Loon Lake
830602057X
Agnieszka

Jezioro Nurów” to barwna powieść o życiu chłopca z małego przemysłowego miasteczka, Joe Patersona, włóczęgi, człowieka cyrku, robotnika w fabryce samochodów i wreszcie właściciela ogromnej posiadłości, Jeziora Nurów, w górach Adirondack. Akcja powieści, tocząca się przed drugą wojną światową, cofa się, wybiega naprzód, jest opowiadana z punktu widzenia różnych bohaterów, lśni i mieni się jak...

Akcja powieści, tocząca się przed drugą wojną światową, cofa się, wybiega naprzód, jest opowiadana z punktu widzenia różnych bohaterów, lśni i mieni się jak woda w Jeziorze Nurów, co Doctorow oddaje z prawdziwym mistrzostwem.

Asprzestworzy | 2016-12-04
Przeczytana: 30 września 2016
meggee | 2015-04-10
Barbasia | 2014-12-28
Edgar Lawrence Doctorow nie żyje

We wtorek, 21 lipca w wieku 84 lat zmarł E.L. Doctorow, jeden z wybitniejszych amerykańskich pisarzy, laureat wielu nagród, autor m.in "Witajcie w Ciężkich Czasach", "Ragtime" czy "Marszu". Doctorow był doceniany za uniwersalność i wszechstronność swojej prozy oraz za nieposkromioną wyobraźnię.