Dom westalek

Tłumaczenie: Janusz Szczepański
Cykl: Roma sub rosa (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
The House Of The Vestals
Agnieszka

Dziewięć historii, które składają się na tę książkę, to misternie skonstruowane, pełne napięcia "kryminały". Wszystkie Umiejscowione są w okresie ośmiu lat dzielących Rzymską krew i Ramiona Nemezis (dwie pierwsze powieści cyklu "Roma sub rosa"). W tle opisywanych intryg przewija się dzieciństwo Ekona, adoptowanego syna Gordianusa, związek bohatera z niewolnicą Bethesdą (późniejszą jego żoną), a całość, co chyba najważniejsze, przesycona jest historią Rzymu od kresu dyktatury Sulli aż po powstanie Spartakusa. Dom westalek to istotne uzupełnienie całego cyklu. "Roma sub rosa", cykl powieści Stevena Saylora, których akcja toczy się w starożytnym Rzymie u schyłku republiki, a bohaterem jest Gordianus Poszukiwacz, został nadzwyczaj dobrze przyjęty i przez czytelników, i przez krytyków, dając autorowi miejsce wśród znaczących twórców sensacyjnych powieści historycznych.

Mel | 2015-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2015

Krótkie opowiadania, na które składają się kolejne sprawy i zagadki Gordianusa. Inne wątki poprowadzone chronologicznie. Mam tu na myśli rodzinę i przyjaciół naszego detektywa ;) Niepotrzebnie wcześniej pominęłam cz. 2 oraz 3 i przeszłam do powieści.

Podoba mi się w tym cyklu przede wszystkim tło historyczne, bohaterowie i bardzo dobra narracja. I oczywiście ciekawe zagadki kryminalne ;)

PannaAnna | 2015-01-25
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, E-booki
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Roma Sub Rosa cykl powieściowy o przygodach Gordianusa Poszukiwacza, dobrego człowieka, w starożytnym Rzymie ,przegniłym intrygami, manipulacjami i rozpustą . A mimo to fascynujący potomnych.
Dom Westalek w tej serii jest zbiorem krotkich opowiadań uzupełniający przerwę w życiorysie bohatera między pierwszym i drugim tomem. Czemu taki zabieg ?! Nie wiem, dla mnie wznowienie po 8 latach też byłoby ok. Nie szczególnie lubię krótkie formy literackie. Ale skoro już jest i mam to przeczytałam. Najbardziej podobało mi się opowiadanie o piratach ,z anegdotą z życia młodego Juliusza Cezara, zanim stał się znaczącą postacią w życiu politycznym Republiki i postacią jedną z najbardziej rozpoznawalnych w Historii

Skylla | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Opowiadania są krótkie i dość proste, więc przyjemność z czytania umiarkowana. Dla miłośników serii.

Tomasz | 2012-11-01

Zbiór dobrych opowiadań Saylora, chociaż wolę jego powieści.

treewood | 2016-01-18

Dobrze i szybko się czyta. Polecam

Arivald | 2016-11-24
Przeczytana: listopad 2016