Sąd ostateczny

Cykl: Emil Żądło (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
nellanna

Dziennikarz, były policjant, Emil Żądło spotyka przypadkiem dawno niewidzianą znajomą z narzeczonym. Następnego dnia dowiaduje się, że oboje padli ofiarami makabrycznej zbrodni. Giną zamordowani w okrutny sposób kolejni ludzie. Żądło odkrywa, że ciała ofiar zostają po śmierci groteskowo upozowane i rozpoczyna prywatne śledztwo. Chce jak najszybciej znaleźć mordercę, bo staje się on coraz bardziej bezwzględny i zaczyna zagrażać także bliskim dziennikarza.

Lato mija, ale ani policyjne śledztwo, prowadzone przez nadkomisarza Zebrę, ani intuicja dziennikarza i jego dociekliwość nie prowadzą do rozwiązania zagadki tajemniczych śmierci. Gubią się tropy, a morderca sprytnie wodzi wszystkich za nos. Emil dokonuje jednak odkrycia, które pozwoli mu rozwiązać ponurą zagadkę.

źródło opisu: http://publicat.pl/dolnoslaskie/

źródło okładki: http://publicat.pl/dolnoslaskie/

gwiazdka | 2017-03-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 17 marca 2017

„Sąd ostateczny” Anny Klejzerowicz to łatwa i lekka książka, po trosze obyczajowa, w większej części kryminał. Nie wyróżnia się niczym obłędnie oryginalnym, ciekawa, napisana dobrze, ale nie rewelacyjnie. Język i styl bardzo przeciętne, szybko się czyta, szybko zapomni. Bohaterowie jak najbardziej sympatyczni, akcja ma niezłe tempo. Polecam jak najbardziej, jako rozrywka książka na pewno się sprawdzi, arcydzieło jednak to nie jest.

Stokrotka | 2016-09-08
Przeczytana: 08 września 2016

Emil Żądło – dawniej policjant, obecnie dziennikarz – przechodzi kryzys. Nie może dogadać się z byłą żoną, która utrudnia mu kontakty z synem. Szef lekceważy jego pomysły i ambicje. Bohater sporo czasu poświęca na spanie i picie. Do czasu. Dwoje młodych ludzi, których znał osobiście, zostaje zamordowanych i dziwacznie upozowanych. Emil postanawia odnaleźć mordercę, nawiązuje współpracę z policją.
„Sąd Ostateczny” Anny Klejzerowicz to dosyć ciekawa powieść z mocno rozbudowanym wątkiem kryminalnym, połączonym ze słynnym tryptykiem Hansa Memlinga. Można się sporo dowiedzieć o tym niderlandzkim malarzu i jego słynnym dziele.
Bohaterowie na ogół budzą sympatię, choć ich charakterystyka jest dosyć powierzchowna, a morderca – mimo okrutnych czynów i pokrętnej psychiki – wcale nie przeraża. Moim zdaniem, zabrakło elementu napięcia i większych emocji. Ogólnie książka zainteresowała mnie jednak na tyle, że sięgnę po drugi tom przygód dociekliwego Emila.

Heisenberg | 2016-05-29

„Sąd Ostateczny” Anny Klejzerowicz ‘zawołał’ mnie swego czasu z witryny pewnej księgarni w pewnym mieście. Przyciągnął mnie tytuł, przyciągnęła okładka (piszę tutaj o wydaniu kieszonkowym), a kiedy wziąłem książkę do ręki, to przyciągnął mnie opis. Kupiłem zatem. No i Pani Klejzerowicz i Emil Żądło wygrali ze mną.
Na pewno nie jest to książka, o której można dyskutować latami, i wygłaszać „ochy” i „achy”, ale po prostu jest to bardzo solidne czytadło na dość wysokim poziomie, jak na nasze polskie realia! Ciekawa intryga z historią i sztuką w tle, dużo zwrotów akcji, strony przewraca się szybciutko – mnie to wystarcza! Jedyne czego mi trochę zabrakło, to jakiegoś małego elementu zaskoczenia przy końcu powieści. Ale i tak „Sąd Ostateczny” jest na tyle dobrą powieścią, że na pewno kolejne perypetie Emila Żądło pójdą u mnie „pod nóż”, czyli do przeczytania.

