Obóz

Tłumaczenie: Beata Stępień
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Phantom Press - Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
The Camp
horror
kasira_

Akcja toczy się w obozie, ale jego mieszkańców martwi nie tyle psychopata na wolności, co szalony naukowiec dosypujący im do żywności eksperymentalne środki halucynogenne. W wyniku tegoż każdy z obozowiczów zaczyna miewać wizje: a to wydaje mu się, że nadchodzi nowa epoka lodowcowa i, choć to środek lata, zakłada futro i potajemnie planuje ucieczkę do Afryki, a to na przykład ma wrażenie, że jego ukochana pragnie brutalnego gwałtu, podczas gdy ona jest przecież osobą łagodną i spragnioną romantycznej miłości... i tak dalej.

WisemantheWise | 2016-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Niestety zawiodłem się na tej pozycji. Znając poprzednie "dzieła" Smitha typu Węże i Kraby spodziewałem się właśnie takich klimatów, krwawych, szokujących. Natomiast Obóz to nawet nie do końca horror, raczej thriller. W ogóle nie straszna historia, ze jednowymiarowymi bohaterami i słabą akcją. Niestety słabsze ogniwo twórczości pisarza.

ZadokAllen | 2013-12-21

Czytałem. Raczej nic specjalnego, zdecydowanie za mało horroru, momentami nudnawa, ale da się przeczytać. Plusem tej książki jest ciekawy pomysł na intrygę ;-) no i oldschoolowa okładka

sylwiahc | 2017-05-16
Przeczytana: 15 maja 2017

Hmm, no to na pewno nie jest horror. To z całą pewnością mogę powiedzieć, z każdą inną opinią i przemyśleniem mocno się waham. Począwszy od tego, że nie jestem pewna, czy ta książka się tak naprawdę skończyła? Może mam jakieś wadliwe wydanie, w którym brakuje kilku ostatnich stron? Historia po prostu się urywa i już. Ale, może to i lepiej, bo coraz niecierpliwiej wyczekiwałam jej końca. Chociaż początkowo historia w niej przedstawiona mi się podobała, z czasem zaczęła mnie nużyć. Nic nie układało się tak jak powinno, byłam po prostu zła na rozwój wypadków. Książka, ot, taka sobie, chyba pierwsza pozycja tego autora na moim koncie. Mam nadzieję, że inne będą lepsze.

Athoualia | 2015-03-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror
Przeczytana: 05 marca 2015

Nie sądziłam, że dam tak wysoką ocenę tej książce. Fabuła mnie wciągnęła, mimo, że dotyczyła zupełnie obcych sobie ludzi. Początek świetny, rozwinięcie interesujące, a końcówka troszkę naciągana.

Aga | 2012-08-12
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: lipiec 2006

Przerażająca książka... Ciarki chodzą po plecach i po jej przeczytaniu zwrócisz większą uwagę na to co masz na talerzu...

Ells | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Start dobry, ciekawy pomysł, jednak zabrakło rozwinięcia. Czytając zakończenie mam wrażenie, że autorowi zależało na czasie i postanowił szybko skończyć opowieść.

szulo | 2012-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Jest to jak na razie najgorsza książka tego autora jaką przeczytałem

Tanya | 2010-11-02
Na półkach: Przeczytane, Horrory