In nomine mortis

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
In nomine mortis
inkwizycja, Paryż
Franciszek

Paryż Roku Pańskiego 1348. Z Kolonii przybywa młody dominikanin, Ranulf Higden, aby studiować świętą teologię na najsłynniejszym w Europie uniwersytecie. Okrutna zbrodnia u podnóża katedry Notre-Dame, dosięgająca jego współbrata, całkowicie pokrzyżowała te plany. Przeor klasztoru wyznacza mu rolę pomocnika mistrza Filipa, najsurowszego w mieście inkwizytora, który prowadzi w tej sprawie śledztwo. Wkrótce niedoszły student zostaje wplątany w sieć tajemniczych intryg, w których tle pojawia się wielki spisek „dla dobra ludzkości”. Giną kolejne ofiary nieuchwytnego mordercy, a u bram Paryża czai się „czarna śmierć” – dżuma, która w XIV wieku pochłonęła trzeci część ludności europejskiego kontynentu. Czy młody mnich zdoła rozwikłać zagadkę i wygra wyścig z czasem?
Tę mroczną, przesyconą specyficznym klimatem powieść czyta się z zapartym tchem, a jednocześnie wielkim podziwem dla autora, który wiernie oddał obraz stulecia, nazywanego przez dzisiejszych historyków „wiekiem szaleństw”.
Cay Rademacher (1965) mieszka w Hamburgu, studiował historię i filozofię w Koloni i Waszyngtonie. Jest zapalonym podróżnikiem i autorem wielu przewodników turystycznych. Ma na swoim koncie już kilka powieści, m.in. wydaną w Polsce Tajemnicę Esseńczyków.

źródło opisu: http://www.iwpax.pl

Bardzo dobra książka.Doskonale się ją czyta.Bardzo ciekawie ukazany mroczny Paryż w czasach panowania inkwizycji.Polecam :).

Sara | 2010-08-26
Przeczytana: sierpień 2010

Oto kolejny kryminał, który miałam okazję przeczytać i odchaczyć z mojego stosiku. Książkę otrzymałam od portalu www.nakanapie.pl i bardzo się cieszę, że miałam okazję pogłębić swoją 'głowę' o literaturę niemiecką, po którą dość rzadko (a może wcale) nie sięgam; było to dość ciekawe i zaskakujące doświadczenie, a ja mogłam zapoznać się z dobrą i wciągającą lekturą.

Hattu | 2012-03-06
Przeczytana: 02 marca 2012

Ta książka leżała u mnie na półce przez długi czas i czekała. W końcu nadeszła jej kolej, zacząłem jej lekturę i z początku czułem mocne rozczarowanie. Nie mogłem się odnależć w klimacie, brakowało mi wyrazistych postaci, akcja leniwie posuwała się naprzód. Ale w miarę czytania było coraz lepiej i w końcu intryga naprawdę mnie wciągnęła.
Czytając ją nasunęły mi się skojarzenia z "Imieniem róży" - nie porównując absolutnie poziomu książki, tylko odnosząc się do miejsc, czasu i wydarzeń. Na okładce, w recenzji opisano że czytając przeniesiemy się do średniowiecznego Paryża, że pozycja ta wiernie oddaje klimat tamtej epoki - co do tego nie jestem przekonany, ale myślę że sama treść, intryga jest warta tego aby książkę polecić.

Calamitas | 2014-09-12

Bardzo porządna literatura. Rzeczywiście niektóre wątki wydają się znajome, ale to wcale nie zuboża lektury. Historia jest wciągająca, ciekawa, barwnie odmalowana. Oglądamy czternastowieczny Paryż oczami młodego mnicha, który przyjechawszy z prowincji zostaje wciągnięty w świat pokus oraz w wir śledztwa, które zmienia jego życie, a przede wszystkim wstrząsa światopoglądem. No i oczywiście mamy spisek niemalże na miarę 'Imienia Róży'. Warto!

Mała_m | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016