Okładka książki Zaścianek

Czytelnik
typ
papier
Agnieszka
7,79 (34 ocen i 3 opinie)
Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Tomek | 2010-05-18
Przeczytana: 2009 rok

Sięgałem po tę książkę nie mając bladego pojęcia o Faulknerze i jego twórczości. I tak przypadkiem trafiłem na jednego z moich ulubionych autorów. Faulkner w tej powieści, w odróżnieniu od takich, jak "Wściekłość i wrzask" czy "Kiedy umieram", nie zastosował nowatorskich technik narracyjnych. Dlatego też może tej pozycji traktuje się jako sztandarowej i nie poleca jakoś specjalnie czytelnikowi. Według mnie jest to jednak powieść wyjątkowa. Urzekł mnie Faulkner światem, który pokazał, światem Ameryki nie tak znowu dawnej i gdzieś może jeszcze istniejącej poza wielkimi aglomeracjami. Pokazał ludzi zamieszkujących tytułowy Zaścianek, tak jak on to tylko umie - w sposób trafny, prosty, obnażający większe i mniejsze przywary charakteru a także czasem paradoksalne zasady moralne, zgodnie z jakimi jego bohaterowie żyją. Książka ma niesamowity klimat: czuje się pot ludzi pracujących na polach bawełny, zagląda się w ich posępne, zdeterminowane oczy i słyszy wyduszone z ledwością, zdawkowe wypow...

detektywmonk | 2012-07-31

Wspaniała , podróż do czasów , których już nie ma .Prawdziwi ludzie i ich prawdziwe problemy .

mm8371 | 2013-05-11

Kapitalny obraz Ameryki która dawno przeminęła.O bezwzględności,chęci władzy ,fortuny...

mcwlod | 2014-08-08
espequer | 2014-05-22