Nina | 2016-04-17
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

No i znowu Pani Anna :) I znowu świetna pozycja :) Emil Żądło to jeden z moich ulubionych bohaterów. Były policjant, obecnie dziennikarz śledczy, fajny, normalny facet. Tym razem wplątany w serię morderstw inspirowanych słynnym obrazem "Sąd ostateczny". Jest momentalnie brutalnie ale wszystko w dobrym guście, ze smakiem. Gwarantuję udaną lekturę.

Grażyna | 2015-01-18
Przeczytana: styczeń 2015

Nawet nie przypuszczałam,że tak wciągnie mnie ten kryminał.Polubiłam (mam nadzieję ,że z wzajemnością) Emila Żądło. Na plus wg mnie przemawiają: wartka akcja (szybkie zwroty)ciekawy temat,barwni bohaterowie.Oprócz tego chwilami doskonale wczuwałam się w atmosferę Gdańska.Nie mogę nie wspomnieć o tym ,że dowiedziałam się sporo (wobec tego ,że byłam laikiem) o malarstwie Hansa Memlinga ,a głównie o obrazie "Sąd ostateczny"....Jestem już w trakcie czytania "Cienia gejszy" i zapowiada się..równie frapująco ...ale napiszę o tym jak skończę.Szkoda ,ze nie mam jeszcze "Domu naszej pani".....ale pracuję nad tym..

| 2014-05-20
Przeczytana: 20 maja 2014

Niewielu jest polskich pisarzy, których lubię, a jeśli już takowi się znajdą, to najczęściej są to twórcy książek z gatunku fantasty. Wyjątkiem w tym zestawieniu jest obecnie Anna Klejzerowicz, której Sąd Ostateczny okazał się jednym z najlepszych kryminałów jakie miałam okazję czytać w ciągu ostatnich lat.
Głównego bohatera, Emila Żądło, polubiłam niemal natychmiast - zwykły mężczyzna, któremu zamarzyło się robić w życiu to, co lubi, czyli pisać dla gazet. Porzucił pracę w policji i pomimo początkowej fali ekscytacji i zadowolenia z decyzji utknął w martwym punkcie - brak zleceń i perspektyw na większy zarobek, resztki gotówki, zobowiązania finansowe wobec byłej żony oraz brak chęci do czegokolwiek. Mimo jego nieciekawej sytuacji, spodobała mi się jego odwagę w dążenia do wymarzonego życia. Przyznam szczerze, że obok aprobaty jego postępowania, gdzieś z tyłu głowy, pojawiła się odrobina strachu, że owy niespełna czterdziestoletni były policjant, może wkrótce zmienić się w...

Kasia | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014

Anna Klejzerowicz- pisarka, publicystka, fotograf, redaktor. Jest autorką książek kryminalnych, obyczajowych oraz powieści grozy. Napisała m.in.: „Ostatnią kartą jest śmierć”, „Czarownica”, „Córka czarownicy”, „List z powstania” oraz „Cień Gejszy”.

Emilowi Żądło- byłemu policjantowi, który postanowił poświęcić się dziennikarstwu, wszystko zaczęło „walić się na głowę”. Problemy życia codziennego dobiły go do tego stopnia, że ostatnie pieniądze postanowił wydać na papierosy i alkohol i całkowicie zatracić się w swoim smutku. Wszystko zmienia się jednak, gdy któregoś dnia spotyka swoją byłą sąsiadkę, która tego samego wieczoru razem ze swoim narzeczonym zostaje brutalnie zamordowana. Zaintrygowany Emil, postanowiwszy, że dowie się całej prawdy i złapie mordercę, postanawia pomóc w śledztwie.

