Opowieści Gęsiego Pióra

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
historia, dla dzieci, Polska
Dorcia

Zarys historii Polski w atrakcyjnej formie dla starszych dzieci. "– Ujazd – przeczytał Atanazy obojętnie. Najwyraźniej nic mu ta nazwa nie mówiła. […] Wielce był zaskoczony, gdy za zakrętem ukazały się mury i baszty zamku. Patrzył na nie z nosem przylepionym do szyby. – Ten zamek nosi nazwę Krzyżtopór. Został zbudowany w siedemnastym wieku i pierwotnie należał do rodziny Ossolińskich –...

Zarys historii Polski w atrakcyjnej formie dla starszych dzieci.

do szyby.
do rodziny Ossolińskich – wyjaśnił tato, jak gospodarz, który czuje się zobowiązany zaznajomić
gościa z najbliższą okolicą.
– Wielki zamek – przyznał Atanazy. – Ale nie to, co Wawel."

źródło opisu: KAW, 1988

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Katasza | 2017-09-06

Dlaczego tak wysoka ocena? Może dlatego że to książka mojego dzieciństwa i wyjątkowa. Może i kojarzy mi się z bardzo przykrymi czasami (cóż, nie każde dzieciństwo jest beztroskie) i stratą bliskich, ale też z magią, czytaniem pod kołdrą z długopisem z latarkę (tak, tak, były wtedy takie cuda:-)). Może to ona zapoczątkowała fascynację historią....kto wie. Dopiero teraz, jako dorosła osoba miałam okazję zobczyć opisywany zamek Krzyżtopór. Powiem wam...popłakałam się. Oby każde "duże dziecko" tak wspominało swoje ukochane pierwsze książki.

utoll | 2016-01-17

Polecam jako czytankę dla dzieci na dobranoc.

Grzegorz | 2016-09-29
Karoll | 2015-01-28