Koniec i początek

Seria: Z serca
Wydawnictwo: Amber
Endings and beginnings
dona

Po bolesnych doświadczeniach nieudanego małżeństwa i tragicznej śmierci ukochanego synka komentatorka telewizyjna, Olivia Carmichael, poświęca się bez reszty pracy zawodowej. Znajomość z popularnym reporterem, T.C. Thorpe’em, burzy jej spokój: Liv panicznie boi się angażować w nowy związek. Dopiero kiedy przeprowadzający wywiad z psychopatycznym porywaczem Thorpe znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, Liv uświadomi sobie swoje prawdziwe uczucia…

MariaMR | 2013-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2013

Znalazłam tę książkę na wyprzedaży. Nie od razu ją przeczytałam, stała sobie na półce dość długo, zanim zdecydowałam się po nią sięgnąć.

I przyszedł ten moment. Chyba każda kobieta sięga w pewnych nostalgicznych momentach swego życia po takie książki. Ja miewam takie momenty bardzo rzadko, teraz jednak wyjątkowo jest mi taka literatura potrzebna.

Niezawodna Nora Roberts... znów mnie zachwyciła. Kolejna piękna historia miłosna. Kolejna książka, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Kolejna opowieść przepełniona erotyzmem, rozbudzająca zmysły i wyobraźnię. Gorąco polecam.

Doomisia | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Olivia jest dziennikarką.
Thorpe również jest dziennikarzem.
On ma nadzieję stworzyć z nią poważniejszy związek, myśli o małżeństwie i marzy o niej odkąd ją po raz pierwszy zobaczył.
Ona przez to uważa go za szaleńca. Ponadto nie może zapomnieć pewnego wydarzenia ze swojego życia, które teraz uczyniło ją osobą uważaną za chłodną i zdystansowaną.
Ale coś się zmienia. Tych dwoje nagle zaczyna coś łączyć. On jest szczęśliwy, ale ona się boi. Co z tego wyniknie?

Pierwsza myśl po przeczytaniu książki? Nie wierzę. Nie wierzę, że TO wyszło spod pióra pani Roberts.
Nie wierzę, że uwielbiana przeze mnie pisarka stworzyła coś tak prostego.
Bo fabuła książki praktycznie ogranicza się do tego wszystkiego, co napisałam powyżej. Nic ponadto.
I choć jak zaczynałam czytać lekturkę, miałam pewne podejrzenia, to brnęłam dalej z przekonaniem że to Nora Roberts. Przecież ona nigdy nie zawodzi.
Teraz czuję się tak jakby książkę napisał ktoś inny; jakiś inny autor, który umieścił na okładce nazwisko...

Agata | 2015-02-28

Jest to historia Olivii Carmichael, która ma za sobą ciężkie życie. Nieudane małżeństwo i śmierć synka znacząco wpłynęły na jej zachowanie i traktowanie innych ludzi. Przez mężczyznę, którego kiedyś kochała, a który wielokrotnie ją zdradzał, dzieli mężczyzn na tych bezpiecznych, którzy na pewno jej nie zranią, i niebezpiecznych, którzy mogą sprawić, że będzie cierpiała z powodu złamanego serca. W telewizji krajowej (ma siedzibę w tym samym budynku co telewizja naszej bohaterki) pracuje T.C. Thorpe, mężczyzna zakochany w Liv odkąd tylko ją zobaczył. Na kartach tej książki obserwujemy zmianę jaka zachodzi w Olivii, jak zmienia swoje podejście do mężczyzn, jak otwiera się na świat. Przełamuje się do końca w momencie, gdy Thorpe'owi zagraża śmierć. I w sumie tyle mogę powiedzieć o fabule.
Autorka nie opisuje scen erotycznych w sposób sztampowy czy tani. Przedstawia je jako wyjątkowo głębokie, emocjonalne doświadczenia bohaterów. Język książki jest prosty, nawet fabuła niezbyt...

betina360 | 2014-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 27 lutego 2014

Ladna choc krotka opowiesc.Najgorsze co moze spotkac kobiete to utrata dziecka.Z tego nie latwo jest sie podniesc i zyc dalej.Praca troche pomaga lecz najbardziej ktos kto kocha i zrozumie.Koniec bardzo mnie wzruszyl.

marcia | 2012-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2012

Świetnie napisane książka.
W "Koniec i początek" jest naprawdę wiele cierpienia, ponieważ główna bohaterka straciła synka i rozpadło się jej małżeństwo, jednakże jest tu także (miej więcej w połowie książki) mnóstwo pozytywnych emocji. Bardzo szybko się czyta, a ja ją skończyłam prawdę mówiąc w kilka godzin...

Gorąco zachęcam do przeczytania, gdyż jest bardzo lekką lekturą i naprawdę przyjemnie się czyta.

Karolina | 2013-02-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013 rok
Przeczytana: 16 lutego 2013

Kolejna ksiażka Nory która mnie nie zawiodła.
Zazdroszczę T.C cierpliwości do Liv:)
Oprócz tego, wiele ciekawych dialogów, zabawnych, życiowych...
Oraz to, że musi stać się coś złego, musimy kogoś stracić, aby uzmysłowić sobie, ze zależy nam na kimś.

Małgorzata Chabzda | 2014-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Takie tam typowe romansidło. On chce, ona nie i tak idą do łóżka w między czasie wplecione troszkę smutnej historii z życia bohaterki. Może i szybko się czyta ale jak dla mnie książka dla naiwnych.

willa | 2016-06-27
Przeczytana: 18 maja 2016

W tym roku wzięłam sobie za cel: czytanie książek Nory Roberts, jednej z moich ulubionych autorek. Jak do tej pory nigdy się nie zawiodłam na jej książkach. Ta pozycja może nie była najlepsza, bo napisana w 1984, więc na początku kariery pisarki, ale do przetrawienia.

Olivia Carmichael jest dziennikarką lokalnej telewizji. Uchodzi za osobę perfekcyjną, nie ulegającą emocjom, ale tak naprawdę pod tą maską skrywa się wrażliwa kobieta, boleśnie doświadczona przez życie. Nie chce się angażować w nowy związek i wiedze spokojne życie, dopóki w jej życie nie wkracza popularny reporter T.C. Thorpe. Olivia nie przepada za mężczyzną, bo od początku wchodzi jej w paradę. Mężczyzna odkąd poznał Olivię, zdrobniale nazywaną Liv postanawia sobie, że zdobędzie ją i nie kryje tego przed nią. Ona się broni przed jego zalotami. Czy w końcu ulegnie? A może Thorpe będzie musiał się obejść smakiem?

Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na powieściach tej autorki, która jest jedną z moich ulubionych. Ta...

Eljot | 2012-01-13

Przeczytałam te ksiązkę wiele lat temu, gdyz akurat nie mialam zadnej innej pod ręką. Pomimo, iz nie czytam takich typowych "romansideł", to musze powiedzieć, że książka jest całkiem ciekawa. Nie jest banalna ale przede wszystkim nie zawiera aż tak "poetyckiego języka, który używany jest w wielu romansach, a który mnie niesamowicie drażni. Warto przeczytać dla relaksu.

Przeczytana: 20 stycznia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Piękna książka pokazująca wielką tragedie młodej dziewczyny, która traci synka i zamyka się dla uczuć do innych ludzi. Robi wszystko, aby nikt nie odkrył jej uczuć, tajemnicy oraz cierpienia jakie nosi w swym sercu. Na jej drodze staje jednak uparty i pełen życia mężczyzna, który nie daje za wygraną..