Blondynka na safari

Wydawnictwo: G+J
978-83-7596-040-2
okruszek

Wszystko co powinieneś wiedzieć o safari: Informacje praktyczne: pogoda i klimat, fotografowanie, zakupy, słownik języków suahili i afrikaans, obozowiska i hotele. Zdrowie: szczepienia, skaleczenia, ukąszenia, żółta febra, ameba, malaria i inne zagrożenia, o których trzeba wiedzieć; Bezpieczeństwo: bagaż podręczny, dokumenty i inne ważne rzeczy. Ekwipunek: ubranie, sprzęt podróżny,...

Wszystko co powinieneś wiedzieć o safari:
Bezpieczeństwo: bagaż podręczny, dokumenty i inne ważne rzeczy.
Ekwipunek: ubranie, sprzęt podróżny, fotograficzny i filmowy, apteczka i inne niezbędne wyposażenie.
Parki Narodowe: Amboseli, Arusha, Manyara, Serengeti, Tsavo i inne miejsca, które warto zobaczyć;
Życie codzienne: suahili - język i styl życia, kanga i kikoy, piłka nożna, kuchnia, targowanie się i inne przydatne informacje;
Ludzie: Buszmeni Hadzabe, Masajowie i inne plemiona;
Zwierzęta: antylopy, bąkojady, kameleony, słonie, żyrafy i inne;
Rośliny: kwiaty, baobaby, drzewa neem i inne okazy flory;
Ciekawostki: dlaczego słoń ma zielonego penisa, jak atakuje czarna mamba, i po co żyrafie rogi oraz wiele innych fascynujących informacji. Więcej www.beatapawlikowska.com.

Zainspirowana fantastycznymi historiami o safari Beata Pawlikowska wyrusza na poznanie afrykańskiej sawanny. Przewodnik Blondynka na safari pełen jest opowieści i spostrzeżeń Autorki z safari w RPA, Tanzanii i Kenii. Znajduje w nim mnóstwo praktycznych rad i wskazówek, jak zorganizować własne safari. Dowiesz się, gdzie najlepiej pojechać, co ze sobą zabrać, czego się spodziewać i jakich cen oczekiwać. Znajdziesz wskazówki, jak się targować, jak zachowywać podczas safari i czego wystrzegać. Poznasz najciekawsze parki narodowe i inne ważne, warte odwiedzenia miejsca w Afryce. Poczujesz na czym polega codzienne życie Afrykańczyków, ich mierzenie czasu, język i styl życia. Zdobędziesz cenne rady, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich rzeczy, jakich problemów ze zdrowiem możesz się spodziewać i co wtedy robić.

Monika | 2014-06-09
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Żyłam w przekonaniu, że wszystkie książki podróżnicze pani Beaty są infantylne, z lekka przynudnawe... A tu taka niespodzianka!!!
"Blondynka na safari" podobała mi się bardzo! Wiele konkretnych, praktycznych rad, świetne opisy zwierząt i safari w różnych krajach, doskonałe zdjęcia, po prostu SUPER!!!
Pani Beato, proszę nie rysować, zdecydowanie proszę fotografować, a przede wszystkim pisać dalej :)

Eliza | 2015-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Przyjemna, lekka, praktyczna. Ciekawy przewodnik dla początkujących podróżników, choć wydaje mi się, że niektóre porady i wskazówki nieco zdawkowe i pobieżne. Interesujące opisy zwierząt afrykańskich. Z dużą ciekawością przeczytałam o zagrożeniach związanych z chorobami tropikalnymi. Trochę brakowało mi ciekawostek z życia tubylców. Polecam. Książka pełni rolę bardziej przewodnika podróżniczego. Jeżeli nie do przeczytania, to chociaż do przejrzenia. Zdjęcia średnie.

madziaila | 2010-09-09
Przeczytana: luty 2010

Jest to bogato ilustrowany przewodnik. Autorka dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami i przygodami jakie spotkały ją w Afryce. Opisuje zwierzęta, rośliny i Parki Narodowe w Kenii, Tanzanii i RPA. Zamieszczonych zostało bardzo dużo ciekawostek. Polecam tę książkę wszystkim pasjonatom podróży ;)

Magda | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Uwielbiam Panią Beatę. Jej książki nie raz pomagały mi w tarapatach. Świetnie napisana jest również ta część. Praktyczne porady, życiowe i nie tylko. Każdy szanujący się Mol książkowy powinien mieć wszystkie części książek Beaty Pawlikowskiej.

