Gra luster

Aleksandra Komornicka
Reflections
83-238-0348-X
dona

Lindsay Dunne zrealizowała swe marzenie - została tancerką. Nie wiedziała, że droga do sławy będzie ciernista, pełna bólu fizycznego i udręki psychicznej, lecz uważała, że mimo wszystko ten karkołomny wysiłek się opłacił. Radość tańczenia na scenie, nie milknące oklaski - na to warto było czekać. Gdy w końcu musiała zrezygnować ze świateł lamp, uświadomiła sobie, że do szczęścia brakuje jej tylko miłości. Nie miała pojęcia, że jej zdobycie wymagać będzie równie wielkich poświęceń...

• Dzika bestia

6,75 (20 ocen i opinii)
Klawisze
Drauzio Varella

8 (1 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

O północy w Pera Palace. Narodziny współczesnego Stambułu
Charles King

8 (2 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
marcia | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

Lindsay to światowej sławy baletnica. Kiedy jej rodzice mają wypadek, zmuszona jest porzucić karierę i wrócić do swojego rodzinnego miasteczka. Jest to kobieta bardzo wrażliwa, romantyczna i pełna uczuć.

Seth to architekt, który tworzy piękne budynki na całym świecie. Trzyma emocje na wodzy i na wszystko znajduje racjonalne wyjaśnienie.

Ta dwójka tak odmienna, jednak odnajduje wspólny język i po wielu trudnościach łączy ich miłość.

Od samego początku bardzo polubiłam te parę, dwa przeciwieństwa, które idealnie ze sobą współgrają, jak Yin i Yang. Muszę przyznać, że śledząc ich perypetie cały czas się uśmiechałam.

P.s. W tej książce występuje młoda Ruth czyli główna bohaterka książki pod tytułem "Taniec marzeń".

_catsy | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Książkę N.Roberts przeczytałam jednym tchem. Jej powieści nie pozwalają do ostatniego słowa odłożyć książki na bok. A szczególnie "Gra luster". Lindsay, dwudziestoparoletnia kobieta od piątego roku życia ćwiczy balet. Nigdy nie traktowała tego jako przymus, choć jej matka- Mae zawsze od niej tego wymagała, oczekiwała, że córka zrobi to, czego jej się niestety nie udało. Lindsay po prostu kochała taniec, balet. W Nowym Jorku zdobywała wiele nagród, aplauz publiczności był dla niej wszystkim, spełnieniem marzeń. Wykreowała sobą wspaniałą primabalerinę.
Zdecydowała się na powrót do matki, ponieważ była rozbita po wypadku ojca. Lindsay po 3 latach poznaje Setha, Ruth- jego siostrzenicę, która podziwia w każdym calu Lindsay i chce być taka sama, jak ona. Lindsay pomaga Ruth, daje jej wiele szans, rad, a tym zbliża się do Setha. Matka Lindsay wyjeżdża z najlepszą przyjaciółką Carol, aby założyć własną kwiaciarnię. Lindsay zostaje sama. No... niezupełnie. Tę pustkę wypełnia Seth, którego...

aneta | 2013-12-28
Przeczytana: luty 2013

Czytałam starszą wersię obie dobre

aannaa | 2013-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 02 maja 2013

Myślałam że będzie dużo gorsza.

fidrygauka | 2015-02-10
Przeczytana: 17 listopada 2014

Eeee, taka sobie powiastka. Banał. Miłość zrodzona z animozji z echem dawnych namiętności w tle. Nie zauważyłam wydawnictwa wersji angielskiej - Harlequin - bo raczej bym w ogóle nie zaczynała.
Bajeczka dla nastolatek marzących o wielkiej miłości :)
Przepychanki słowne i emocjonalne między bohaterami. 'Dramat w trzech aktach' powodowany głupim uporem niemalże wszystkich postaci przwijających się przez karty tej książki-na-jeden-wieczór.

Była sława baletu porzuca karierę po ciężkim wypadku samochodowym, uciekając od świateł reflektorów i przwartościowując swoje życie przeprowadza się z Nowego Yorku do małej mieściny, gdzie wszyscy wiedzą o sobie wszystko. Akurat te okolice - spośród wszystkich uroczych zakątków Ameryki - wybiera sobe na miejsce zamieszkania sławny architekt, który (rzecz jasna :)) jest nieprzyzwoicie bogaty, przystojny i niedostępny.
Pierwsze spotkanie kończy się niezbyt przyjemnie. Potem już będzie bardziej cukierkowo, aż do samego happy-endu (choć dla zmylenia...

Agnieszka | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Generalnie to spodziewałam się czegoś lepszego. Brakowało mi zabawnych dialogów Nory Roberts. Za mało scen z udziałem męskich osobników, a w szczególności Setha. No i taka niezdecydowana ta główna bohaterka... Ale w sumie nie jest źle. Szybko i w miarę przyjemnie się czytało.

willc | 2013-02-07
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 07 lutego 2013

Przyjemnie się czyta i to jeden z głównych atutów tej książki. Czytałam lepsze książki Nory Roberts, ta z pewnością nie utkwi szczególnie w mojej pamięci.

aneta | 2013-12-28
Przeczytana: sierpień 2011

Czytałam podobała mi się

TaliaNatalia | 2012-05-04
Przeczytana: 04 maja 2011

Mówcie co chcecie mi sie nie podoba

Asia | 2013-08-14

piękne