Diablica

Wydawnictwo: BIS
DEVILS DOUGHTER
838846163X
dona

"Diablica" to książka opisująca losy młodej i pięknej Angeliki - hrabiny Arabelli Welles, która podczas swojej wyprawy do Włoch zostaje porwana i uprowadzona do haremu w Oranie. Właścicielem Angeliki staje się przystojny Europejczyk, pół - Arab Kamal, który jest rozdarty między dwiema różniącymi się kulturami: islamską i chrześcijańską. Po niedługim czasie Arabella dowiaduje się, że stała się obiektem przemyślanej zemsty. Bohaterka ma posłużyć Kamalowi jako przynęta, która ma zwabić do Oranu jej nieświadomych zagrożenia rodziców. Młoda i piękna Arabella postanawia ocalić ich życie za wszelką cenę, nawet za cenę własnego życia. Jednak jej plany szybko się krzyżują, ponieważ odkrywa, że jest zakochana.

Beata | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Bardzo dobry romans historyczny, ale słabszy niż pierwsza część. Bohaterowie nie mają tyle magnetyzmu, co Cassandra i Anthony. Czyta się bardzo szybko, akcja wciąga i, mimo, że jest przewidywalna, potrafi zainteresować. Podobało mi się,że jest kilka równoległych par bohaterów,których losy się splatają, co nie grozi monotonią.

kaktusowaona71 | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

„Diablica” stanowi coś w rodzaju dalszego ciągu do historii znanej nam z książki pt „W objęciach diabła”.
Tak bardzo się cieszyłam na ten ciąg dalszy !
Spotkał mnie duży zawód niestety :(
Napisałam „coś w rodzaju dalszego ciągu ", ponieważ „Diablica” nie opowiada o dalszych perypetiach naszej niezapomnianej pary, czyli Cassandry i hrabii Anthony'ego Clare, lecz przenosi nas w czasie o 26 lat w przód i mówi już o losach ich dzieci.
Cassandra i Anthony pojawiają się tutaj tylko w tle i to jedynie marginesowo (ku mojemu rozczarowaniu, bo była to według mnie wspaniała para).
Niestety, kontynuacja nie dorasta nawet do pięt niezapomnianej części pierwszej. Przez dobre pól książki jest zwyczajnie mdło, nijako i po prostu nudno. Dalej niby akcja w końcu zaczyna się nieśmiało rozwijać, ale poznawanie jej też nie daje zbyt dużej satysfakcji, bo schemat goni schemat a słodycz, niekompletność charakterologiczna i naiwność kreacji bohaterów, przyprawia o lekkie zniechęcenie.
Nie ma co -...

karola200994 | 2015-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2015

Po przeczytaniu "W objęciach diabła" chciałam od razu przeczytać kontynuacje, ale zniechęcił mnie opis(harem, niewolnica, itd). Gdy w końcu zmusiłam się do czytania "Diablicy" przeżyłam bardzo pozytywne zaskoczenie.

Główny bohater Kamal o dziwo nie jest brutalem, na szczęście nie ma scen gwałtu, bicia i wielkiej przemocy czego osobiście nie lubię u pani Coulter. Po przeczytaniu tej książki nie czuje się więc tego niesmaku i przygnębienia. Ogólnie jest lekka i przyjemna w odbiorze. Jedynym minusem dla mnie jest to, że wszystko dzieje się za szybko. Trochę mało tego romansu w romansie. W książkach tego typu lubię tą drogę od nienawiści do miłości, tutaj była ona krótka i prosta.

Daje 8 gwiazdek za to zaskoczenie. Nie można niestety porównywać kontynuacji do pierwszej części. Choć dla mnie książka "W objęciach diabła" była trochę za brutalna to zostanie ona przeze mnie zapamiętana. "Diablica" wyrażając się kolokwialnie szału nie robi i po jakimś czasie odpłynie w mrokach...

posredniczkaa | 2016-02-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2013

Druga część z cyklu Devil's Duology. Po przeczytaniu "W objęciach diabła" rzuciłam się na kolejne pozycje tej autorki(standardowo). I ta mnie nie zawiodła. Niestety nie dorównuje części pierwszej, no ale najlepsza może być tylko jedna :)
Akcja całkowicie się zmienia, mimo że ponownie pojawia się wątek porwania i uwięzienia. Główną bohaterką jest Arabella córka Cassandry i Anthonego. Trafia ona w ręce przemytnika i zostaje uwięziona jako niewolnica w haremie. Jednak jej buntownicza natura i niewyparzony język, przysparzają jej "Panu" wielu problemów, na które nie był przygotowany.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i ciężko się od niej oderwać. Jest troszkę mniej brutalna od pierwszej części, co może myć jej plusem jeżeli nie lubimy zbyt wielu ostrych scen w romansach. Akcja toczy się dość szybko i jest bardzo ciekawa. Dodatkowo równolegle śledzimy losy innych bohaterów powieści, więc nie sposób się nudzić czytając. Autorka nie magluje jednego wątku przez dwa rozdziały za co...

Nikitka | 2012-03-01

Bardzo dobra kontynuacja, jednak po rewelacyjnej części pierwszej czyli "W objęciach diabła" czuje lekki niedosyt. Zdecydowanie wolałam losy rodziców Belli niż jej samej. Oczywiście Ci co czytali cześć pierwszą powinni i ta przeczytać, bo to zakończenie znanej nam historii :)
W tej części brakowało mi erotyzmu jaki był w poprzedniej, ponadto w tej części autorka opisywała historię kilku bohaterów. Bardziej by mi się spodobało gdyby była to opowieść jedynie Arabelli. No i amant mnie specjalnie nie zachwycił, zdecydowanie wolałam Anthoniego z części pierwszej.
Ogólnie wystawiam ocenę 7/10, ale chyba tylko dlatego tak wysoko, że byli w niej bohaterowie z jedynki i akcja działa się też w Oranie, a ja lubię takie klimaty.

AleksandraMaria | 2010-06-21
Przeczytana: 02 maja 2010

Świetna rozrywka. Wielka miłość, porwanie, intryga plus poczucie humoru.

patusia | 2012-07-19
Przeczytana: 08 lipca 2012

Świetnie się czyta. Trudno się od niej oderwać.

monikacik | 2016-09-25
Na półkach: Romans, 2016, Przeczytane