Wiedźminka | 2011-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Kolejna przeczytana książka pani Pawlikowskiej na moim koncie. Uwielbiam takie wartościowe, wciągające książki, z dużą ilością zdjęć, ciekawymi koementarzami. Wszyscy którzy pragną wybrać się do jednego z trzech krajów wypisanych na okładce, niech jak najszybciej przeczytają ten poradnik. Poznają bardzo dużo ciekawych rzeczy na temat roślin, zwierząt, ludzi czy samego safari. Takich informacji rzeczywiście nie znajdziecie w zwykłych przewodnikach.

Polecam zainteresowanym.;]

ElViento | 2015-04-12
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 kwietnia 2015

Całkiem zgrabny i sympatyczny przewodnik, z którego można się troszkę dowiedzieć o Afryce i samym safari. Sprawia, że ma się ochotę tam jechać, choćby natychmiast :)

Anczitka | 2014-07-14

Chętnie czytam tego typu przewodniki, gdyż interesuję mnie kultura i obyczaje krajów Afrykańskich...tak też sięgnęłam i po ten napisany przez Beatę Pawlikowską :)
Co do mojej opinii... hmmm... autorka mnie tym razem nie zaskoczyła...jednak trzeba przyznać, że jeżeli ktoś wybiera się w podróż na Safari to książka jest jak najbardziej dla niego.Zawiera mnóstwo przydatnych informacji typu: co zabrać w podróż, jak się ubrać i jak zachowywać w towarzystwie tamtejszej ludności.
I dobrze, że stoi na mojej półce... jeżeli kiedyś zaciągnie mnie w daleki świat to na pewno z niej skorzystam :D

Eljot | 2014-06-01
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze
Przeczytana: 31 maja 2014

Niestety nie podchodzi mi chyba literatura Pani Beaty. Tą pozycję oceniam trochę lepiej niż Blondynkę w Tanzanii, Na Czarnym Lądzie i na Zanzibarze. Choć są to dwa różne typy książek. Te wyżej wymienione, to książki podróżnicze - a przynajmniej takie miały być (niestety nie wyszły autorce). Natomiast Blondynka na safari, to bogato ilustrowany przewodnik. Niestety treść nie jest aż tak interesująca jak by się wydawać mogło na początku. Dużo zyskuje dzięki pięknym ilustracjom. Treść można by było sporządzić nigdzie nie wyjeżdżając. Jest to typowo encyklopedyczna wiedza, przeplatana sztucznymi, czasami wręcz idiotycznymi radami. Plus za to, że nie ma głupkowatych rysunków, ale pojawiła się kolejna rzecz, której nie mogę znieść. Mianowicie emotikonki! Pani Beato, bój się Boga!! Jak w poważnym przewodniku może Pani zamieszczać buźki! Jeżeli chce Pani pokazać, że jest coś zabawane, to można to przekazać w inny sposób. Np. błyskotliwym i humorystycznym zdaniem. Proszę brać przykład z...

Smerfetka | 2013-06-20
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Książkę czyta się szybko, lekko i przyjemnie...pisana jest prostym językiem, dzięki czemu łatwo się ją czyta. Autorka przedstawia w niej swoje wrażenia z wyprawy na Safari po Kenii, Tanzanii i RPA, ale także przekazuje najważnijesze informacje, potrzebne dla osób chcących odbyć taką podróż do Parków Narodowych Afryki i przekonać się jak wyglądają dzikie arfykańskie zwierzęta z bliska. W tej książce jest napisane o wszystkim - od opisów zwierząt, roślin sawanny, przez życie mieszkanców Afryki, po informacje dotyczące chorób, które możemy "nabyć" w trakcie pobytu a Afryce i jakie rzeczy są porzebne turystom udającym sie na Safari. Moim wielkim marzeniem jest własnie wybrać się na takie Safari,mam nadzieje,że kiedyś się uda.

Agnieszka | 2011-01-08
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 stycznia 2011

Przystępnie napisany przewodnik, zawierający wiele bardzo przydatnych informacji. Korzystając z własnego doświadczenia nabytego podczas podróży do Afryki, Beata Pawlikowska w prosty sposób przekazuje czytelnikowi najważniejsze informacje dot. m.in. pogody i klimatu, chorób tropikalnych, zwyczajów i obyczajów panujących w Afryce. Radzi jak ustrzec się przed ukąszeniami owadów, kradzieżami, co zrobić w przypadku poparzeń słonecznych; pisze o najważniejszych szczepieniach i wyposażeniu apteczki, wymaganych dokumentach.
"Blondynka na safari" nie jest zlepkiem suchych informacji, autorka dzieli się z nami własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniem, udziela wielu praktycznych rad i wskazówek.