Emil Żądło to genialnie skonstruowana postać, która już od samego początku przypadła mi do gustu. Główny bohater zyskał moją sympatię i z całą pewnością sięgnę po inne książki z jego osobą w...

kwiatusia | 2014-05-27
Przeczytana: 23 maja 2014

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://zycnadalzpasja.blogspot.com/

"Sąd Ostateczny" to jest moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Pierwsze i zapewne nie ostanie. Lubię kryminały, a ten dostarczył mi kilu pasjonujących godzin z akcją osadzoną w Gdańsku, gdzie wspólnie z głównym bohaterem tropiłam niebezpiecznego przestępcę, który lubi w okrutny sposób wymierzać sprawiedliwość.

Emila Żądło poznałam w chwili, gdy miał chwilowy kryzys. Stracił pracę, żona go porzuciła, zabierając ze sobą synka Bartka. Mężczyzna stracił sens życia. Emil śpi do południa, pieniędzy na jego koncie z każdym dniem jest coraz mniej. Dopiero telefon od jego byłej żony - Emilii z upomnieniem o spłacenie zaległych alimentów otrząsa go z marazmu.

Kocha syna i stara się o niego dbać dlatego od razu wybiera się na poszukiwanie pracy.
Przypadkowo spotyka swoją dawną sąsiadkę Dorotę i jej narzeczonego, którzy prowadzą gazetkę. Po krótkiej rozmowie decydują, że będą ze sobą współpracować. Warunki mają...

Gąska | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Anna Klejzerowicz, która z wykształcenia jest magistrem resocjalizacji, ma wiele pasji. Interesuje się fotografią, publicystyką, pisarstwem. Słynie z zamiłowania do kotów, sztuki, książek i gór. Mieszka w Gdańsku, gdzie przenosi nas akcją powieści „Sąd ostateczny”. Zajmuje się pisaniem książek kryminalnych, obyczajowych oraz grozy. Wiele lat brała czynny udział w teatrze Atelier imienia Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Autorka ma na swoim koncie książki takie jak: :” List z powstania”, „Córka czarownicy” i inne.

Emil Żądło – bohater książki, jest przystojnym byłym policjantem w średnim wieku. W momencie rozpoczęcia akcji powieści próbuje swych sił, w dziennikarstwie Nie przynosi mu to stałych dochodów. Nie ma z czego opłacić alimentów, przez co jego była żona ogranicza mu kontakt z synem. Kobieta gardzi nim i uważa go za życiowego nieudacznika. Sam o sobie myśli podobnie. Podczas wędrówki po mieście i rozmyślaniu o swej niepewnej przyszłości, nogi prowadzą go do pubu. Picie stało...

basik | 2016-02-22

Bardzo dobry kryminał polskiej autorki z tajemnicą sprzed lat w tle.
Emil Żądło, były policjant, a obecnie bezrobotny dziennikarz postanawia zająć się sprawą seryjnego mordercy, gdy dowiaduje się o śmierci córki swojej znajomej.
Po pewnym czasie odkrywa, że morderca wzoruje się na obrazie "Sąd Ostateczny", który znajduje się w gdańskim muzeum. W śledztwie pomaga mu Marta, pracownica muzeum ( z którą nawiązuje romans) i Marek,jego przyjaciel z policji.
Emil nawet nie przypuszcza na jakie niebezpieczeństwo naraża siebie i bliskie sobie osoby , starając się dopaść mordercę.Głuche telefonu, włamanie do mieszkania,grożenie rodzinie, to dopiero początek.
Bardzo szybka akcja, świetni bohaterowie, dobrze prowadzone śledztwo a także wiadomości z historii sztuki i wątek miłosny, to zalety tej książki. A zakończenie wciska w fotel.
Bardzo mi się ta książka podobała i na pewno przeczytam dalsze części przygód Emila Żądło

Znak kryminał 300x500
Nadmorski Plener Czytelniczy już w ten weekend

Małgorzata Kalicińska, Dorota Gellner, Krzysztof Daukszewicz – to niektórzy z gości Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w Gdyni. W dniach 3-5 sierpnia na Skwerze Kościuszki spotkają się wydawcy, pisarze oraz, oczywiście, fani książek.