Okładka książki Gra luster

romans
typ
papier
dona
6,29 (112 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Lindsay Dunne zrealizowała swe marzenie - została tancerką. Nie wiedziała, że droga do sławy będzie ciernista, pełna bólu fizycznego i udręki psychicznej, lecz uważała, że mimo wszystko ten karkołomny wysiłek się opłacił. Radość tańczenia na scenie, nie milknące oklaski - na to warto było czekać. Gdy w końcu musiała zrezygnować ze świateł lamp, uświadomiła sobie, że do szczęścia brakuje jej tylko miłości. Nie miała pojęcia, że jej zdobycie wymagać będzie równie wielkich poświęceń...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
marcia | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

Lindsay to światowej sławy baletnica. Kiedy jej rodzice mają wypadek, zmuszona jest porzucić karierę i wrócić do swojego rodzinnego miasteczka. Jest to kobieta bardzo wrażliwa, romantyczna i pełna uczuć.

Seth to architekt, który tworzy piękne budynki na całym świecie. Trzyma emocje na wodzy i na wszystko znajduje racjonalne wyjaśnienie.

Ta dwójka tak odmienna, jednak odnajduje wspólny język i po wielu trudnościach łączy ich miłość.

Od samego początku bardzo polubiłam te parę, dwa przeciwieństwa, które idealnie ze sobą współgrają, jak Yin i Yang. Muszę przyznać, że śledząc ich perypetie cały czas się uśmiechałam.

P.s. W tej książce występuje młoda Ruth czyli główna bohaterka książki pod tytułem "Taniec marzeń".

Misery | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Książkę N.Roberts przeczytałam jednym tchem. Jej powieści nie pozwalają do ostatniego słowa odłożyć książki na bok. A szczególnie "Gra luster". Lindsay, dwudziestoparoletnia kobieta od piątego roku życia ćwiczy balet. Nigdy nie traktowała tego jako przymus, choć jej matka- Mae zawsze od niej tego wymagała, oczekiwała, że córka zrobi to, czego jej się niestety nie udało. Lindsay po prostu kochała taniec, balet. W Nowym Jorku zdobywała wiele nagród, aplauz publiczności był dla niej wszystkim, spełnieniem marzeń. Wykreowała sobą wspaniałą primabalerinę.
Zdecydowała się na powrót do matki, ponieważ była rozbita po wypadku ojca. Lindsay po 3 latach poznaje Setha, Ruth- jego siostrzenicę, która podziwia w każdym calu Lindsay i chce być taka sama, jak ona. Lindsay pomaga Ruth, daje jej wiele szans, rad, a tym zbliża się do Setha. Matka Lindsay wyjeżdża z najlepszą przyjaciółką Carol, aby założyć własną kwiaciarnię. Lindsay zostaje sama. No... niezupełnie. Tę pustkę wypełnia Seth, którego...

willc | 2013-02-07
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 07 lutego 2013

Przyjemnie się czyta i to jeden z głównych atutów tej książki. Czytałam lepsze książki Nory Roberts, ta z pewnością nie utkwi szczególnie w mojej pamięci.

aannaa | 2013-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 02 maja 2013

Myślałam że będzie dużo gorsza.

Agnieszka | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Generalnie to spodziewałam się czegoś lepszego. Brakowało mi zabawnych dialogów Nory Roberts. Za mało scen z udziałem męskich osobników, a w szczególności Setha. No i taka niezdecydowana ta główna bohaterka... Ale w sumie nie jest źle. Szybko i w miarę przyjemnie się czytało.

TaliaNatalia | 2012-05-04
Przeczytana: 04 maja 2011

Mówcie co chcecie mi sie nie podoba

aneta | 2013-12-28
Przeczytana: luty 2013

Czytałam starszą wersię obie dobre

blaszka | 2011-07-02

jak dla mnie masakra.

