Wyzwanie

Okładka książki Wyzwanie R.L. Stine
Okładka książki Wyzwanie
R.L. Stine Wydawnictwo: Siedmioróg Cykl: Fear Street (tom 21) Seria: Ulica Strachu literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
1996-01-01
1996-01-01
Piotr Goldstein, Halina Janowska
Wyzwanie

Słaba. A bohaterka zachowywała się jakby nie miała mózgu i nie potrafiła myśleć samodzielnie

Każdy z nas chciałby być na tyle odważny aby podjąć trudne wyzwania, jednak nastoletnia Johanna ma popełnić morderstwo. Początkowo uważa to za głupi żart, ale obiekt jej westchnień Dennis, szybko wyprowadza ją z błędu - chce się pozbyć znienawidzonego nauczyciela. Ile będzie w stanie poświęcić dziewczyna, aby chłopak odwzajemnił jej uczucie?
Zapraszam do przeczytania recenzji książek z serii Ulica Strachu : http://www.kryminalgrozatajemnica.com.pl/2021/09/stara-ulica-strachu-ksiazki-czesc-ii.html

Zapraszam do przeczytania...

Powtórzę się, bo co mogę więcej powiedzieć. Lubię tego autora i całą serię Ulica Strachu. Każda książka jest inna i każda jest mroczna! Wydarzenia są zaplątane tak, że nieraz trudno domyślić się jaki będzie finał i przez to jeszcze chętniej się czyta, ponieważ człowieka chce odkryć, co tym razem wymyślił ten pokręcony autor.
Właśnie przeczytałam opis na okładce "Słynna amerykańska seria romansów przygodowo-sensacyjnych" yyy, no może się nie znam, ale jak to są romanse, to współczuję osobom, które czytają to, bo było w kategorii romanse. Haha.

Właśnie przeczytałam opis na okładce "Słynna...

Jak do tej pory najsłabsza część serii...

Jak do tej pory najsłabsza część serii...

Nic dwa razy nie nie zdarza. Tak mówią :) Niestety w przypadku tej książki zdarzyło się dwa razy, i to dwa razy pod rząd:)
"Wyzwanie" opowiada o głupiej grze głupich dzieciaków z liceum, których jedynym zajęciem jest dokuczanie nauczycielowi historii. Jest to zabawa na zasadzie tych, które kojarzę ze szkoły: dokuczało się komuś tekstem "na pewno tego nie zrobisz, nie dasz rady...". Tutaj jednak gra przeradza się w coś gorszego ponieważ chodzi o wyzwanie dotyczące zabicia kogoś.
Książka niestety mi się nie podobała, trącało infantylnością i miejscami głupotą (zwłaszcza głównej bohaterki). Niewiele jest tutaj z tego naprawdę świetnego Stina z poprzednich części. No i zakończenie, przewidywalne praktycznie od samego początku.
Powiem wprost: nie polecam :/

Przede wszystkim "Wyzwaniem" było dla mnie znalezienie w tej historii czegoś przerażającego. A autor pisze, że miał mnóstwo pomysłów na tego typu "...przerażające opowieści". Hmmm, gdyby ta seria była tworzona w zeszłym roku, pomyślałbym że inspiracją dla autora był popularny i "pouczający" serial "Szkoła". A może było na odwrót - twórcy "Szkoły" czytali kiedyś "Ulicę Strachu".
W każdym razie nic strasznego nikt tu nie znajdzie, nie łudzić mi się podczas czytania.

R.L.Stine jest fantastycznym pisarzem . Dzięki niemu przenoszę się w świat marzeń ; D wszystkie jego książki są tak wciagajace ... ukazują życie nastolatków a nie żadnych starych seniorit i seniorów jak inne książki czy lektury.

Czytając ją nie mogłam się oderwać od niej. Bardzo fajna książka.

Czytając ją nie mogłam się oderwać od niej. Bardzo fajna książka.

Książka, która kojarzy mi się przede wszystkim z podstawówką. Uwielbiam całą serię Stine'a! Wyzwanie, to książka, która trzyma w napięciu... Polecam! (:

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa