Stany prymitywne

Etats Primitifs
978-83-7659-078-3
tajemnicza organizacja, USA
Pistacia

Kontynuacja „Wilków Fenrydera”, debiutu młodego pisarza, przedstawiciela nurtu nowego thrillera francuskiego, którego czołowym przedstawicielem jest Jean-Christophe Grange. „Stany prymitywne”, choć nawiązują do poprzedniej powieści autora, mogą być czytane jako oddzielna całość. Wilki Fenrydera, tajemnicza organizacja założona przez jednego z najbardziej okrutnych dowódców wojny secesyjnej,...

Wilki Fenrydera, tajemnicza organizacja założona przez jednego z najbardziej okrutnych dowódców wojny secesyjnej, bractwo skupiające ludzi dysponujących mocą urzeczywistniania najbardziej skrytych ludzkich lęków nie spocznie, póki nie osiągnie celu – a celem tym jest zachwianie potęgą Stanów Zjednoczonych. Piękna, pochodząca z Luizjany dziennikarka, znana z poprzedniej książki, Sarah Widar, przybywa do Nowego Jorku. Ma pomóc przyjacielowi, ekscentrycznemu prywatnemu detektywowi, rozpracować morderczą organizację. Rychło wychodzi na jaw, że demoniczny plan Wilków jest już mocno zaawansowany – na czele spisku stoi eminentny przedstawiciel amerykańskiego biznesu oraz kulturalny działacz, Walter Skoll. Sarah i Tim mają niewiele czasu, by pokrzyżować szyki bractwa. Osiem dni dzieli USA od prawdziwej katastrofy…

[opis wydawcy]

eR_ | 2014-09-15

Tajne organizacje które tylko czekają,żeby zniszczyć"bogobojną Amerykę" skąd my to znamy? Nasi bohaterowie nie poddają się choć jest ich garstka Dają się wrobić w intrygi,które dziecko w przedszkolu by odgadło i w miarę postępu akcji wymierają jak muchy bez mała.
'Zobaczymy jak im pójdzie w 3 tomie.

J_Xavier_B | 2013-10-20
Przeczytana: marzec 2011

Alec Covin, to kolejny obok Maxime’a Chat­tama fran­cu­ski pisarz mło­dego poko­le­nia, two­rzący zagad­kowe thril­lery z domieszką nie­sa­mo­wi­to­ści. I podob­nie jak wspo­mniany kolega po pió­rze, Covin także jest auto­rem serii powie­ścio­wej, któ­rej akcja osa­dzona jest w Sta­nach Zjed­no­czo­nych. Składa się na nią try­lo­gia, z któ­rej dwa tytuły uka­zały się dotych­czas w Pol­sce. Pierw­sza odsłona cyklu, czyli „Wilki Fen­ry­dera” roz­grywa się w Luizja­nie, zaś druga część „Stany pry­mi­tywne” prze­nosi czy­tel­nika do Nowego Jorku. I tą wła­śnie powie­ścią roz­po­czą­łem swoje spo­tka­nie z prozą Covina.

Utwory serii łączy tajem­ni­cze i nie­bez­pieczne brac­two noszące nazwę „Wilki Fen­ry­dera”, któ­rego korze­nie się­gają cza­sów wojny sece­syj­nej. Dzia­ła­nia tej orga­ni­za­cji nie­po­koją ze względu na nie­sa­mo­wite zdol­no­ści posia­dane przez jej człon­ków, a także wzbu­dza­jący trwogę znak roz­po­znaw­czy – czarną ręka­wiczkę noszoną na pra­wym ręku każ­dego z...

Tomsky | 2013-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Książka napisana przez młodego autora co widać podczas lektury. Znajdziemy w niej coś z kryminału, thrillera, fantasy. Opis niektórych scen jest groteskowy, żeby nie powiedzieć śmieszny w innych opis jest bardzo dobry. Autor przyznaje, że inspiruje się twórczością S. Kinga i to widać. Książka przypomina mi francuskie filmy z stylu Purpurowe rzeki. Duży plus za zakończenie, które jest dalekie od amerykańskich happy end'ów.

ughfudoi | 2015-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2015

"Kości trzaskały jak suche gałęzie, a czaszka po prostu eksplodowała! Tłum, co przecież zrozumiała, potwornie wył."

Ciekawa, druga odsłona Wilków!

Edyta | 2013-09-30

Jak dla mnie ksiazka wciagajaca i pelna zwrotow akcji. Bardzo mi sie podobala, ale to specyficzny rodzaj literatury laczacy w sobie zarowno kryminal jak i literature fantasy dlatego nie kazdy czytajacy stanie sie jej fanem. Szczegolnie podobalo mi sie , ze ksiazka do konca trzyma w napieciu i nie wiadomo kto jest w niej dobry, a kto zly, kto zasluguje na nasze zaufanie, a kogo powinnismy go pozbawic.

Pestilentia | 2013-06-08

Trzyma poziom części pierwszej,ale niektóre sceny, straszne z założeńia, są cokolwiek groteskowe.

blackladybird6 | 2013-04-29

Niestety, daleko jej do poziomu pierwszego tomu.

Miki242 | 2016-06-15
eMM | 2016-05-01