Dotykanie świata Marka Kamińskiego

978-83-911009-8-1
regiony polarne, podróże
literatura faktu
okruszek

"Dotykanie świata Marka Kamińskiego" wywiad rzeka spisany przez Marka Szymańskiego,Dotykanie świata to nie tylko dalekie, niebezpieczne podróże, to także podróż duchowa i intelektualna w głąb siebie, zdobywanie wiedzy, życie zgodne ze swoimi pragnieniami" Marek Kamiński, podróżnik, odkrywca, polarnik, ale też biznesmen i człowiek, który potrafi przeszczepiać innym swoją pasję życia i chęć ciągłego, aktywnego poznawania świata - tym razem opowiada Markowi Szymańskiemu o tym, jak to wszystko się zaczęło. Książka stanowi swoisty klucz, który otwiera drzwi do świata, w którym marzenia, nawet te najniezwyklejsze, są realizowane, wzmacniając wiarę w ludzkie możliwości.

Marek Kamiński, opowiadając o swoim życiu, pokazuje nam, że warto marzyć, warto odważnie kroczyć ku granicom, tym realnym i tym, które tylko sobie wyobrażamy. I warto je przekraczać - Marek Kamiński robił to wielokrotnie, w książce opisuje trudne momenty swoich podróży, chwile zwątpienia w trakcie wyprawy z Jaśkiem Melą, ból i osłabienie fizyczne, które towarzyszyły mu podczas zdobywania Biegunów, ale też chwile wielkiej radości i tryumfu.

Artur Schodziński | 2014-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 08 października 2014

Będąc dzieckiem marzyłem o poznawaniu świata. Te marzenia snułem czytając książki, oglądając albumy. Wtedy to była jedyna możliwość dotykania świata. Minęły lata i miałem okazję być w wielu miejscach, o których marzyłem. Teraz mieszkam w Patagonii, na końcu świata i poprzez książki dotykam innych miejsc na świecie i ciągle mam nadzieję, że jeszcze trochę w życiu doświadczę. Lektura tej książki wzruszyła mnie, przywołała wspomnienia i poważnie zmotywowała.
To moje pierwsze spotkanie z Markiem Kamiński, ale wiem, że nie ostatnie. Spotkania z mądrymi i doświadczonymi ludźmi to iskra, która potrafi rozpalić to co jest się w głębi naszego serca. Polecam

Petka57 | 2011-01-14
Przeczytana: 20 listopada 2010

Bardzo mi sie podobała. Kaminski wygłasza bardzo sugestywne opinie, które można by podsumować iż marzenia trzeba realizować i nigdy na to nie jest za późno. Po przeczytaniu stwierdziłem, że też mam ochotę na wyprawę! Może nie od razu na bieguny ale już planuję wyprawę rowerem na... ;)

Małgosia | 2012-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Książka pobudzająca do działania. Po przeczytaniu aż chce się coś zmieniać w życiu, zrobić coś nowego. Z wypowiedzi Pana Marka płynie tyle mądrości, spokoju i wielkiej wiary w marzenia i ludzi... Wielki szacunek dla Pana Kamińskiego!

noico | 2013-03-08
Przeczytana: 08 marca 2013

Marek Kamiński - podróżnik, znany szerszej "widowni" przede wszystkich ze zdobycia dwóch biegunów w jednym roku oraz z takich samych dwóch wypraw z niepełnosprawnym nastolatkiem, Jasiem Melą.
Książka jest wywiadem rzeką z Markiem Kamińskim, nie tylko o jego najgłośniejszych dokonaniach, ale o tym dlaczego do nich w ogóle doszło, jaka była jego motywacja, po prostu rozmowa o życiu.
Podoba mi się to co mówi Marek Kamiński. O potrzebie znalezienia swojej drogi w życiu, o tym, że zdobywanie biegunów nie jest wcale najważniejsze, ale to co dzieje się w człowieku, że dokonuje takich, a nie innych wyborów. Ważne jest aby spojrzeć w głąb siebie i podjąć wyzwanie zrobienia czegoś ważnego w swoim życiu. I nieważne czy to będzie wyprawa polarna, bieganie w maratonach czy zmiana pracy. Ważne, aby wszystko to co robimy wypływało z naszego wnętrza i pozwalało nam odkrywać siebie i świat.
"Liczy się droga, a nie cel."

Bartek | 2014-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wywiad rzeka

Podążaj za marzeniami, przekrocz horyzont nadziei
Idź za głosem serca. Wiara czyni cuda.
Cel nie może przesłonić drogi – droga jest najważniejsza.
Żyj w wielu światach – polscy Himalaiści masowo ginęli w latach ’70 i ’80, może obracali się tylko w jednym świecie?! (Łazariew – niech nić nie przesłoni Ci miłości do Boga). Niepowodzenie w jednym świecie pozwoli zrealizować się w drugim, tak autor tłumaczył zamiłowanie do prowadzenia biznesu, i realizowaniu się w wielu innych płaszczyznach życia.
Bądź możliwie najlepiej przygotowany – Amundsen. Czerp z wiedzy poprzedników – Scott wykorzystał w wyprawie rodzaj zwierząt który w arktycznych warunkach się nie sprawdzał.
Czasem porażka pozwoli ci być ciągle głodnym.

Iza | 2015-12-14

Anna | 2016-11-03