Dziedzictwo

Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Cykl: Legenda Drizzta (tom 7)
Wydawnictwo: ISA
The Legacy
Łukasz Kuć

Zaznawszy spokoju wśród krasnoludów w odzyskanej Mithrilowej Hali, Drizzt po raz pierwszy w swym burzliwym życiu zaczyna odczuwać zadowolenie. Ale spokój nocnego elfa, renegata z miasta rządzonego przez kapłanki demonicznej bogini, nie może trwać długo. Sama Lolth, budząca grozę Królowa Pajęczych Otchłani, wzywa swych wyznawców, by wylali się z mrocznych głębin Podmroku i odzyskali dla niej jedyną duszę, która od tak dawna się jej wymyka - duszę Drizzta Do'Urdena.

Dreddenoth | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka to jak narazie najlepsza cześć, doskonałe opisy walk, dużo krasnoludów, dobre opisy walk, do tego drowy i jeszcze więcej drowów. Pieknie przedstawiony krasnoludki berserk, pojawia sie kilku ciekawych postaci jak Cobble czy generał Dagna, z drugiej strony wraca Jarlaxe ach jak ja uwielbiam tego zwariowanego elfa. Książka otwiera wiele ciekawych wątków których nie mogę się już doczekać

Urko88 | 2015-06-29

Bardzo fajna, chyba jedna z najlepszych części legendy Drizzta

Kornel Tymcio | 2016-07-08

Trzy dekady po opuszczeniu Menzoberrazan, Drizzt w końcu czuje się szczęśliwy i spełniony w królestwie krasnoludów. To oczywiście nie może trwać wiecznie i oto nadchodzi pierwsze starcie z drowami. Cały tom przepełniony wyczerpującą walką, a także poważnymi rozterkami targającymi naszymi głównymi bohaterami.
Wspaniały majstersztyk jeśli chodzi o połączenie dziejących się oddzielnie wątków w jedną całość.
Salvatore z radością przedstawia nam postacie, które później bez zmrużenia okiem pozbawia życia. Emocje się burzą.

Nefariel | 2012-08-03

Przyjemne, chociaż niezbyt ambitne czytadło. Warsztat autora nie jest zbyt dobry, ale bohaterów uważam za ciekawych i sympatycznych - mowa oczywiście o czarnych charakterach, bo Drizzt to klasyczna Mary Sue, Wulfgar jest irytującym dupkiem, a Catti-Brie - żałosną wywłoką. Tylko Bruenor ratuje imię dobrych postaci, no i oczywiście Guenhvywar.

totfla | 2013-10-27
Przeczytana: 2012 rok

Książkę przeczytałam w orginale. Sięgnęłam po nią z pewną taką ciekawością, gdyż Drowy i Podmrok pojawiły się już kiedyś w moim życiu, ale jednak w ciekawszym wydaniu. Lekturę skończyłam, bo mam to w zwyczaju, ale po kolejne części jakoś nie mam ochoty sięgać. Może kiedyś...

Krystian Bas | 2015-05-10

Wielki powrót do Podmroku! Oczekiwałem tego i Menzoberranzam mnie nie zawiodło! Lolth tka sieci intryg i wciąga w to Drizzta wraz z jego towarzyszami. Jedna z najlepszych książek z serii o mrocnzym elfie.

13bpm | 2012-12-19
Przeczytana: październik 2011

Świetny rozwój i niespodziewane zwroty akcji. Konkretnie i ciekawie przedstawione tło. Naturalne dialogi wzbogacone opisem wyrażanych emocji. Całość trzyma w napięciu.

Alannada | 2010-12-18

Nawet niezła książka. Czasami nieco nurząca, ale czyta się szybko i przyjemnie

innuendo | 2012-07-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka nie tylko zaskakuje ale i wzrusza. Jak zwykle jestem pełna podziwu dla kunsztu Roberta Salvatore, głębi i przekazu każdego monologu głównego bohatera. Akcja nie przynudza. Czytałam z zapartym tchem, płacząc co chwila po pewnym momencie, co po ponownym płakaniu w czasie spaceru, gdy sobie przypomniałam akcję, uznałam już za nieprzyzwoite :D. Polecam serdecznie każdą część tej serii.

Dariusz | 2012-03-26
Przeczytana: kwiecień 2011

Zrobił z Drizzta bratobójcę, siostrobójcę. Najważniejsze, że Entreri nadal żyje. Plusem jest to, że znowu akcja dzieje się w Podmroku.