Przygoda z Arsenem Lupinem

Tłumaczenie: Leona Niemirowicza
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Arsène Lupin". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
gentleman włamywacz
Theodozy

Finkla | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Klasyka
Przeczytana: 24 marca 2017

Ech, oczekiwałam kryminału albo chociaż powieści sensacyjnej, a tu romansidło. Polski tytuł nie przypadł mi do gustu — zdaje się, że Arsen Lupin miał same przygody, więc napis na okładce niewiele mówi. Oryginalny jest znacznie lepszy — pozwala jednoznacznie stwierdzić, o co toczy się gra, wyróżnia tę akurat historię.

Postacie mnie irytowały. Główni bohaterowie nic nie robią, tylko milkną ze wzruszenia, wzdychają albo opowiadają, jak bardzo się kochają. Słów są pełni, ale kiedy wypada przejść do czynów, skromnie czekają, aż ktoś inny rozwiąże problem. Rozmemłane lebiegi. Aż trudno uwierzyć, że książkę napisano długo po epoce romantyzmu. Bardzo nie podoba mi się sposób, w jaki Patryk traktuje swojego czarnoskórego służącego. Może sto lat temu to śmieszyło, teraz robi z protagonisty bufona i durnia. Za to tytułowy Lupin jest tak genialny, że rozwiązuje zagadki samą swoją obecnością — wystarczy, że spojrzy i już wszystko jasne. Ten pętak Holmes, zmuszony do posiłkowania się dedukcją...

atimere | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

O święta naiwności - jakaż zabawna bajka dla dużych dzieci. Historia tak niewiarygodna i utopijna zarazem, że aż zabawna. Czarne charaktery są czarne do szpiku kości, a pozytywne na wskroś honorowe. Tym niemniej książkę czyta się przyjemnie i z lekkim uśmiechem. Taki kryminał harlequin, a przynajmniej tak sobie harlequiny wyobrażam.

buraukkaforesee | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak ktoś ceni sobie książki Leblanca szczególnie za to że jest tam Arsene i bez niego nie wyobraża sobie książki to niech nie czyta. Czemu? Z tego co przypominam sobie pojawia się on dopiero na 140 stronie. Głupie rozwiązanie zagmatwanej zagadki. Wielkie zamiary i taka klapa. Szkoda gadać. Kiedy dostałam ksiązkę ową w dłonie niezmiernie się cieszyłam z racji że uwielbiam Lupina, ta część niemile mnie zaskoczyła...

geratius | 2017-06-05
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Momentami ciężko się czyta, ale wciągająca do samego końca. Interesujące sploty wydarzeń ciekawią przez cały czas. Oczekiwanie na rozwiązanie wszystkich zagadek wprawia w chęć przeczytania jeszcze jednego rozdziału, jak to bywa z dobrymi serialami, że "jeszcze tylko jeden odcinek".

krystyna kalinowska | 2012-03-14

Lekka i dobra książka..

Zawiła akcja pełna niespodzianek - coś co uwielbiam. Dlatego jak dla mnie rewelacja.

nikaahonen | 2016-11-12
Na półkach: Przeczytane, Klasyka