Spadkobiercy Matarese'a

Wydawnictwo: Amber
The Matarese countdown
83-241-0255-8
dona

W dwadzieścia lat po zniszczeniu Appleton Hall korsykańska organizacja, z którą walczył superagent CIA Brandon Scofield i oficer KGB Wasilij Taleniekow, znów rośnie w siłę. Stworzone przez Matarese'a potężne lobby finansowo-przemysłowe na nowo podejmuje próbę narzucenia światu swej dyktatury. Mnożą się zabójstwa polityczne i terrorystyczne zamachy. Ideologiczni spadkobiercy Matarese'a mają swoich ludzi w instytucjach rządowych, dowództwie wojskowym i służbach wywiadowczych. CIA postanawia odnaleźć Brandona Scolfielda. Tylko on może stanąć do śmiertelnego pojedynku z bezwzględnym przeciwnikiem, który wydaje się niezniszczalny.

gwiazdka | 2016-08-24
Na półkach: Rok 2016, Przeczytane
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Pokonałam wreszcie „Spadkobierców Matarese’a”. chwilami było ciężko, chwilami przyjemnie. Na plus zasługuje styl Ludluma, który czuć w całej książce od pierwszej do ostatniej strony. Na minus niestety przemawia większość treści, powieść jest bardzo przegadana, za bardzo odwołuje się do pierwszej części, nie polecam czytać jednej po drugiej, bo wtedy można się całkiem zanudzić. Do tego dochodzą irytujące dialogi, w większości ociekające słodyczą aż do mdłości. I jeden z bohaterów, niesympatyczny tym razem i irytujący Brandon Scofield. A na dokładkę Taleniekow- znany z pierwszej części- tutaj został prawie ogłoszony świętym. Ogólnie czyta się nieźle, niektóre fragmenty są bardzo ciekawe, inne nudzą lub denerwują. Jak na Ludluma książka dość słaba i nierówna.

Marduk | 2016-03-24

Kontynuacja znakomitego "Testamentu...", i na tym powinien kończyć się opis. Bo do swojego prequela ta książka po prostu nie ma startu!

Marcin Napierała | 2016-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2016

Szczerze mówiąc nie porwała mnie ta książka. Kontynuacja rozgrywki między tajemniczą organizacja, chcącą doprowadzić do chaosu, a emerytowanym agentem CIA.

Kosik | 2011-08-08
Przeczytana: 2006 rok

W genialny sposób przedstawione losy dwóch bohaterów stojących po przeciwnych stronach, jednakże obaj, z inicjatywy Taleniekowa, łączą siły, aby powstrzymać poważniejsze niebezpieczeństwo. Można powiedzieć iż po raz kolejny Ludlum ukazuje bezmiar swojego talentu - książka na pewno przypadnie do gustu wszystkim lubującym się w zagłębianiu w świecie pełnym akcji i niebezpieczeństw życia agentów.

Magdalena Stępień | 2013-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2013

Pierwsze miejsce w konkursie na najbardziej drętwe dialogi ever. Gdyby wyciąć stąd suche żarty, patetyczne tyrady, wymuszone flirty i pieszczotliwe określenia, jakimi przerzucają się bohaterowie, całość miałaby jakieś 100 stron. Emocje jak przy lepieniu pierogów. Albo tłumacz pokpił sprawę, albo to jest fatalnie napisane. Mam wrażenie, że tylko nazwisko autora winduje ocenę do góry.

gordon_shumway | 2016-03-08

Jedna z niewielu książek, które przeczytałem więcej niż jeden raz. Jednocześnie była to pierwsza książka Roberta Ludluma, z którą miałem do czynienia i pierwsza z gatunku conspiracy-theory + political-fiction, stąd, być może, ocena odrobinę zawyżona.

Adam | 2013-11-10
Przeczytana: 16 czerwca 2009

Doskonała kontynuacja pierwszej części! Brandon Scofield mimo podeszłego wieku ciągle może imponować swoją siłą i skutecznością w walce, w dodatku może być wzorem do naśladowania nie tylko dla starszych ludzi, lecz wielu młodych mogłoby z jego postępowania wynieść bardzo wiele...

Asia Reda | 2015-11-04
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 14 października 2015

Podobnie jak pierwsza część, ta też bardzo mnie wciągnęła. Może pierwsza była troszkę lepsza, ale obie świetnie się czytało. Bardzo cieszę się, że trafiłam na książki tego autora.
Zdecydowanie polecam :)

iwona | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

Uwielbiam Ludluma wraz z całą jego twórczością...

Piotr | 2013-05-04
Przeczytana: 29 kwietnia 2013