Kto całuje ostatni...

Wer zuletzt küsst
83-7384-154-7
Jojo, Sven
Enyo

Jojo jest w centrum zainteresowania. Odkąd żyje w "stałym związku", nie tylko przyjaciółki proszą ją o radę, jak poznać chłopaka, interesują się nią także koledzy Svena. To jest powodem konfliktu: Sven grozi, ze zerwie z Jojo, jeśli ona nie przestanie się umawiać z innymi. Jojo jest oburzona! Nie pozwoli, żeby ktoś jej mówił, co ma robić. Sytuacja staje się poważna. Sven zrywa z Jojo, która uważa, ze jej chłopak długo tego nie wytrzyma. Jednak kilka dni później widzi go z inna...

Ta książka niezbyt przypadła mi do gustu. Owszem, jeśli ktoś szuka lektury na samotne wieczory i ma ochotę poczytać o wyczynach głównej bohaterki, to bardzo proszę! Dla mnie, problemy postaci były dość dziwne. Jest tam łatwa do zauważenia akcja, książka napisana prostym językiem, lecz tylko dla osób, które lubią ten styl pisania.
Jojo jest w centrum zainteresowania. Odkąd żyje w „stałym związku”, nietylko przyjaciółki proszą ją o radę, jak poznać chłopaka, interesująsię nią także koledzy Svena. To jest powodem konfliktu: Sven grozi, zezerwie z Jojo, jeśli ona nie przestanie się umawiać z innymi. Jojo jestoburzona! Nie pozwoli, żeby ktoś jej mówił, co ma robić. Sytuacja stajesię poważna. Sven zrywa z Jojo, która uważa, ze jej chłopak długo tegonie wytrzyma. Jednak kilka dni później widzi go z inna…

Reading_is_sexyy | 2013-02-10
Przeczytana: 2013 rok

Jest to lekka, zabawna i przyjemna książka. Krótkie rozdziały, mała objętość, to wszystko sprawia, że nie sposób czytać jej dłużej niż jeden dzień. Perypetie Jojo są pierwszorzędne i nie raz śmiałam się w głos z jej zwariowanych pomysłów. :)

Katherine | 2015-08-08
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane

Seria książek Hortense Ullrich opowiadająca o miłosnych i zabawnych przygodach Jojo. Książki te czytałam kilka lat temu. Dzięki nim zawsze poprawiałam sobie humor. Nie wiem jak oceniłabym je dzisiaj, jako starsza i bardziej dojrzała osoba niż wtedy. Pewnie uznałabym ją za zbyt dziecinną. Mimo to, dla młodych nastolatek które chcą poczytać zabawną opowieść o miłości to zachęcam:)

koniaralisa13 | 2015-05-24
Przeczytana: 24 maja 2015

Kolejny tom o przygodach Jojo, Svena i jej rodzinki...:) ŚWIETNE NA POPRAWĘ HUMORU SZCZEGÓLNIE,PO BARDZO STRESUJĄCYM DNIU W SZKOLE!!!!!!!;)

Książkoholiczka | 2012-07-14

Jak zwykle zabawna książka o miłosnych rozterkach wesołej Jojo.

Todesengel | 2011-06-30
Na półkach: Wakacje 2011, Przeczytane
Przeczytana: 26 czerwca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzynastoletnia Jojo z Niemiec to główna bohaterka tej i kilku innych książek. Ciągle przeżywa kłopoty miłosne. Do tego dodajemy młodszą siostrę hodującą ślimaki i nadopiekuńczą mamę martwiącą się o byle co. Przyjaciółka bohaterki koloryzuje jej życie uczuciowe i,pełna podziwu, opowiada innym dziewczynom.

Świetna książka dla dziewczyn, które lubią historie o zakochanych, miłości i...pełnym kłopotów życiu nastolatek przeżywających kłopoty miłosne.:)

Ola | 2013-07-15

Ta książka była bardzo ciekawa.

anczak19173 | 2012-01-05

świetna :)