Władca skalnej doliny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Grizzly
megiddovl

Inne wydania

Piękna opowieść o przyjaźni dużego niedźwiedzia z małym niedźwiadkiem oraz o zetknięciu myśliwego ze swoją zwierzyną łowną oko w oko.

Ilustracje Krzysztof Grzondziel.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 1981

Jedna z kilku książek, które odziedziczyłam po dziadku. Szara, bez okładki, ale dla mnie cenna pamiątka. Jako dziecko czytałam kilkakrotnie.

Robevil | 2014-11-29

Jedna z najpiękniejszych historii o zwierzętach.
Niedźwiedź jako okrutna bestia, która jednak okazuje się wspaniałomyślna i człowiek ten doskonały,który dostaje drugą szansę...
Krótkie, straszliwie czytliwe, wzruszajace do bólu
Zdecydowanie na plus

Nemerle | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Piękna, czarująca opowieść o dziczy i "duchu natury". Esencja powieści Curwooda. To brutalny i olśniewający świat, ale jednocześnie sprawiedliwy. Dopiero człowiek wprowadza do niego chaos.

migotka | 2015-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2015

Z ogromnym sentymentem przeczytałam "Władcę ..." ponownie, gdy podczas porządków odnalazłam książkę na strychu. W tej książce jest wszystko co kocham - dzika przyroda, zwierzęta, przygoda. W porównaniu z dzisiejszymi wielotomowymi seriami książka jest krótka, ale treściwa. Akcja toczy się właściwie wokół jednego wydarzenia jakim jest polowanie na niedźwiedzia, jednak możemy ją śledzić raz oczami wspaniałego grizzly, a innym razem oczami myśliwych. Historia jest przejmująca i wciąga aż do nieprzewidywalnego zakończenia. Książki Curwooda to dla mnie wspaniałe wspomnienie z dzieciństwa.

Mary14 | 2013-06-03
Przeczytana: 31 maja 2013

Piękna, poruszająca historia o grizli imieniem Tyr, który ucieka przed ludzmi chcącymi go zabić. Przypadkiem dołącza do niego mały osierocony niedźwiadek o imieniu Muskwa, który razem z nim ucieka i wędruje na gody do niedźwiedzicy Iskwao. W tym czasie ma doskonałą szkołę życia i wyrasta na wspaniałego misia. Pewien człowiek był dla niego bardzo łaskawy i zostawił oba misie w spokoju, nie zabił ich.

Frodo | 2016-01-30
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Ta książka jest bardzo zaskakująca. Dorosły niedźwiedź "adoptuje"
małego niedźwiedzia, przeżywają przygody, a dorosły broni małego i
z czasem się do niego przywiązuje. Curwood pokazuje jakie emocje
mogą mieć niedźwiedzie. To bardzo piękna książka polecam ją każdemu.

Ukochana książka z dzieciństwa. :)

Karolina | 2011-11-23

Jako dziecko uwielbiałam Curwooda, teraz wracam do tych książek i nadal mnie bawią:)

Taanzen | 2013-04-21
Na półkach: Przeczytane, Klasyka

Moja pierwsza książka :D

Kaduk | 2015-10-18

Nie wiem cóż to za wariacja na temat The Grizzly King Curwooda - chyba jakieś dziwniejsze wydanie z tytułem innym niż wszystkie ;)