Dwa lata wakacji

Deux ans des vacances
przygodowa
Arek

Inne wydania

Dla chłopców z kolegium Chairmana miały to być niezwykłe wakacje - podróż dookoła Nowej Zelandii na pokładzie jachtu "Sloughi". Noc przed wypłynięciem w rejs młodzi pasażerowie spędzają już na jachcie. Jakież jest ich zdziwienie, kiedy po obudzeniu się dostrzegają, iż znajdują się na otwartym morzu!... Potem wicher, burza i dopłynięcie do nieznanego lądu. Czy te wakacje będą dla nich rzeczywiście niezwykłe?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2010

źródło okładki: Nasza Księgarnia, 2010

pablo | 2010-05-17

Czytałem tą książkę chyba ze dwa razy i wtedy byłem nią zachwycony. Teraz kiedy ją przeglądam nadal wciąga niespodziewanie i magicznie. To jedna z tych książek które moim zdaniem tworzą historię. Wraz z Robinsonem Crusoe prekursor wszelakich survivali wyspowych (bynajmniej dla mnie). Polecam z czystym sumieniem wielbicielom sensacji, fantastyki i ogólnie pojętej przygody. Chyba najbardziej otwarta na czytelnika spośród wszystkich książek Verne'a jakie przeczytałem.

kowalmj | 2015-02-10
Przeczytana: grudzień 1985

Pierwsza książka jaką przeczytałem. Miałem 7 lat i mały zapał do czytania. Dziadek przyniósł jakieś archaiczne wydanie. Już samo to pachniało przygodą (oraz starą szafą). Układ był prosty. 300 stron w 30 dni i będzie nagroda. Z początku powoli, potem szybciej, skończyłem w 22 dni. Jako nagrodę poprosiłem o kolejną 'staroć' z biblioteki dziadka. Dzisiaj nie wiem jak by mi się ją czytało. Verne to w moim odczuciu autor dla młodszych odbiorców. Dzieci kapitana Granta przeczytane w dojrzałym wieku to już nie było to. Dwa lata wakacji z perspektywy małego chłopca były genialne. Może się odważę i przeczytam to jeszcze raz, a może niech zostanie cudowne choć już lekko mgliste wspomnienie. Tak czy inaczej, Dzięki Jureczku.

Danway | 2012-01-14
Przeczytana: 2002 rok

Ciekawa, wciągająca, ale nie posiadająca takiej atmosfery jak Tajemnicza Wyspa..

mony_czyta | 2015-05-22
Przeczytana: czerwiec 2012

Kolejne spotkanie z jednym z moich ulubionych autorów. Czytając tę książkę przypominała mi się "Tajemnicza Wyspa"..."Dwa lata wakacji" to niezwykle wciągająca, nieprzewidywalna, zaskakująca i mądra powieść. Pokazuje jak wiele odwagi musi mieć w sobie młody człowiek oraz jak cenną rzeczą w życiu jest przyjaźń... W tej książce nie zabraknie cudownych opisów przyrody, których Verne jest niewątpliwie mistrzem. Po raz kolejny zobaczymy dwa lata spędzone na bezludnej wyspie, gdzie surowe zimy i upalne lata są bardzo męczące, a zagrożenie może przyjść ze strony dzikich zwierząt, ale również ... ludzi. Jest to moja druga ulubiona powieść Juliusza Verne'a <3 :D Gooorąco polecam!!! :)

mosadi | 2013-02-24
Na półkach: Przeczytane, Literatura

Grupa chłopców na skutek przypadku, sama wypływa w morze i rozbija się na bezludnej wyspie. Książka jest opowieścią o tym, jak radzą sobie z przeżyciem bez dorosłych.

Dorota | 2014-01-18

Kiedyś podczas wakacji stwierdziłam, że się nudzę. Wzięłam pierwszą lepszą książkę z półki... i tak zaczęłam czytać książki.

Jabuilo | 2015-08-15

Verne jest autorem mojego dzieciństwa, połykałem jego książki jak żaba muchy, było to w katach siedemdziesiątych poprzedniego wieku jedyne okno na świat inny niż szara rzeczywistość dwóch programów TVP i opowieści dziadka z wojny. Było to barwne i egzotyczne, choć już wtedy trąciło myszką. Do dzisiaj wielkim sentymentem darzę te książki. Niestety młodsze pokolenia nie zobaczą w tych pozycjach tej kolorystyki i skarbów wiedzy (np. z podstaw fizyki, biologii czy astronomii) tylko przydługie opisy i makgajwerowską zdolność rozwiązywania problemów. Ubolewam, ale niestety nie zawrócimy kijem Wisły, czasu nie cofnę. Ja czytałem te książki siedząc w szałasie lub na gałęzi w sadzie sąsiada. Teraz mamy niezrozumienie czarno-białych filmów i pożądanie akcji w rodzaju Batmana czy Niezgodnej (swoją drogą kiepska i książka i film...). Polecam wszystkim, którzy chcą wychowywać dzieci bez telewizji i komiksów (a znam takich!).

Seweryn95 | 2014-07-01

Ta książka była pierwszą jaką czytałem Verne'a, w której ów autor większą część poświęcił na fabułę/akcję aniżeli na naukę. Lubie zarówno ten typ jak i ten.

W tej książce możemy zobaczyć jak młodzi ludzie radzą sobie na bezludnej wyspie. Żart/gafa spowodowała, że się tam znaleźli i jak sam tytuł mówi, musieli radzić sobie tam dwa lata.

W tym czasie miały miejsce momenty radości, smutku, zgody, konfliktów. Wszystko to przeżywamy razem z bohaterami i ich losy są nam bliskie do ostatniej strony.

Jedna z moich ulubionych książek, polecam każdemu.

miharu | 2013-05-07
Przeczytana: 06 maja 2013

Za czasów szkolnych oczywiście wciągała dużo bardziej, to oczywiste:) A teraz... znajduje się sporo potknięć, denerwujących drobiazgów, słabości warsztatowych. Mimo wszystko zgrabniej mi się to czytało niż "Piętnastoletniego kapitana" (odświeżam sobie lektury z czasów szczenięcych;). Zabawnie wypada czytanie "Dwóch lat wakacji" równocześnie z "Władcami much", czyli dwóch skrajnych spojrzeń na ten sam motyw.

Katniss | 2015-11-11

"Dwa lata wakacji" to nie pierwsza książka Juliusza Verne ,którą przeczytałam, " W 80 dni dookoła świata", które poprzedziły tutaj opisywana książkę, nie zachwyciły mnie. Dlatego tyle zwlekałam z czytaniem, ta książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Nie spodziewałam się ,że będzie tak ciekawa. Początek był dość nudny,ale na szczęście dalej akcja się rozkręciła. Szczerze polecam!