Znaki na papierze Zbigniew Herbert

Wydawnictwo: Bosz
978-83-7576-012-5
poezja
MsSurrealist

Zbigniew Herbert Henryk Citko (oprac.) prof. Maciej Buszewicz (proj. graf.) Joanna Kułakowska-Lis (red.) Zbiór tekstów (wiersze, fragmenty esejów, prozy poetyckiej, listy) Zbigniewa Herberta, harmonijnie zilustrowany rysunkami poety, szkicami wykonanymi podczas jego licznych podróży po Europie. Tematyka utworów jest różnorodna, choć dominują teksty poświęcone sztuce, dziedzictwu...

Zbigniew Herbert
Henryk Citko (oprac.)
prof. Maciej Buszewicz (proj. graf.)
Joanna Kułakowska-Lis (red.)

Zbiór tekstów (wiersze, fragmenty esejów, prozy poetyckiej, listy) Zbigniewa Herberta, harmonijnie zilustrowany rysunkami poety, szkicami wykonanymi podczas jego licznych podróży po Europie. Tematyka utworów jest różnorodna, choć dominują teksty poświęcone sztuce, dziedzictwu europejskiej kultury, nie brakuje jednak też problematyki filozoficznej, historiozoficznej i egzystencjalnej. Doskonale dobrane przez Henryka Citkę rysunki pozwalają na pełniejszą, czasami wręcz odkrywczą interpretację wierszy. Opisy dzieł sztuki i zabytków architektury zyskują dodatkowy, plastyczny kontrapunkt. Niezwykle oryginalny projekt graficzny pozwala na wydobycie bogactwa znaczeń twórczości pisarza.

bazylia | 2014-12-28
Przeczytana: 2010 rok

Polecam każdemu zainteresowanemu poznaniem bliżej Herberta jako osoby, twórcy. Ta książka, to nie kolejny tomik poezji, ani nie biografia. Znajdziecie tu kilka wierszy, fragment rozmów, felietonów, ale także odręczne rysunki poety (wyglądają, jakby narysował je 5-latek).

AdamK | 2016-09-17
fhraza | 2016-07-18