उपनिषद्,
83-233-1912-X
religia, filozofia
estr

"Upaniszady" to zbiór najważniejszych tekstów filozoficzno-religijnych stanowiących zwieńczenie tradycji wedyjskiej. Zawiera on przesłanie istotne dla całej późniejszej klasycznej filozoficznej myśli Indii. Ułożony w sanskrycie, tłumaczony był już niemal na wszystkie języki świata. W Polsce ukazuje się obecnie drugie wydanie pierwszego polskiego przekładu autorstwa Marty Kudelskiej,...

W Polsce ukazuje się obecnie drugie wydanie pierwszego polskiego przekładu autorstwa Marty Kudelskiej, absolwentki indologii i doktora filozofii, pracownika Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przekład ten otrzymał w roku 1999 nagrodę Premiera RP przyznawaną za wybitne osiągnięcia naukowe.

Pierwsze polskie wydanie "Upaniszad" spotkało się z ogromnym zainteresowaniem czytelników, jego nakład został już całkowicie wyczerpany. Obecna edycja stanowi poszerzoną i uzupełnioną wersję przekładu.

Reakcjonista | 2015-04-11

Sprawdziłem Upaniszady za rekomendacją arcydzielnego Schopenhauera. Niestety lektura tej pozycji mocno mnie rozczarowała; od połowy zdołałem ją już tylko kartkować. Nie jest dla mnie jasne, czy to kwestia wyboru Wed czy przekładu, ale w zdecydowanej większości tekst tego wydania to typowo religijne i płaskie zaklęcia i czary.

sylwiaaa | 2016-01-31
Paweł Skowroński | 2015-08-02