Czarny Wilk

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Der Schwarze Wolf
Chiny, Mongołowie, Czyngis-chan
megiddovl

Powieść historyczno-przygodowa Czarny Wilk przenosi czytelnika w epokę Czyngis-chana. Urastanie w potęgę państwa mongolskiego i jego władcy ukazał autor niezwykle obrazowo, na tle kolorytu lokalnego krain azjatyckich tych czasów. W wartką akcję wpisane zostały zwyczaje i obrzędy ludów koczowniczych, ich zetknięcie z wielowiekową tradycją kulturową Chin i Chorezmu.

Alina | 2016-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Pewnego dnia, gdy Kara-Czono łowił ryby jego orda została zaatakowana przez Tajcziutów. Jedynie on i Temudżyn zdołali uciec, a później złożyli sobie przysięgę wierności. Od tej chwili syn wodza dążył do stworzenia wielkiego państwa, a Czarny Wilk mu w tym pomagał. Podczas jednego z podbojów główny bohater poznał Złotą Lilię, która później została jego żoną. Nie mogli mieć dzieci, ale Czono przygarnął małego chłopca, któremu dali na imię Tenggeri- Niebo. Z upływem czasu Temudżyn został nazwany Czyngis- chanem, a następnie Kaganem. Rządy chana stawały się coraz bardziej twarde i Czono oddalił się od dawnego przyjaciela. Po ataku na miasto Si Sia, które leżało poza granicami stepu Czarny Wilk postanowił uciec wraz z rodziną, jednak w końcu dopadli ich żołnierze Temudżyna.
Zaczynając tę książkę byłam dość niechętna, ponieważ obawiałam się, że fabuła będzie nudna, ze względu na główny wątek dawnych plemion i ich podbojów. Jednak po przeczytaniu uważam ,,Czarnego Wilka" za jedną z...

Zygimunte | 2017-11-29
Na półkach: ROK 2017, Przeczytane