Inteligencja społeczna

Wydawnictwo: Rebis
Social Intelligence
978-83-7301-939-3
jusola

Nasze reakcje na zachowania innych oraz ich reakcje na nasze zachowania wywierają przemożny wpływa na biologię naszego organizmu, inicjując złożone reakcje hormonalne, które regulują wszystko: od pracy serca po układ odpornościowy. A zatem dobre stosunki z innymi są jak witaminy, a złe – jak trucizna. Jak więc żyć, by czerpać jak najwięcej „witamin“? Czy istnieje taki sposób wychowania...

Jak więc żyć, by czerpać jak najwięcej „witamin“? Czy istnieje taki sposób wychowania dzieci, który zagwarantuje im szczęście? Na czym powinna się opierać trwałość małżeństwa? Jak szefowie i nauczyciele mogą wydobyć to, co najcenniejsze, od swoich pracowników i uczniów? Jak podzielone nienawiścią i przesądami grupy społeczne mogą żyć razem?

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Dejmiann | 2016-07-03
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Ciekawa książka. Przedstawia wiele mechanizmów jak działa inteligencja społeczna, dlaczego jesteśmy istotami społecznymi, oraz jaka jest waga/ istotność inteligencji społecznej w naszym życiu, w mniejszym stopniu jest skoncentrowana na radach praktycznych.

książek: 2023
Agata | 2010-12-31
Na półkach: Mam, Przeczytane

Pozycja była mi potrzebna do mojej pracy mgr. Nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Rewelacyjna lektura chociaż zawiera wiele elementów, które już zostały zamieszczone przez autora w książce pt. "Inteligencja emocjonalna".

Norka_93 | 2016-12-02
Przeczytana: 2015 rok