Gra luster

romans
typ
papier
dona
6,29 (113 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Lindsay Dunne zrealizowała swe marzenie - została tancerką. Nie wiedziała, że droga do sławy będzie ciernista, pełna bólu fizycznego i udręki psychicznej, lecz uważała, że mimo wszystko ten karkołomny wysiłek się opłacił. Radość tańczenia na scenie, nie milknące oklaski - na to warto było czekać. Gdy w końcu musiała zrezygnować ze świateł lamp, uświadomiła sobie, że do szczęścia brakuje jej tylko miłości. Nie miała pojęcia, że jej zdobycie wymagać będzie równie wielkich poświęceń...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
marcia | 2014-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2014

Lindsay to światowej sławy baletnica. Kiedy jej rodzice mają wypadek, zmuszona jest porzucić karierę i wrócić do swojego rodzinnego miasteczka. Jest to kobieta bardzo wrażliwa, romantyczna i pełna uczuć.

Seth to architekt, który tworzy piękne budynki na całym świecie. Trzyma emocje na wodzy i na wszystko znajduje racjonalne wyjaśnienie.

Ta dwójka tak odmienna, jednak odnajduje wspólny język i po wielu trudnościach łączy ich miłość.

Od samego początku bardzo polubiłam te parę, dwa przeciwieństwa, które idealnie ze sobą współgrają, jak Yin i Yang. Muszę przyznać, że śledząc ich perypetie cały czas się uśmiechałam.

P.s. W tej książce występuje młoda Ruth czyli główna bohaterka książki pod tytułem "Taniec marzeń".

Misery | 2013-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Książkę N.Roberts przeczytałam jednym tchem. Jej powieści nie pozwalają do ostatniego słowa odłożyć książki na bok. A szczególnie "Gra luster". Lindsay, dwudziestoparoletnia kobieta od piątego roku życia ćwiczy balet. Nigdy nie traktowała tego jako przymus, choć jej matka- Mae zawsze od niej tego wymagała, oczekiwała, że córka zrobi to, czego jej się niestety nie udało. Lindsay po prostu kochała taniec, balet. W Nowym Jorku zdobywała wiele nagród, aplauz publiczności był dla niej wszystkim, spełnieniem marzeń. Wykreowała sobą wspaniałą primabalerinę.
Zdecydowała się na powrót do matki, ponieważ była rozbita po wypadku ojca. Lindsay po 3 latach poznaje Setha, Ruth- jego siostrzenicę, która podziwia w każdym calu Lindsay i chce być taka sama, jak ona. Lindsay pomaga Ruth, daje jej wiele szans, rad, a tym zbliża się do Setha. Matka Lindsay wyjeżdża z najlepszą przyjaciółką Carol, aby założyć własną kwiaciarnię. Lindsay zostaje sama. No... niezupełnie. Tę pustkę wypełnia Seth, którego...

willc | 2013-02-07
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 07 lutego 2013

Przyjemnie się czyta i to jeden z głównych atutów tej książki. Czytałam lepsze książki Nory Roberts, ta z pewnością nie utkwi szczególnie w mojej pamięci.

aneta | 2013-12-28
Przeczytana: luty 2013

Czytałam starszą wersię obie dobre

aannaa | 2013-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 02 maja 2013

Myślałam że będzie dużo gorsza.

fidrygauka | 2015-02-10
Przeczytana: 17 listopada 2014

Eeee, taka sobie powiastka. Banał. Miłość zrodzona z animozji z echem dawnych namiętności w tle. Nie zauważyłam wydawnictwa wersji angielskiej - Harlequin - bo raczej bym w ogóle nie zaczynała.
Bajeczka dla nastolatek marzących o wielkiej miłości :)
Przepychanki słowne i emocjonalne między bohaterami. 'Dramat w trzech aktach' powodowany głupim uporem niemalże wszystkich postaci przwijających się przez karty tej książki-na-jeden-wieczór.

Była sława baletu porzuca karierę po ciężkim wypadku samochodowym, uciekając od świateł reflektorów i przwartościowując swoje życie przeprowadza się z Nowego Yorku do małej mieściny, gdzie wszyscy wiedzą o sobie wszystko. Akurat te okolice - spośród wszystkich uroczych zakątków Ameryki - wybiera sobe na miejsce zamieszkania sławny architekt, który (rzecz jasna :)) jest nieprzyzwoicie bogaty, przystojny i niedostępny.
Pierwsze spotkanie kończy się niezbyt przyjemnie. Potem już będzie bardziej cukierkowo, aż do samego happy-endu (choć dla zmylenia...

Agnieszka | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Generalnie to spodziewałam się czegoś lepszego. Brakowało mi zabawnych dialogów Nory Roberts. Za mało scen z udziałem męskich osobników, a w szczególności Setha. No i taka niezdecydowana ta główna bohaterka... Ale w sumie nie jest źle. Szybko i w miarę przyjemnie się czytało.

TaliaNatalia | 2012-05-04
Przeczytana: 04 maja 2011

Mówcie co chcecie mi sie nie podoba

aneta | 2013-12-28

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku