Żelazny książę i żebracy. Z dziejów rewolucji w Niderlandach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Wiedzy Historycznej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
historyczna
kasia85

Rewolucja niderlandzka, wystąpienia mieszkańców Niderlandów przeciwko panowaniu hiszpańskiemu w 2. poł. XVI w., uznane w historiografii za pierwszą w Europie rewolucję burżuazyjną. Na czele opozycji antyhiszpańskiej stał Wilhelm I Orański. Pierwsze powstanie wybuchło w 1566, drugie w 1572. Ruch powstańczy znalazł oparcie w Kościele kalwińskim. Kierowane przez radykalne mieszczaństwo prowincje...

Pierwsze powstanie wybuchło w 1566, drugie w 1572. Ruch powstańczy znalazł oparcie w Kościele kalwińskim. Kierowane przez radykalne mieszczaństwo prowincje północne zawarły w 1579 unię w Utrechcie, głoszącą wolność religijną i walkę z feudalizmem hiszpańskim.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: www.w.bibliotece.pl