Rebelia

Tłumaczenie: Monika Krasucka
Cykl: MacGregorowie (tom 1)
Wydawnictwo: Harlequin
Rebellion
klan, rodzina, miłość
dona

Opowieść o życiu i miłosnych perypetiach członków szkockiego rodu MacGregorów. Szkocja, rok 1745. Trwają walki Szkotów z Anglikami. Serena MacGregor jest piękną kobietą o anielskiej urodzie, nic więc dziwnego, że Brigham Langston zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Marzy o swej wybrance dniem i nocą, szybko się jednak przekonuje, że łagodna powierzchowność Sereny skrywa hardą...

Opowieść o życiu i miłosnych perypetiach członków szkockiego rodu MacGregorów.
Szkocja, rok 1745. Trwają walki Szkotów z Anglikami. Serena MacGregor jest piękną kobietą o anielskiej urodzie, nic więc dziwnego, że Brigham Langston zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Marzy o swej wybrance dniem i nocą, szybko się jednak przekonuje, że łagodna powierzchowność Sereny skrywa hardą naturę, ognisty temperament i typowo szkocki upór. Mimo to Brigham jest gotów podjąć wyzwanie i zdobyć jej wzajemność, zwłaszcza że Serena nie odrzuca okazywanych jej względów. Jest tylko jeden kłopot: Langston jest angielskim lordem, zaś dla MacGregorów każdy Anglik to śmiertelny wróg...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Opowieść o życiu i miłosnych perypetiach członków szkockiego rodu MacGregorów.
Rozgrywająca się akcja w Szkocji...walczą Szkoci z
Anglikami, wojny i zamieszki między wrogami.
Romans historyczny wspaniały, świetny doskonale napisany przyjemnie mi się czytało!!!!!

Kasiag | 2014-01-25

"Rebelia". Sam tytuł mocno działa na wyobraźnię. Obiecuje i zachęca. Tak samo opis. Szkockie powstanie, niespokojne czasy, a w tym wszystkim dwójka ludzi, zdawałoby się z dwóch zupełnie różnych światów, których połączy wielkie uczucie. Brzmi świetnie, ale niestety (piszę to z wielką przykrością), przy czytaniu wszystko jakoś się rozmywa.
Jest poprawnie, ale dla mnie to zdecydowanie za mało, tym bardziej, że Roberts mnie przyzwyczaiła do czegoś innego.
Serena i Brigham nie do końca mnie do siebie przekonują. I to jest chyba główny problem, jeśli chodzi o mój odbiór "Rebelii". Były momenty lepsze, kiedy wydawało się, że już załapałam rytm i będzie już tak do końca, ale to nagle znikało i znów robiło się mdło. Cały czas miałam wrażenie, że mogłoby być o wiele lepiej, gdyby autorka troszkę bardziej się postarała. Bo przecież potrafi…
A w tej historii jest duży potencjał. Powstanie szkockie, czasy niepokoju, niepewności jutra. Nie mogłam się powstrzymać od porównań z Gabaldon i jej...

Jaguś | 2012-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2012

Ta książka to coś, co tygryski takie jak ja lubią najbardziej :) Trochę historii + niebanalna postać kobieca :) Szybko się czyta, wciąga i oczywiście jest o McGregorach :D Duży plus dla pani Roberts za tą książkę :)

BlueAvenue | 2012-04-14
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo dobra, jedno wątkowa, nie ma podziału na 2 części(jak przeważnie w książkach Nory). Uwielbiam Szkocję, wiek XVII i XVIII i może dlatego tak mi przypadła do gustu.

Lenka8891 | 2011-03-17
Przeczytana: 16 marca 2011

Romans historyczny, w sumie miło mi się czytało, ale również bez większych rewelacji. Podobała mi się postać służącego pana hrabiego. :) Oryginalny. :D

Bożena | 2012-01-01

Rebelia jest powieścią historyczną . Akcja książki toczy się w Szkocji w roku 1745. Trwają zaciekłe walki Anglików ze Szkotami.
Bohaterka powieści , Serena MacGregor jest kobietą o ciekawym typie urody. . Pod jej piękną powierzchowności skrywa się jednak ognisty temperament, ostry język i upór. Brigham Langston zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Gdy poznaje trudny charakter kobiety nie zniechęca się, lecz postanawia zdobyć serce wybranki. Dla MacGregorów każdy Anglik to wróg. Matka Sereny została niegdyś skrzywdzona przez angielskiego żołnierza i Serena poprzysięgła zemstę. Czy Brigham zasłuży na to, by spędzić życie u boku młodej Szkotki?
Powieść czyta się przyjemnie. Zabawne perypetie zakochanych sprawiają , że książka dostarcza dobrej rozrywki. Polecam.

Tuupak | 2012-07-28

Przyznam szczerze, że musiałam przekonać się do tej pozycji. Najbardziej zniechęciły mnie czas w których osadzona jest cała historia. Myślałam, że będzie się to wiązać, ze starszymi i nieużywanymi zwrotami, a nie przepadam za owymi w książkach.
Po pierwszych stu stronach, okazało się że książka ta jest wspaniałą opowieścią o miłości, o której po cichu marzy każda kobieta. Bardzo bogata galeria postaci, sposób w jaki pisze autorka zdecydowanie skłaniają mnie do uznania tej książki do jednej z lepszych jakie miałam okazję czytać. Polecam.

isabelle142 | 2013-02-13

Książki Nory Roberts czytam wręcz kilogramami, wypożyczając niemal wszystkie, jakie wpadną mi w ręce, jednak przed romansami historycznymi miałam pewne opory. Jak się okazało, zupełnie niesłusznie :) Książka zachowuje typowy dla Nory Roberts styl pisania, z dodatkiem magicznej nuty XVIII-wiecznej Szkocji. Początkowo mnie wciągnęła, później napięcie jakby lekko spadło (za dużo historii, za mało romansu ;D), jednak czytało się przyjemnie. Wady? Kilkanaście literówek! Ktokolwiek przepisywał tą książkę powinien się wstydzić :D

Monika | 2014-08-20

Romanse z reguły są przewidywalne , lecz ten mnie zaskoczył. Ciekawa historia. Polecam :)

aannaa | 2013-08-11
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 26 lipca 2013

fajna książka. przenosi w czasie, nie mogłam się od niej oderwać