Stany prymitywne

Etats Primitifs
978-83-7659-078-3
tajemnicza organizacja, USA
Pistacia

Kontynuacja „Wilków Fenrydera”, debiutu młodego pisarza, przedstawiciela nurtu nowego thrillera francuskiego, którego czołowym przedstawicielem jest Jean-Christophe Grange. „Stany prymitywne”, choć nawiązują do poprzedniej powieści autora, mogą być czytane jako oddzielna całość. Wilki Fenrydera, tajemnicza organizacja założona przez jednego z najbardziej okrutnych dowódców wojny secesyjnej,...

Wilki Fenrydera, tajemnicza organizacja założona przez jednego z najbardziej okrutnych dowódców wojny secesyjnej, bractwo skupiające ludzi dysponujących mocą urzeczywistniania najbardziej skrytych ludzkich lęków nie spocznie, póki nie osiągnie celu – a celem tym jest zachwianie potęgą Stanów Zjednoczonych. Piękna, pochodząca z Luizjany dziennikarka, znana z poprzedniej książki, Sarah Widar, przybywa do Nowego Jorku. Ma pomóc przyjacielowi, ekscentrycznemu prywatnemu detektywowi, rozpracować morderczą organizację. Rychło wychodzi na jaw, że demoniczny plan Wilków jest już mocno zaawansowany – na czele spisku stoi eminentny przedstawiciel amerykańskiego biznesu oraz kulturalny działacz, Walter Skoll. Sarah i Tim mają niewiele czasu, by pokrzyżować szyki bractwa. Osiem dni dzieli USA od prawdziwej katastrofy…

[opis wydawcy]

father_brush | 2019-08-05
Na półkach: Covin Alec, Przeczytane, 2019
Przeczytana: 05 sierpnia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nieco mniej wciągająca niż pierwsza część opowieści o Wilkach, nadal pozostaje w ścisłej czołówce powieści tego gatunku. Zakończenie świetne pomimo że cześć intrygi stworzonej przez autora dość szybko udało mi się rozgryźć.
Jeśli ktoś lubi mroczne klimaty bez przesłodzonych happy endów to zdecydowanie polecam. Zaczął bym jednak od powieści pt. "Wilki Fenrydera".

Jolanda | 2018-03-21

Najbardziej nie lubię, gdy po zakończeniu lektury dopada mnie myśl; szkoda było czasu, jest tyle ciekawych rzeczy do przeczytania...

ughfudoi | 2015-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2015

"Kości trzaskały jak suche gałęzie, a czaszka po prostu eksplodowała! Tłum, co przecież zrozumiała, potwornie wył."

Ciekawa, druga odsłona Wilków!

eR_ | 2014-09-15

Tajne organizacje które tylko czekają,żeby zniszczyć"bogobojną Amerykę" skąd my to znamy? Nasi bohaterowie nie poddają się choć jest ich garstka Dają się wrobić w intrygi,które dziecko w przedszkolu by odgadło i w miarę postępu akcji wymierają jak muchy bez mała.
'Zobaczymy jak im pójdzie w 3 tomie.

J_Xavier_B | 2013-10-20
Przeczytana: marzec 2011

Alec Covin, to kolejny obok Maxime’a Chat­tama fran­cu­ski pisarz mło­dego poko­le­nia, two­rzący zagad­kowe thril­lery z domieszką nie­sa­mo­wi­to­ści. I podob­nie jak wspo­mniany kolega po pió­rze, Covin także jest auto­rem serii powie­ścio­wej, któ­rej akcja osa­dzona jest w Sta­nach Zjed­no­czo­nych. Składa się na nią try­lo­gia, z któ­rej dwa tytuły uka­zały się dotych­czas w Pol­sce. Pierw­sza odsłona cyklu, czyli „Wilki Fen­ry­dera” roz­grywa się w Luizja­nie, zaś druga część „Stany pry­mi­tywne” prze­nosi czy­tel­nika do Nowego Jorku. I tą wła­śnie powie­ścią roz­po­czą­łem swoje spo­tka­nie z prozą Covina.

Utwory serii łączy tajem­ni­cze i nie­bez­pieczne brac­two noszące nazwę „Wilki Fen­ry­dera”, któ­rego korze­nie się­gają cza­sów wojny sece­syj­nej. Dzia­ła­nia tej orga­ni­za­cji nie­po­koją ze względu na nie­sa­mo­wite zdol­no­ści posia­dane przez jej człon­ków, a także wzbu­dza­jący trwogę znak roz­po­znaw­czy – czarną ręka­wiczkę noszoną na pra­wym ręku każ­dego z...

Edyta | 2013-09-30

Jak dla mnie ksiazka wciagajaca i pelna zwrotow akcji. Bardzo mi sie podobala, ale to specyficzny rodzaj literatury laczacy w sobie zarowno kryminal jak i literature fantasy dlatego nie kazdy czytajacy stanie sie jej fanem. Szczegolnie podobalo mi sie , ze ksiazka do konca trzyma w napieciu i nie wiadomo kto jest w niej dobry, a kto zly, kto zasluguje na nasze zaufanie, a kogo powinnismy go pozbawic.

Tomsky | 2013-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Książka napisana przez młodego autora co widać podczas lektury. Znajdziemy w niej coś z kryminału, thrillera, fantasy. Opis niektórych scen jest groteskowy, żeby nie powiedzieć śmieszny w innych opis jest bardzo dobry. Autor przyznaje, że inspiruje się twórczością S. Kinga i to widać. Książka przypomina mi francuskie filmy z stylu Purpurowe rzeki. Duży plus za zakończenie, które jest dalekie od amerykańskich happy end'ów.

Pestilentia | 2013-06-08

Trzyma poziom części pierwszej,ale niektóre sceny, straszne z założeńia, są cokolwiek groteskowe.

blackladybird6 | 2013-04-29

Niestety, daleko jej do poziomu pierwszego tomu.