Ochotnik do Oświęcimia

8 (10 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
97-8838-5047-03-2
biografia, pamiętnik, obóz, Oświęcim
kasira_

"Ochotnik do Oświęcimia" jest częścią pamiętnika, prowadzonego przez Wincentego Gawrona w okresie wojny i w pierwszych latach po jej zakończeniu. Autor starannie odnotowywał dramatyczne wydarzenia, których był uczestnikiem (1). Książka jest źródłem cennych informacji dotyczących rzeczywistości obozowej, w Auschwitz.

Gosia | 2015-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Pamiętnik z przeżyć obozowych Wincentego Gawrona to książka, która ukazuje to miejsce z troszkę innej strony. Wszechobecna śmierć, bestialstwo,głód nie przeszkodziły bohaterskim czynom więźniów. Mimo, że autor opisuje tu wielu bohaterów, to w moich oczach sam nim został. Mimo tylu cierpień był gotowy do poświęceń, nie stracił wiary, wciąż trwał przy swoich wartościach.
Wincenty Gawron jest tym bliższy mojemu sercu, że to mój rodak - Limanowianin.

Tomasz Czekała | 2014-10-11
Przeczytana: 11 października 2014

Relacje więźnia KL Auschwitz, którą czyta się z zapartym tchem. Świetna książka.

haloperidol | 2010-10-02
Na półkach: Przeczytane, Klasyki
Przeczytana: 2008 rok

Jak to z relacjami z pierwszej ręki bywa - doskonała i przerażająca lektura, której - co ciekawe - znaczna część obraca się nie wokół autora, a tytułowego ochotnika, czyli Witolda Pileckiego (w KL Auschwitz jako Tomasz Serafiński)

gracjan | 2015-03-17
figielek90 | 2013-07-15