę i "białe małżeństwo". Dorosły siostrzeniec hrabiego - przystojny John - uważnie obserwuje rozwój wypadków i wciąż jest w pobliżu, powodowany troską i czymś jeszcze. Tymczasem Andrea staje się świadkiem coraz dziwniejszych zdarzeń w domu męża i powoli odkrywa mroczną prawdę.

AuroraBorealis | 2016-05-25
Przeczytana: 24 maja 2016

I co ja mam napisać o tej książce???? Chciałabym móc napisać, że była świetna, ekscytująca, że świetnie mi się ją czytało, ale niestety tak nie było. Wiem, że innym czytelniczkom się podobała, ale według mnie nie było tak cudownie. Dodatkowo uważam, że powinna nosić tytuł – "W poszukiwaniu zaginionego romansu" o tak, romansu żadnego, powtarzam ŻADNEGO TUTAJ nie uświadczycie, jest go tyle co kot napłakał. Jeśli myślicie, że jest to przyjemny romansik historyczny to bardzo, ale to bardzo się rozczarujecie. Owszem jest tajemnicza sprawa do rozwiązania, nawet ciekawa z dreszczykiem, ale na tym koniec. Chyba rzeczywiście spodziewałam się czegoś innego po tej książce. Tym razem pani Coulter srogo się na pani zawiodłam. :(

Mamy tu narrację w pierwszej osobie – historię przedstawia nam nasza bohaterka 21-letnia Andrea (Andy) dziewica, która tylko z jej znanych powodów, choć jest bogata wychodzi za mąż za sporo starszego od niej faceta, prawie dziadka. Pojawia się i nasz bohater - John...

kasik | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

To jedna z lepszych powieści tej autorki. Jak już przyzwyczaiłam się do pierwszoosobowej narracji, czytanie sprawiło mi niekłamaną przyjemność. Bardzo zgrabnie zawiązana intryga z dreszczykiem. Bohaterka urocza i zabawna, a przy tym jej przemyślenia wcale nie głupie. Polecam, to dobra i przyjemna rozrywka.

Moim zdaniem jedno z lepszych romansideł historycznych. I to książka z dreszczykiem z dreszczykiem (całkiem intensywnym, powiedziałabym – zwykle nie robi to na mnie aż takiego wrażenia, tutaj jednak… ciarki mi chodziły po karku). Zaczęło się nietypowo, intrygująco (to zresztą byłby świetny początek i dla zupełnie innego opowiadania). Potem – szokująca decyzja Andrei. Nijak nie potrafiłam sobie wyobrazić takiego małżeństwa, absolutnie nie wierzę w takie układy. I to milczenie hrabiego… i że nic jej nie zrobi... Akurat. Nie wiedziałam tylko, z której szafy wyjdą kłopoty. John był wyjątkowo ujmujący. Naprawdę starał się trzymać ręce przy sobie i uszanować żonę wuja, nawet, jak go nachodziła w sypialni. Był taki słodki, opiekuńczy… Trochę żałuję, że mało było o nim, wydaje mi się, że kryła się w nim ciekawa osobowość.

Drub | 2014-08-28
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Romanse

Jeden z lepszych romansów historycznych tej autorki. Inny niż pozostałe, wyłamuje się ze schematu. Na początku dziwnie mi się ją czytało ale kiedy przywykłam do narracji, zdecydowanie doszłam do wniosku że działa na korzyść historii. Romans z dreszczykiem i to zdecydowanie mocnym, sprawia że przy czytaniu serce bije szybciej. Czego na początku się obawiałam to tego że nie polubię głównej bohaterki, że jej cierpienie będzie wyolbrzymione i stale podkreślane. Jednak było tego dokładnie tyle ile trzeba aby współczuć jej i życzyć happy endu.

Iwona | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Mega nudne. Nie przeczytałam do końca, nie dałam rady.

Tusia3010 | 2016-11-18
Selene_29 | 2016-05-21