Obóz

Tłumaczenie: Beata Stępień
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Phantom Press - Horror". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
The Camp
horror
kasira_

Akcja toczy się w obozie, ale jego mieszkańców martwi nie tyle psychopata na wolności, co szalony naukowiec dosypujący im do żywności eksperymentalne środki halucynogenne. W wyniku tegoż każdy z obozowiczów zaczyna miewać wizje: a to wydaje mu się, że nadchodzi nowa epoka lodowcowa i, choć to środek lata, zakłada futro i potajemnie planuje ucieczkę do Afryki, a to na przykład ma wrażenie, że jego ukochana pragnie brutalnego gwałtu, podczas gdy ona jest przecież osobą łagodną i spragnioną romantycznej miłości... i tak dalej.

WisemantheWise | 2016-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Niestety zawiodłem się na tej pozycji. Znając poprzednie "dzieła" Smitha typu Węże i Kraby spodziewałem się właśnie takich klimatów, krwawych, szokujących. Natomiast Obóz to nawet nie do końca horror, raczej thriller. W ogóle nie straszna historia, ze jednowymiarowymi bohaterami i słabą akcją. Niestety słabsze ogniwo twórczości pisarza.

ZadokAllen | 2013-12-21

Czytałem. Raczej nic specjalnego, zdecydowanie za mało horroru, momentami nudnawa, ale da się przeczytać. Plusem tej książki jest ciekawy pomysł na intrygę ;-) no i oldschoolowa okładka

Athoualia | 2015-03-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror
Przeczytana: 05 marca 2015

Nie sądziłam, że dam tak wysoką ocenę tej książce. Fabuła mnie wciągnęła, mimo, że dotyczyła zupełnie obcych sobie ludzi. Początek świetny, rozwinięcie interesujące, a końcówka troszkę naciągana.

Aga | 2012-08-12
Przeczytana: lipiec 2006

Przerażająca książka... Ciarki chodzą po plecach i po jej przeczytaniu zwrócisz większą uwagę na to co masz na talerzu...

Ells | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Start dobry, ciekawy pomysł, jednak zabrakło rozwinięcia. Czytając zakończenie mam wrażenie, że autorowi zależało na czasie i postanowił szybko skończyć opowieść.

szulo | 2012-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2012

Jest to jak na razie najgorsza książka tego autora jaką przeczytałem

Tanya | 2010-11-02
Na półkach: Horrory, Przeczytane