Artefakt

Okładka książki Artefakt Maggie Furey
Okładka książki Artefakt
Maggie Furey Wydawnictwo: Amber Cykl: Artefakty Mocy (tom 3) Seria: Fantasy fantasy, science fiction
Artefakty Mocy (tom 3)
Beata Bliska, Dariusz Bilski
powieść irlandzka fantasy

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Książkę przeczytałem ponownie po 20 latach. Jestem zachwycony. Jednak dobiła mnie filozofia wydawnictwa AMBER. Jak można wydać tak doskonałą książkę i nie zapewnić wydania pozostałych tomów?? Rozumiem jakby autorka nie napisała kontynuacji. Ale napisała. Jak tak można? To po co wogóle ruszać ten temat? Jestem oburzony. Książka super.

Przygoda Aurian trwa dalej . Poszukiwania Anvara wreszcie dają skutek.Znajduje się w obozie dla niewolników, jego życie wisi na włosku. Mag mimo że nie może używać magi przez kajdany które wcześniej jej nałożono ,stara się jak może wyrwać przyjaciela z czeluści śmierci .Udaje jej się to jednocześnie zrywając ograniczający ją łańcuch . Wszyscy znajdują się w pałacu kiedy król nadciąga i postanawia ukarać ich za zdradę .Aurian zostaje ranna i zamknięta w lochach .Jednak udaje jej się wyleczyć i uwolnić .Dzięki czemu odnajduje również Shaie i wojsko księcia . Szturm okazuje się skuteczny i tylko od księcia zależy czy przyjmie tron jednak on ma inne plany . Chce opuścić miasto i podążyć na ziemię swojej matki .Spątanicznie zorganizowana wędrówka przez pustynie nie jest prosta . Podczas niej Anvar odkrywa prawdę o sobie przed Aurian . Mag pozbawionych swoich mocy odzyskuje je ,a Mag go naucza .Dochodzą do ostatniej oazy która oddziela ich od już niedalekiego królestwa liści . Tam Aurian znika ,a książe węszący wszędzie za magią ucieka. Anvar nie może uwierzyć w to by Aurian nie żyjae. Porozumienie z Shaią daje mu nadzieje .Wyrusza na poszukiwania.Odnajduje ją i razem podążają do Miasta Smoków , gdzie duch Forrnala prowadzi Aurial do świątyni . Znajduje się tam smok który oddaje do jej dyspozycji Kij Ziemi ,jeden z czterech Wielkich Artefaktów . Wydostają się do pozostałych przyjaciół . Powrót dowódcy wojsk księcia jest nie oczekiwany . Pozwala by wędrówka , choć z mniejszymi środkami niż dotychczas była kontynuowana. Jednak Eliseth jedna z zagorzałych wrogów dziewczyny ma inne plany wywołuje burzę piaskową , z której nie mogą uciec wszyscy gdyż Aurian pogrążona w transie walczy o życie swojej zwierzęcej przyjaciółki. Udaje jej się ją uratować , a połączenie mocy przez Magów i Kij Ziemi pozwala na pokonanie burzy . Bezpiecznie docierają na skraj pustyni.

Szkoda że nie wydano w Polsce dalszych części , ani też nie ma żadnych dalszych przetłumaczonych części.

6 / 2004

6 / 2004