Singer. Pejzaże pamięci

Okładka książki Singer. Pejzaże pamięci
Agata Tuszyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
572 str. 9 godz. 32 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2010-04-29
Data 1. wyd. pol.:
2010-04-29
Liczba stron:
572
Czas czytania
9 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-08-04445-2
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
182 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
566
354

Na półkach:

Książka jest znakomicie napisana, choć trudno ją uznać jedynie za biografię Isaaca Bashevisa Singera. Ważniejszy od tytułu jest podtytuł. Pejzaż pamięci po nieobecnych powstał dzięki dociekliwości Agaty Tuszyńskiej, jej wielu lekturom, rozmowom, podróżom do dawno zmienionych miejsc: "Opisywanie braku, kształtu nieobecności. Obrazy, smaki, resztki, okruchy, wspomnienia, ziarna wspomnień, każdy coś da - kawałek, szkiełko, ziarnko, kamyczek. Nie tylko prawda o nich, nie tylko ich obraz, ale i mój, mojego kraju, czym mógłby być, gdyby i oni tam byli". Powstała oznaka pamięci, kamień położony na grobie Singera, jego braci i siostry, rodziców i milionów Żydów, których od dawna już nie ma, ale których nadal się nienawidzi. Bolą te zapiski i uwierają. Singer, mówi Agata Tuszyńska, budował papierowy most między przeszłością a współczesnością, to samo robi także ona: przywołuje dawny świat biednych żydowskich rabinów, kramarzy, handlarzy, wędrowców, wyrobników, mówiących i płaczących po żydowsku, idących do gett i komór gazowych. Znakomity jest pomysł autorki na przeprowadzenie wśród dzieci ankiety "Nie jestem rasistką" i jej analiza. Co dzisiaj te dzieci wiedzą o Żydach?
Dobrze, że Agata Tuszyńska przywróciła pamięci malutki skrawek polskiej mozaiki: "Niezapisane istnieje mniej. Z czasem w ogóle przestaje istnieć. Mija wraz z pamięcią. Zapisane trwa. Jako dokument".

Książka jest znakomicie napisana, choć trudno ją uznać jedynie za biografię Isaaca Bashevisa Singera. Ważniejszy od tytułu jest podtytuł. Pejzaż pamięci po nieobecnych powstał dzięki dociekliwości Agaty Tuszyńskiej, jej wielu lekturom, rozmowom, podróżom do dawno zmienionych miejsc: "Opisywanie braku, kształtu nieobecności. Obrazy, smaki, resztki, okruchy, wspomnienia,...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    313
  • Przeczytane
    246
  • Posiadam
    66
  • Biografie
    13
  • Ulubione
    11
  • Teraz czytam
    8
  • Judaica
    6
  • 2023
    5
  • Chcę w prezencie
    4
  • Biograficzne
    3

Cytaty

Więcej
Agata Tuszyńska Singer. Pejzaże pamięci Zobacz więcej
Agata Tuszyńska Singer. Pejzaże pamięci Zobacz więcej
Agata Tuszyńska Singer. Pejzaże pamięci Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także