Asia | 2013-08-14

piękne

coccinellea | 2015-02-10
Na półkach: 2003, Przeczytane
Przeczytana: 03 września 2003

Na książki Nory Roberts trafiłam zupełnym przypadkiem, jakoś nigdy wcześniej nie czytałam jej książek. Zawsze uważałam, że są one przeznaczone dla starszych osób, takich po pięćdziesiątce, ale nie, przeczytałam kilka i okazały się nawet ok. A może to ja się zestarzałam;) W każdym razie nie są najgorsze. Mimo, iż zaliczane do grupy typowych "lekkich" romansów, tzw. harlequinów, nie są złe według mnie. I wcale ich bym nie nazwała typowymi romansami, gdyż wątki kryminalistyczne też się czasami pojawiają. Książki przystępne dla czytelnika i szybko wciągają. Wymarzona lektura na lato, którą się czyta jednym tchem.
"Gra luster" to jedna z takich powieści. Książka traktuje o dwudziestokilkuletniej dziewczynie - Lindsay, której pasją jest balet. Od dzieciństwa uczęszcza na lekcje baletu i sukcesywnie osiąga kolejne noty. Jednak pewnego dnia wszystko porzuca, by wrócić do rodzinnego miasta i zamieszkać z matką, która nie mogła się otrząsnąć po wypadku męża. Po kilku latach mieszkania z...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Irving
    73. rocznica
    urodzin
    Na tym sprośnym świecie [...] jest się czyjąś żoną albo czyjąś dziwką - albo na najlepszej drodze do stania się jedną czy drugą. A jeśli nie pasujesz do żadnej z tych kategorii, dają ci do zrozumienia, że coś jest z tobą nie w porządku
  • Peter Straub
    72. rocznica
    urodzin
    […] nigdy nie można być zbyt szczupłym ani zbyt bogatym.
  • Dorota Wellman
    54. rocznica
    urodzin
    Mogę sobie nie kupić czegoś do jedzenia, ale książkę kupię zawsze. Poluję na wybrane tytuły jak rasowy myśliwy. Czekam na targi książek, bo wiem, że żniwa będą obfite. Jestem szczęśliwa, kiedy tarabanię ciężkie torby z Pałacu Kultury. Nie mogę się doczekać, kiedy w domu otworzę książkę i zacznę nową... pokaż więcej
  • Marek Nowakowski
    80. rocznica
    urodzin
    Żyj po swojemu, własnym życiem, właśnie, dlatego, że ono jest twoje. Można je połączyć z cudzym, ale nie rezygnując z siebie. Bo wtedy, gdy przestaje się być sobą, gdy chce się być tylko tym, co pragną widzieć w nas inni, najłatwiej jest przegrać.
  • Piotr Sztompka
    71. rocznica
  • Szolem Alejchem
    130. rocznica
    urodzin
    Baba zawsze zostaje babą; nie darmo rzekł król Salomon, że pośród tysiąca kobiet ani jednej możliwej nie znalazł. Całe szczęście, dalibóg, że nie ma dziś mody na kilka żon.
  • Maria Józefacka
    73. rocznica
    urodzin
    Warto żyć, jeśli przez każdego z nas wpadnie promień słońca w mroki niepogody.
  • Murray Newton Rothbard
    89. rocznica
  • Philip K. Dick
    33. rocznica
    śmierci
    Nie wiedział wtedy, że utrata zmysłów bywa czasami najwłaściwszą reakcją na rzeczywistość.
  • Jarosław Iwaszkiewicz
    35. rocznica
    śmierci
    A potem przyjdzie śmierć: wszystko rozwiązując niczego nie wyjaśni. Odejdziemy tak, jakeśmy żyli: osobno. Świat nasz własny i jedyny musi nam wystarczyć do śmierci i po śmierci. Byle tylko nie zgłębiać tej myśli do końca, byle tylko nie przemyśleć tego fizycznie. Obumieranie rąk, mącenie się myśli,... pokaż więcej
  • David Herbert Lawrence
    85. rocznica
    śmierci
    Mężczyzna może swoim ciałem być dla kobiety żywym kluczem do całego świata.
  • Horace Walpole
    218. rocznica