Więzy krwi

Bloodtide
83-88087-44-4
Więzy, krwi
Beata

Zrujnowany Londyn znajduje się w rękach dwóch zwaśnionych gangów - Volsona i Conora. Volson proponuje przymierze - w zamian daje Conorowi za żonę czternastoletnią córkę Signy. Po ślubie Conor zabiera Signy do swojej siedziby i trzyma ją w zamknięciu. Wkrótce potem łamie traktat, używając podstępu niszczy Volsona i jego gang. Signy udaje, że go kocha - w rzeczywistości pragnie pomścić swoją rodzinę. Tymczasem Conor rośnie w siłę, podbija kolejne miasta Anglii. Rodzi się ruch oporu, do którego przyłącza się bliźniak Signy - Siggy...

Opowiada historia o dwóch gangach Volsona i Conora...bardzo mnie się podobała książka.
Po prostu doskonała do przeczytania, na miłe popołudnie!!!

PABLOPAN | 2012-10-17

Klimat włoskiej mafii przeniesiony w scenerię Londynu. Dziwne? Być może, a jednak niezwykle udane.

Iga | 2010-12-24
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Książka wysokiej klasy, napisana wręcz po mistrzowsku. Futurystyczna wizja Londynu i świata w ogóle, przedstawiona przez autora jest wprost niesamowita.
Co mam mu do zarzucenia, to sposób, w jaki potraktował główna bohaterkę. Bardzo mi się nie spodobało zakończenie i to, że nałożył na nią ograniczenia i przeszkody nie do pokonania, które wynikały z faktu, że była KOBIETĄ. W niektórych momentach trącało to wręcz mizoginizmem. Dlatego też, mimo całego mojego zachwytu, daje tylko 8 gwiazdek.
Niemniej polecam, bo to pozycja, która na długo pozostaje w pamięci.

Patrycja | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciężko, ciężko i jeszcze raz ciężko.
Ciężko czytało mi się początek i koniec. Gdy akcja książki nabrała tępa, wydawało mi się, tak jakbym biegła z górki. Akcja się przewijała czytało się bardzo przyjemnie.

Książka opowiada o dwóch gangach które rządzą Londynem. Gang Volsona i Conora. Głównymi bohaterami książki są bliźniaki Siggy i Signy. Dziewczyna o imieniu Signy z gangu Volsona, zostaje żoną Conora, aby zjednoczyć Londyn. Co potem okazuje się klęską dla Volsonów. Conor zrywa umowę i usiłuje zniszczyć całą rodzinę Volsonów. Lecz nie udaje mu się. Jednemu z Volsonów Siggiemu udaje się przeżyć. Kuruje go Świnia, która jest pół człowiekiem. Dziewczyna zostaje uwięziona w wierzy, ma swoją przyjaciółkę kocicę która ma oblicza (kota,ptaka,dziewczyny,orzecha). Pomaga dziewczynie w kontaktach z bratem, oraz udziela Sigiemu informacji o działaniu Conora. Po jakimś czasie Signy zachodzi w ciąże, tylko, że z swoim bratem. Conor do końca swojego życia myślał, że to jego dziecko.
Zwyciężył...

Kasia | 2010-07-22

jak dla mnie mistrzowska :)

Samuraj | 2016-08-21
Anksunamun | 2016-07-19