Wyzwanie

Cykl: Ulica Strachu (tom 21)
Wydawnictwo: Siedmioróg
The Dare
Wyzwanie
Enyo

"Ulica Strachu" to seria książek przygodowo-sensacyjnych, których akcja toczy się w niezwykłych miejscach: tajemniczym hotelu na prywatnej wyspie, wytwornym, ale pustym w pełni sezonu; dziwnym domu w górach, domu, w którym czai się zbrodnia, itd. Bohaterami przygód są młode dziewczyny i chłopcy, połączeni więzami miłości, przyjaźni lub nienawiści. Autor tych książek - a napisał ich kilkadziesiąt i znajdują się one na czołowych miejscach amerykańskich list rankingowych - jest równym Hitchcockowi mistrzem w stopniowaniu napięcia. Każdy rozdział kończy się znakiem zapytania, zmuszającym do odwrócenia strony, by przeczytać, co stanie się dalej...

Dorota | 2016-09-08
Przeczytana: 08 września 2016

Nic dwa razy nie nie zdarza. Tak mówią :) Niestety w przypadku tej książki zdarzyło się dwa razy, i to dwa razy pod rząd:)
"Wyzwanie" opowiada o głupiej grze głupich dzieciaków z liceum, których jedynym zajęciem jest dokuczanie nauczycielowi historii. Jest to zabawa na zasadzie tych, które kojarzę ze szkoły: dokuczało się komuś tekstem "na pewno tego nie zrobisz, nie dasz rady...". Tutaj jednak gra przeradza się w coś gorszego ponieważ chodzi o wyzwanie dotyczące zabicia kogoś.
Książka niestety mi się nie podobała, trącało infantylnością i miejscami głupotą (zwłaszcza głównej bohaterki). Niewiele jest tutaj z tego naprawdę świetnego Stina z poprzednich części. No i zakończenie, przewidywalne praktycznie od samego początku.
Powiem wprost: nie polecam :/

WisemantheWise | 2016-07-22
Przeczytana: 20 lipca 2016

Przede wszystkim "Wyzwaniem" było dla mnie znalezienie w tej historii czegoś przerażającego. A autor pisze, że miał mnóstwo pomysłów na tego typu "...przerażające opowieści". Hmmm, gdyby ta seria była tworzona w zeszłym roku, pomyślałbym że inspiracją dla autora był popularny i "pouczający" serial "Szkoła". A może było na odwrót - twórcy "Szkoły" czytali kiedyś "Ulicę Strachu".
W każdym razie nic strasznego nikt tu nie znajdzie, nie łudzić mi się podczas czytania.

Aurelia | 2012-11-11
Przeczytana: kwiecień 2003

Czytając ją nie mogłam się oderwać od niej. Bardzo fajna książka.

martusia737 | 2014-01-12

R.L.Stine jest fantastycznym pisarzem . Dzięki niemu przenoszę się w świat marzeń ; D wszystkie jego książki są tak wciagajace ... ukazują życie nastolatków a nie żadnych starych seniorit i seniorów jak inne książki czy lektury.

wlazłkoteknapłotek | 2012-09-06

Książka, która kojarzy mi się przede wszystkim z podstawówką. Uwielbiam całą serię Stine'a! Wyzwanie, to książka, która trzyma w napięciu... Polecam! (:

Vivan | 2012-12-27
Przeczytana: 27 stycznia 2006