Miłość czy sport

Wydawnictwo: Grasshopper
978-83-61725-13-8
miłość, sport
Pistacia

W czasach parytetu, gdy kobiety wypierają mężczyzn ze sfer życia zawodowego zarezerwowanego do tej pory wyłącznie dla panów, są jeszcze bastiony broniące przywilejów rodzaju męskiego. Choćby działy sportowe redakcji prasowych. Bo czy kobieta może być specem od piłki nożnej, hokeja, żużla bądź boksu? Niby może, ale to jest jakieś zaprzeczenie odwiecznych praw natury. Natomiast przypadek – kobieta szef redakcji sportowej, to już kuriozum na miarę światową.
Taka sytuacja się jednak zdarzyła. „Miłość czy sport” opowiada historię, w której męska ekipa dziennikarzy sportowych musi stawić czoła nowej szefowej Malwinie Stern. Pasjonujące potyczki mają miejsce w redakcji warszawskiego pisma, w pubie „Pod kogutem”, w Sopocie lub w mieszkaniu narratora – Ryszarda. Można uznać, że rozgrywka kończy się remisem (słowo miłość w tytule nie jest użyte przypadkowo), ale zanim do tego dojdzie, zdarzy się wiele zabawnych perypetii, które lekkim piórem opisał Ryszard Makowski.
Najlepsza męska książka dla kobiet.

[opis wydawcy]

Kasia | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Uśmiałam się do łez przy tej książce!
Napisana z poczuciem humoru i ironią.
Biję brawa panie Makowski! Książka prześwietna.
Polecam.

ivv | 2015-10-16

Spodziewałam się lepszej zabawy przy tej książce. Opis na okładce był super.
Niestety momentami bardzo słabo.

Paulina | 2014-02-20
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe

Bardzo ciekawa fabuła, opis prowadzony w sposób zabawny i ironiczny, czyli również duży plus. Co do bohaterów, całkiem wyraziści, ale na swój sposób też pospolici. Miłość w książce nieco wyidealizowana, co średnio mi się podobało. Myślałam, że poczytam trochę więcej o sporcie. Jednak książka dobra, ze względu na fabułę i humor. Z pewnością lekko się ją czyta i bez problemów.

Kasiulek | 2011-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2011

Rysiek, to 30-paroletni dziennikarz sportowy pewnej gazety.
Pewnego dnia zjawia się w redakcji kobieta, która staje się szefem działu sportowego. I tu tkwi problem: "baba jest moim szefem". To kwestia powtarzana kilkanaście razy w tej książce. Z czasem ta "baba" staje się kimś więcej niż tylko szefem.
Jak tu rozmawiać o męskich sprawach w męskiej załodze, jak "nad głową stoi baba". Załoga działu sportowego oprócz Ryśka- kawalera, to żonaty Gruby który zawsze wznosi toast "za nasze kawalerskie", Piłkarz, który w swojej karierze strzelił 2 gole- samobójcze oraz Stefan- nestor dziennikarstwa sportowego. Panowie spotykają się w pubie "Pod Kogutem" i tam "opijają" całodniowe posiedzenia w redakcji.

Autorem tej prześmiesznej pozycji jest Ryszard Makowski, znany bardziej jako członek kabaretu "OT.TO" i autor "Lambaluny".
Książka to zaledwie pół roku z życia Ryśka. Jest to swego rodzaju dziennik , od lipca pewnego roku do stycznia roku następnego.
Można go porównać do "Dziennika...

Pierwszy raz od bardzo dawna płakałam ze śmiechu czytając książkę. Polecam na wieczór po ciężkim dniu :)

Neisea | 2012-11-23
Przeczytana: 2012 rok

Cudowna, zabawna, po prostu skarb :))

Dorcia1906 | 2016-07-01
alpenliebe | 2016-07-01