Ziemia bez radości. Księga Elatry i Argnista

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kroniki Hjörwardu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Земля без радости
978-83-7469-552-7
fantasy
Moreni

W Hjörwardzie Północnym, w Leśnej Granicy życie jest ciężkie i okrutne. Na mieszkańców nieprzebytych lasów i Wolnych Chutorów czyha wiele niebezpieczeństw. Gobliny, hedy, garrydy, duchy. Atakują, zabijają, są zawsze i wszędzie. A najstraszniejszą, najuciążliwszą plagą tych ziem jest Orda. Nikt nie wie, skąd przychodzą potwory Ordy. Nikt nie wie, kto je stworzył, kto je nasyła i czemu to robi. Wiadomo, że są najstraszniejszymi wrogami człowieka. Można z nimi walczyć, można je zabijać, ale nie sposób ostatecznie pokonać. Odpędzone, zdziesiątkowane - wrócą. Orda nęka Leśną Granicę od trzystu lat. Mieszkańcy tych lasów bronią swoich siedzib, nie wpuszczając Ordy do krain południowych, gdzie żyje się łatwiej, gdzie mieszka król i czarodzieje, kupcy i żołnierze, a także zwykli zjadacze chleba, którzy nie myślą o tym, kto ich broni przed krwiożerczymi potworami. Ale już niedługo żyzne południe dowie się, co to strach o własne życie, dowie się, jak wyglądają potwory Ordy. Już niedługo cały Hjorward Północny ogarnie wojenna pożoga.

Wielu | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Książkę przeczytałem w czasie urlopu i przyznam szczerze że trochę żałuję że nie wziąłem ze sobą na wypoczynek jakiejś innej pozycji. Znów podobnie jak w Księdze Hagena dużo pojedynków magicznych albo swoistych "rozmyślań nad sobą Bogów"... Tak naprawdę podobały mi się tylko te rozdziały które opisywały przygody Argnista.

michnar3 | 2013-06-01
Na półkach: 2013, Przeczytane, 8-9, Fantastyka
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Świetna książka! Bardzo zawiła fabuła, trochę gorsza od tomu II, ale lepsza od I.

Bernikla | 2016-11-16
Przeczytana: 2016 rok