Ostatnio widziany w Masilii

Tłumaczenie: Janusz Szczepański
Cykl: Roma sub rosa (tom 9)
Wydawnictwo: Rebis
Last Seen in Massilia
Agnieszka

W 49 r. p.n.e. trwa krwawa wojna domowa między siłami Pompejusza i Juliusza Cezara. Tymczasem Gardianus Poszukiwacz dostaje anonimowy list, informujący go o śmierci jego syna Meto, który był podwójnym agentem na usługach Cezara. Gardianus wyprawia się do oblężonego portu Massilia, który sprzymierzył się z Pompejuszem. Jedynym jego sprzymierzeńcem jest Hieronim, który z rozkazu kapłanów...

Jedynym jego sprzymierzeńcem jest Hieronim, który z rozkazu kapłanów Artemidy ma zostać złożony w ofierze za grzechy ludności miasta i tym samym uratować ją przed zagładą. Gordianus jest świadkiem upadku młodej kobiety z Ofiarnej Skały. Pragnie się dowiedzieć, co tam zaszło i co tak naprawdę stało się z jego synem.

PannaAnna | 2015-03-10
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 26 lutego 2015

Massila pojawia się często w cyklu Saylora Roma sub Rosa, jako miejsce zesłań i politycznego Azylu . Nic więc dziwnego ,że w końcu i tu nas autor powiesci przenosi i to w chwili, kiedy wojska Cezara oblężają i ostatecznie zdobywają miasto. Odmienność kulturowa i obyczajowa dzisiejszej Marsylii nadaje kolorytu powieści, gdzie znów wątek kryminalny miesza się z historią , warstwa obyczajowa z fikcyjną .... Wątpliwe sojusze, intrygi , szpiegostwo , życiowe decyzje bogatera....to dobra powiesc , nieźły kryminał i wartościowe przyblizenie historii

elcarmello | 2011-01-10
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo fajna seria detektywistyczna dziejąca się w czasach starożytnego rzymu. Autor buduje bardzo dokładną i realistyczną wizję ówczesnego świata. Oddaje też dobrze realia historyczne tamtego okresu. Poza tym, to świetny kryminał. :)

Agnieszka | 2016-11-14
annaniana | 2016-10-01