Tajemnica

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
tajemnica, zagadka
Justyna

Niespodziewanie w domu Oli zjawia się tajemnicza kobieta. Niedługo potem znika nagle babcia Oli. Dziewczyna, by ją odszukać, wyrusza wraz ze swoim przyjacielem Kubą w pełną przygód podróż... Tak rozpoczyna się wielka wakacyjna przygoda, obfitująca w niezwykłe zdarzenia i zaskakujące spotkania. Cz ... spotkania. Czy Oli i Kubie uda się rozwiązać zagadkę nagłego zniknięcia babci? Kim jest kobieta w czerwonej sukni? Czy Olę i Kubę, prócz przyjaźni, połączy pierwsze młodzieńcze uczucie?

JaneS | 2013-08-27
Przeczytana: 10 lipca 2013

Nie jest to jakaś rewelacja, ale na pewno całkiem sympatyczna lekturka, która odciąga czytającego od monotonni.

Ejdżita49 | 2014-09-20
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: maj 2011

Ola mieszka z mamą, babcią i młodszym rodzeństwem na wsi. Pewnego dnia w ich domku zjawia się dziwna kobieta w czerwonej sukni. Jej obecność zmienia domowników, a po kilku dniach razem z tajemniczym gościem znika babcia dziewczynki, która razem ze swym przyjacielem, Kubą, wyrusza na jej poszukiwanie.
Czy Ola i Kuba znajdą babcię? Kogo na swojej drodze spotkają? Kim jest Karminowa Dama?

„Tajemnica” to przyjemna powieść dla dzieci i może także młodzieży, ucząca jak należy postępować i jakimi wartościami należy kierować się w życiu. Przyszło mi nawet na myśl, że nadawałoby się na lekturę szkolną.
Odniosłam wrażenie, że jest niedokończona – urwała się ni stąd, ni zowąd i szczerze przyznam, że gdy odwróciłam stronę i zobaczyłam, że został już tylko spis treści, parsknęłam śmiechem. A zakończenie to ja mam sobie wymyślić?
W książce są ilustracje, które jednak niezbyt mi się podobają.

marrrta4ever | 2014-07-23
Na półkach: Przeczytane, Polskie :)

"Tajemnica"-tytuł książki wydał mi się pociągający, ale jeśli chodzi o pozytywne aspekty tej powieści to... nic więcej. Przypominała ona nieco lekturę szkolną, której autorka usilnie starała się nadać barwy młodzieżowej powieści, lecz z mizernym skutkiem: spójrzmy prawdzie w oczy: niejedna lektura, którą przeczytałam do szkoły była o wiele ciekawsza, bardziej naturalna.

ksiazkobsesja.blogspot.com

Mary14 | 2013-03-10
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Nawet niezła, obleci. Jednak nie była to jedna z lepszych książek, które czytałam. Odrobinę mnie ona zmęczyła i znużyła, ale gorsze się czytało...

Szantie | 2012-06-02

Z tego co pamiętam (a pamiętam z niej naprawdę bardzo mało i odnoszę wrażenie, że nie jest to tylko wina tego, że czytałam ją dawno), to książka mnie po prostu nudziła. Wydaje mi się, że nawet nie zdołałam przeczytać jej do końca. Pomysł ciekawy, ale nic poza tym.

Lena | 2010-09-12

Książka tak edukacyjna ,że nie do zniesienia. Nie polecam