Masa i władza

Wydawnictwo: Czytelnik
Masse und Macht
spyknieff

AnnaGIE | 2015-01-21

"Masa i władza" to zbiór głębokich esejów poszerzających horyzont patrzenia na najbardziej pierwotne zachowania ludzkie. Masa, czyli największy instynkt człowieka i władza - odwieczny bodziec do okrucieństwa - to dwa wielkie tematy, które pasjonują i jednocześnie prześladują autora. Jest to dzieło niezwykłe - łączy w sobie analizę społecznych zachowań, błyskotliwe spostrzeżenia, ujawnia niewypowiadane dotąd cywilizacyjne mechanizmy. To także badania z zakresu antropologii filozofii, które prezentuje piękny, wypracowany język Canettiego.

| 2015-06-11
spyknieff | 2010-05-10
PandoraVooDoo | 2016-06-16
Na półkach: Teraz czytam
Półki znanych ludzi

Chyba każdy czytelnik lubi podglądać innego czytelnika – odruchowo sprawdzamy tytuły książek, które czytają współpasażerowie w pociągu lub autobusie, ślizgamy się wzrokiem po półkach znajomych, których odwiedzamy.