Włoskie szaleństwo

Every Boy's Got One
8324122052
Powieść amerykańska
angiem

Włochy to zdaniem Marka i Holly najbardziej romantyczne miejsce na ślub. Wprost idealne – gdyby nie świadek, który uważa, że pan młody popełnia właśnie największy błąd w życiu, i zamierza mu wyperswadować małżeństwo. Katastrofie może zapobiec tylko Jane, druhna panny młodej. Zrobi wszystko, żeby romantyczna podróż zakończyła się ślubem. Nawet jeśli sama będzie musiała się zakochać...

Martyna | 2015-01-28
Na półkach: X2015, Przeczytane, Romanse
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Fajna. Można było się uśmiechnąć. Fajnie napisana.

yootsuu | 2010-08-21

przezabawna historia w ciekawej formie! :)
świetny motyw z konfliktem druhny i drużby. wiadomo od początku, jak się skończy, ale ich przygody, starcia i kłótnie poprawiają humor i wzbudzają głośny śmiech. postać drużby pana młodego jest nieziemska, najlepszy bohater. :)

jedna z lepszych powieści Cabot.

marycha | 2011-07-17
Przeczytana: lipiec 2008

jedna z moich ulubionych książek... takich, które ściągam z półki i otwierając jakąkolwiek stronę poprawiam sobie humor. Przeczytałam ją kilka razy i za każdym miałam momenty, w których dostawałam kolki ze śmiechu i to, że czytałam je już po raz setny nie zmieniało tego... lekko i zabawnie napisana historia podróży czwórki Amerykanów do Włoch... stytuacja nietypowa, gdyż wybierają się oni na ślub... tyle tylko, że na pozór cyniczny i apodyktyczny świadek, nie uznaje decyzji pana młodego, a zdeterminowana świadkowa zrobi wiele, by ceremonia doszła do skutku... świetnie przedstawiona sytuacja oczami Jane i Cal'a. Każde ocenia zdarzenia we własny, często zupełnie odmienny sposób, a mimo wszytsko jest coś co ich łączy... kiełkujące do siebie uczucie... czy Cal zmieni swoje poglądy i przestanie uważać, że miłość to tylko nietypowa reakcja mózgu na za dużą zawartość jednego z enzymów wytwarzanych przez ludzki organizm - i mija, gdy tylko jego stężenie z czasem przestaje w określony...

sexy-chick | 2014-07-15
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2014

Książka niesamowicie wciąga. Bardzo podobał mi się nietypowy sposób w jaki była napisana - w formie notatek głównych bohaterów. Pierwszy raz, z czymś takim się spotkałam.
Historia może nie jest nadzwyczajna - dwoje ludzi, którzy się nie cierpią, (z jakiegoś powodu) skazani są na swoje towarzystwo, co się stanie dalej każdy wie.
Dużym plusem książki jest dynamiczna główna bohaterka, przy której nie sposób się nudzić.
Humor i ciekawy sposób pisania sprawia, że książka jest idealna na nudne popołudnia lub wieczory. Jak najbardziej lektura godna polecenia.

Lidka | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013

Główną zaletą tej książki jest jej ciekawa formuła - całość stworzona jest z notatek w dziennikach dwojga bohaterów, wielu krążących maili, różnych dokumentów, jak papiery urzędowe (w tym paszporty), kart dań, rachunków. Przez to jest bardzo współczesna.
Galeria barwnych postaci przewijających się przez książkę i główny wątek to już dość standardowe elementy tego typu powieści. Polecam czytać mając pod ręką dostęp do internetu, bo chyba tylko w ten sposób można połapać się w tych wszystkich elementach sezonowej popkultury amerykańskiej, serwowanych nam w książce w dużych ilościach.
Ogólnie książka jest przyzwoitym czytadłem.
To także książka reklamująca piękno mniej znanych zakątków Włoch, takich jak Le Marche.

Natalia | 2012-12-07

Fajna książka. Tylko i aż. Tak po prostu fajna.

Czyta się niezwykle szybko i jest napisana w nietuzinkowy sposób i chociaż już się z tym spotkałam (pamiętnik, maile, rachunki itp) to czytało się chętnie. Lekka, przyjemna i przezabawna historia czwórki Amerykanów, którzy wybierają się do Włoch. Dwójka z nich zamierza wziąć potajemnie ślub i towarzyszą im: drużba - przeciwnik jakiegokolwiek formalizowania związku i przesympatyczna druhna - autorka komiksów o Superkocie (Jeśli o nim nie słyszeliście to jesteście z Marsa!).

Książka przewidywalna, ale zaskakująca dawka humoru i ciekawa forma sprawiają, ze czyta się ją chętnie. Polecam dla relaksu!

SeaGoddess | 2012-09-07
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: październik 2011

Powieść jest ciekawa, a styl Meg nieustannie mnie zachwyca. Przewidywalna, ale przyjemna do czytania wieczorami. Napisana z wielkim humorem.

Rose92 | 2013-05-08
Przeczytana: 07 maja 2013

Przyznam, że na samym początku opowieść napisana w formie listów, notatek i e-maili trochę mnie zniechęciła. Wolę czytać książki napisane w normalnej formie, ale ta pomimo wszystko okazała się interesująca. W miarę czytania nie zwracałam uwagi na formę, zwyczajnie się przyzwyczaiłam. Historia lekka i jak pisali inni, przewidywalna, ale ma swój specyficzny urok. Warto po nią sięgnąć, jeśli się szuka czegoś lekkiego i z humorem.

Eldunari | 2015-03-03
Przeczytana: 03 marca 2015

Cudownie lekkie pióro Meg Cabot, które pamiętałam z "Pamiętników księżniczki" powróciło w tej książce! Wspaniale jest sięgać po książki przeznaczone dla dorosłego czytelnika i odnajdywać w nich tego samego autora, którym był, gdy czytaliśmy jego zupełnie niedorosłe tytuły... Ta sama świeżość i humor, kobiecość i jednocześnie męska polemika z nią, a wszystko to na 222 stronach dziennika, notatnika i maili bohaterów książki. UWAGA: czyta się z niecierpliwością! ;)

Goszka | 2016-08-30
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Nie wiem, jak to jest, że styl pisania Meg Cabot do mnie trafia i mnie bawi. To chyba pozostałość z dzieciństwa :) Wesoło, lekko, lektura na godzinę i do zapomnienia.