Pola Laska

Wydawnictwo: Anagram
978-83-929078-0-0
Polska, satyra, społeczeństwo

Pola Laska. Przyszła na świat 4 czerwca 1989 roku. Jej narodziny ogłoszono w Telewizji Polskiej. Jej ojcem był PRL, a matką II RP. Alef Stern w oniryczno-alegorycznej opowieści przedstawia najnowszą historię III Rzeczpospolitej. "Pola Laska" jest lirycznym pamfletem na polską klasę polityczną nazywaną pseudoeliciną oraz na polskie społeczeństwo spędzające 6 godzin dziennie przed telewizorem,...

Pola Laska. Przyszła na świat 4 czerwca 1989 roku.
Jej narodziny ogłoszono w Telewizji Polskiej.
Jej ojcem był PRL, a matką II RP.

Alef Stern w oniryczno-alegorycznej opowieści przedstawia najnowszą historię III Rzeczpospolitej. "Pola Laska" jest lirycznym pamfletem na polską klasę polityczną nazywaną pseudoeliciną oraz na polskie społeczeństwo spędzające 6 godzin dziennie przed telewizorem, dające się omamiać gadającym "mądrym" głowom.

To rozliczenie narodu przyssanego do cyca ekranu i pilota. Narodu karmionego bezmózgową papką, kształtującą jego poglądy o świecie, o kraju, o polityce i życiu.

Książka jest powieścią z pogranicza, bo Pola Laska od urodzenia cierpi na otwarte złamanie serca i borderline - nie tylko ze względu na swe geopolityczne położenie, ale przede wszystkim na sytuację wewnętrzną, która przeszkadza jej w normalnym funkcjonowaniu.

anna | 2015-01-03
Przeczytana: 19 grudnia 2014