Papla wychodzi za mąż

Cykl: Papla (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Queen of Babble Gets Hitched
angiem

Lizzie nareszcie ma wszystko o czym zawsze marzyła: pracę w salonie sukien ślubnych, własne mieszkanie i zaręczynowy pierścionek z ogrooomnym diamentem. Dlaczego więc dostaje mdłości i wysypki za każdym razem, kiedy pomyśli o swoim ślubie? I dlaczego jej serce zaczyna mocniej bić wcale nie w obecności jej cudownego narzeczonego?

źródło opisu: Amber, 2008

źródło okładki: Amber, 2008

Ataga | 2013-04-09

Zabawne perypetie głównej bohaterki wprawiły mnie w bardzo dobry humor;].

Alicja | 2015-02-13
Na półkach: 2015, Meg cabot, Przeczytane
Przeczytana: 11 lutego 2015

Mimo, że wcale nie zaskakująca jak dla mnie najlepsza z całej serii.
Po poprzedniej części nie miałam ochoty sięgać do "dalszego ciągu", jednak zrobiłam to i o dziwo nie zawiodłam się :)
Żadne arcydzieło, ale książka przyjemna, lekka i pozwalająca na chwilę odciąć się od realnego świata.

Część III przygód Lizzie.
Lizzie nareszcie ma wszystko, o czym zawsze marzyła: pracę w salonie sukien ślubnych, własne mieszkanie i zaręczynowy pierścionek z ogrooomnym brylantem. Dlaczego więc dostaje mdłości i wysypki za każdym razem, kiedy pomyśli o swoim ślubie? I dlaczego jej serce zaczyna mocniej bić wcale nie w obecności jej cudownego narzeczonego?

Wszyscy wiedzą, że panna młoda musi mieć coś starego, coś nowego, coś pożyczonego i coś niebieskiego. Ale prawie nikt nie wie dlaczego. Zgodnie z pradawnym przesądem coś starego gwarantuje, że przyjaciele panny młodej będę jej wierni po ślubie, kiedy będzie ich potrzebować, jak już przywyknie do nowego życia ze swoim mężem i jego rodziną.
Coś nowego ma zapewnić sukces we właśnie rozpoczętym życiu.
Coś pożyczonego symbolizuje miłość jej rodziny i to, że może ją ze sobą zabrać do rodziny swojego świeżo poślubionego małżonka.
A coś niebieskiego oznacza lojalność i stałość. Pełna wersja tego wierzenia dodaje jeszcze, że...

wiejskifilozof | 2011-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2011

Bardziej obyczajowa . niż komedia . Lecz fajna .

DominikaQ92 | 2015-03-25
Przeczytana: styczeń 2013

Jestem wielką fanką Meg Cabot. Uwielbiam lekkość z jaką napisane są wszystkie jej książki a także zabawne anegdoty i analogie, które często w nich zawiera. Papla jest moją ulubioną serią ze wszystkich książek dla dorosłych a "Papla wychodzi za mąż" jest zdecydowanie najlepsza z trzech części. Mnóstwo humoru i wspaniała opowieść o miłości, która pozostawia mnie z nadzieją, że poznam kiedyś faceta takiego jak wybranek Lizzie. Przeczytałam ją i po polsku i po angielsku, i obie wersje bardzo mi się podobały, teraz tylko poluję na oryginalny audiobook.

sexy-chick | 2015-08-24
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Świetna książka na nudne wieczory. Ciekawa kontynuacja; z przyjemnością zagłębiłam się w dalsze losy Lizzie. I tym razem Meg Cabot mnie nie zawiodła serwując dużą dawkę humoru.

Justyna16823 | 2014-04-22
Na półkach: Przeczytane, Meg Cabot
Przeczytana: 12 lutego 2014

Jak dla mnie pierwsza część fantastyczna, którą z wielką przyjemnością i uśmiechem na twarzy przeczytałam. Niestety nie mogę tego powiedzieć o tej części. No cóż wszystko byłoby dobrze gdyby nie zakończenie, którego się nie spodziewałam po skończeniu 2 części. Nie na to liczyłam! Ogólnie książka ujdzie w tłumie, ale zakończenie już nie, przynajmniej dla mnie. Jednym słowem zawiodłam się na tej części bo po pierwszej zapowiadało się ciekawie, ale niestety w moim odczuciu sukcesu Papli nie udało się powtórzyć.

asocialreader | 2012-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Podobnie jak wszystkie części Papli ta również przypadła mi do gustu. Tak samo jak tamte jest lekka i bardzo sympatyczna. Bardzo spodobało mi się rozwinięcie wątku z Chazem. Gdyby nie to książka pewnie nie byłaby taka ciekawa :) Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, ale i jednocześnie ucieszyło. Z jednej strony winien był temu wszystkiemu Luke. Polecam z całego serca :)

Gosia9101 | 2016-01-21
Na półkach: 2016 rok, Przeczytane
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzecia część nieco mnie zaskoczyła obrotem wydarzeń.
Papla przyjmuje oświadczyny Luke'a, ale ślub nie dojdzie do skutku, nie z tym facetem...

Ania | 2012-03-12

Lekka i przyjemna.