Niedowiarek

Tłumaczenie: Krystyna Kozubal
Cykl: Rodzina Stanislawskich (tom 4)
Wydawnictwo: Harlequin
Convincing Alex
detektyw, uczucie
dona

Aleksij zgarnia z ulicy Bess McNee pod zarzutem prostytucji. Nie wie, że jest ona autoarką scenariuszy seriali telewizyjnych i że wyszła w przebraniu na ulicę, by zbierać materiały. Bess jednak potrafi każdą sytuację obrócić na swą korzyść. Postanawia, że od tej pory przystojny detektyw zajmie poczesne miejsce zarówno w jej życiu zawodowym, jak i prywatnym. Tylko jak go do tego przekonać?

Aniutka90 | 2012-10-03
Przeczytana: 02 października 2012

„Bess & Aleksij”
Nie przypominam sobie bym czytała jakąś książkę Nory Roberts, ostatnio ani wogóle, ale wstyd. Z tą cieniutką książeczką (zaledwie 254 strony) miałam się już pożegnać ale „ukradłam” ją mamie i wcale tego nie żałuję! Jest to czwarty tom cyklu o rodzinie Stanislaskich. Zachęcający opis, ciekawe dialogi to wszystko co mnie od razu zachęciło i oczarowało w tej historii.
Przenosimy się na ulicę nie określonego miasta, gdzie Aleksij zgarnia Bess pod zarzutem prostytucji. Nie ma pojęcia, że jest ona pisarką scenariuszy do bardzo popularnej telenoweli i nie zdaje sobie sprawy jak ta sytuacja wpłynie na niego. Nie od pierwszego spojrzenia oboje przypadają sobie do gustu, ale wkrótce zaczyna między nimi rodzić się uczucie. Bess to przesympatyczna osoba, pełna wdzięku, uroku, gadatliwa, dociekliwa, jednak jest nie stała w uczuciach; mianowicie zakochuje się zbyt szybko i zbyt szybko rozstaje. Aleksij Stanislawski to inspektor z „krwi i kości”, rzetelnie wypełniający swoje...

marcia | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

Kocham książki Nory, ponieważ jest w nich coś magicznego i magnetycznego coś co po prostu porusza moje serce. Ledwie wczoraj skończyłam "Święte grzechy" to już dziś zdążyłam w zaledwie kilka godzin zapoznać się z treścią powieści pod tytułem "Niedowiarek". Niesamowite jest to iż nigdy nie jestem znudzona czytając jakąkolwiek książkę tej znakomitej pisarki i zawsze z niekłamaną radością zabieram się za czytanie dowolnej pozycji z jej bogatego dorobku.
"Niedowiarek" to zbór prze-fantastycznych bohaterów, ich cudowne charaktery i z pewnością niebanalna uroda sprawiają, że bardzo łatwo utożsamić jest się z ich codziennym życiem. W powieści tej możemy zauważyć z jakich rodzin pochodzą główni bohaterowie, ona jest niesamowicie bogata lecz w dzieciństwie nie zaznała miłości ze strony swych rodziców, on mimo, że plasuje się po środku pod względem materialnym, gdyż jego rodzina jest niższą warstwą klasy średniej to on zawsze miał coś ważnego w życiu coś bez czego czujemy pustkę w sercu...

isabelle142 | 2014-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2014

W końcu udało mi się przeczytać coś dla przyjemności! Przez te zaliczenia i egzaminy mam fatalną statystykę jeśli o to chodzi :(
Sięgnęłam akurat po nią, bo była...najcieńsza i miała najmniejszy format. Cóż zrobić, kiedy czasu na opasłe tomiszcza brak? Ale już wkrótce sobie to odbiję! :)
To któraś z kolei powieść Nory Roberts o rodzinie Stanislaskich, aczkolwiek dla mnie pierwsza. Gatunkowo jest to romans, mimo iż w tle przewijają się wątki kryminalne, jednak śledztwo jest zepchnięte na dalszy plan, a czytelnik nie ma szans uczestniczyć w rozwiązywaniu zagadki. Bohaterowie, jak to zwykle bywa, są niebanalni. Aleksij jest ukraińskim Cyganem (?!), zaś Bess daleko do miana klasycznej piękności. W tle przewijają się wątki psychologiczne, rodzinne, przyjaźni Bess z Rosalie... Jest dosyć przewidywalna, jak to w tego typu książkach bywa, ale przyjemnie się czyta, zwłaszcza mając do wyboru ją i notatki z wykładów :p

Tekla | 2016-02-19
Przeczytana: 22 lutego 2013

Zauroczyła mnie ta seria. Czytałam ją dość dawno temu, przypadkiem natrafiłam na nią w bibliotece i z nudów zaczęłam czytać. Nie są tą książki "kosmicznych" lotów, ale na spokojny wieczór na odstresowanie i ukojenie nerwów - jest w sam raz. Fabuła wciąga, pozwala wsiąknąć w świat książki. Ah, i ta wspaniała, głośna rodzina.:-)
Tom 4
Bess to pisarka, która nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji swoich czynów. By wybadać świat prostytucji w mieście, wciela się w jedną z "kobiet pracujących". Za prostytucję zwija ją Alex - przystojny policjant. Oczywiście wiadomo jak to się kończy. Oboje skaczą sobie do oczu. Bess nie chce dać spokój z badaniami do scenariusza, a Aleksowi nie podoba się to, co robi literatka. Niestety nie wiele może zrobić, bo Bess ma liczne znajomości i ujmujący sposób bycia. Wszyscy ją lubią, nawet Alex. Z czasem zaczyna ją bardziej niż lubić.

Edyta Zając | 2015-04-09
Przeczytana: marzec 2015

Serię o rodzinie Stanislaskich przeczytałam dość szybko - mimo harlequinowego charakteru i skupieniu na romansie, odnalazłam w nich mnóstwo ciekawych wątków. Ten tom spodobał mi się głównie ze względu na główną bohaterkę i jej osobisty problem, z którym się zmagała. Szybko pochłonęłam tę książkę i wspaniale się zrelaksowałam.

maryna902245 | 2013-11-28
Przeczytana: 18 listopada 2013

,,Niedowiarek'' - Nora Roberts,to kolejna książka znanej autorki.Opowiada o policjancie,który pragnie rozgryz zagadkę morderstwa. Pewna pani Bess postanawia też odgadnąć zagadkę tyle,że innym zawodzie. Autorka scenariuszy telewizyjnych.Czy zdoła napisać scenariusz także do swojego życia?

dona | 2015-02-08
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts

Kolejna część opowieści o rodzinie Stanislawski. Tak jak poprzednia jest Super, czyta się z zapartym tchem. Gorąco polecam!

patiniunia2002 | 2014-10-27

moim zdaniem ta książka jak i wszystkie które dotychczas czytałam (nory roberts oczywiście ) jest cudna

axi_1099 | 2011-12-09

słodki Aleksij < ;)