Niezwykła para

Wydawnictwo: Prima
The Power Twins
83-85855-46-7
Grimgor

Bliźniaki Fritz i Helen Price nudzą się w nadmorskim kurorcie, nie wiedząc, jak pozbyć się towarzystwa młodszego i bardzo dociekliwego kuzyna Jonathana. Mówiący z dziwnym akcentem wujek Grigorian zaprasza całą trójkę na farmę w górach. Wkrótce okazuje się, że Grigorian jest w istocie przybyszem z kosmosu, któremu powierzono zadanie sprowadzenia do stolicy Impierium Galaktycznego, Palassan, bezstronnych arbitrów, będących w stanie rostrzygnąć spór międzygalaktyczny. Fritz i Helen zostali wybrani do spełnienia tej roli. Obdarowani potężną mocą, staną wobec możliwości decydowania o przyszłości całego systemu planetarnego.

Monika | 2012-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Książka jest fantastyczno-młodzieżowo-przygodowo-dziwna:)
Nie znałam Follett'a z tej strony;)

_AngelGabriel_ -> dziękuję:)

Melba | 2014-02-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 23 lutego 2014

Jak dla mnie to również nie książka, a opowiadanie, ale w odróżnieniu od "Tajemniczego studia" nieco dłuższe i o niebo lepsze!! Kapitalny początek, a później już jest tylko lepiej. Można by zmienić tytuł na "Autostopem przez Narnię", dodać kilka szczegółów i jest doskonały pomysł na film z pogranicza sf. Tak polubiłam bohaterów, tak bardzo spodobały mi się pomysły autora, że - jak wspomniałam - ze względu na "krótkość" całości (chciałoby się więcej) - daję ocenę bardzo dobrą :)

Przemek | 2015-10-05
Przeczytana: 05 października 2015

Hmmmmm. Ken Follett kojarzy mi się z zupełnie inną literaturą. Na takie coś nie byłem przygotowany. Opowiadanko (jak się okazało to nie powieść) może być interesujące dla starszych dzieci lub młodszej młodzieży. Napisane sprawnie ale o treści pan Follett nie miał za dużego pjęcia. Raczej fantastykę powinien sobie odpuścić.

Marco | 2016-08-25
marts | 2016-07-30