Błyskawica

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Swift lightning
Błyskawica
megiddovl

"Przy świetle gwiazd dwie ogromne bestie patrzyły sobie w oczy. Białe, obnażone kły Błyskawicy lśniły złowieszczo. Skurczył wargi. Z wolna począł zataczać śmiertelny krąg. Mistyk ani drgnął. Obserwował przeciwnika spokojnie, badawczym wejrzeniem. Paszczę miał zamknietą. W źrenicach nie błyskał mu ogień bitewny. Nie warczał, nie szczerzył kłów. Wspaniały i nieustraszony, trwał bez ruchu pośrodku coraz to węższego koła, nie zdradzając ani gniewu, ani obrazy. W gardle Błyskawicy warczenie zamarło z wolna. Zęby przestały lśnić. Skulone oczy uniosły się ciekawie. Aż wtem doszedł go ze strony Mistyka niski gardłowy skowyt. Była to propozycja przyjaźni."

GemiNi | 2014-06-06

Najpiękniejsza książka o zwierzętach jaką czytałam :)

Andromeda | 2012-07-12
Przeczytana: 2007 rok

zadziwiające że człowiek może napisać tak wspaniałą książkę o wilku.

Zofia | 2015-06-14
Przeczytana: 05 maja 2015

Ta książka to dla mnie genialne dzieło stylu naturalistycznego. Niesamowite jest to, że człowiek - autor potrafił tak dalece zagłębić się w świat zwierząt, wejrzeć wgłąb ich umysłów. Pokazuje, że wilk, pies, czy karibu nie jest bezmyślnym stworzeniem, które kieruje się wyłącznie instynktem, chęcią przeżycia, a czasem nawet sadystyczną potrzebą mordu.
Podczas czytania miałam też wielokrotnie wrażenie, jakby autor chciał odnieść dane zachowanie zwierzęcia do postępowania człowieka, to trochę jakbym przeglądała się w lustrze i widziała swoje odbicie w zwierzęcej skórze...
Serdecznie polecam :)

Jjolka | 2014-03-10
Przeczytana: 2010 rok

Wzruszająca opowieść o wilku. I bardzo wdzięczna charakterystyka zachowań zwierząt :)

Alicja | 2013-02-02

Książka dla wielbicieli przyrody. To świat zwierząt i odległych, surowych krain malowany zręcznym słowem. Zachowania zwierząt, zmienność i uroda natury- wszystko bardzo trafnie uchwycone. Jak dla mnie- majstersztyk, którego nie mogłam przestać czytać. Ale zdaję sobie sprawę, że nie jest to książka dla każdego. Jeśli ktoś nie jest rozkochany w przyrodzie, powieść może niestety nudzić...

Frodo | 2016-02-05

To opowieść o tym,że młody wilk tak jakby szuka miejsca w stadzie.
A zarazem ,szuka miłości,którą znajduje, ale później traci

Bleaktree | 2016-06-22

Jeżeli uznać, że Curwood był Londonem mojego dzieciństwa, to Błyskawica był jego Białym Kłem ;)

Rara_Avis | 2015-04-22

Jedna z książek mojego dzieciństwa.Pięknie opisana przyroda i nasi Bracia Mniejsi.

Cezar Kolcz | 2015-01-31

Książka warta przeczytania. Nie jest nudna mimo tego, że jest o zwierzetach .

Elleya9 | 2016-10-28