Okładka książki Aż po grób

Aż po grób

Autor:
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 9)
tłumaczenie
morderstwo, eve, death, dallas
typ
papier
dona
7,48 (162 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Nieznany terrorysta obrał sobie za cel Nowy Jork.
Eve Dallas musi zaatakować, zwłaszcza że szaleniec oplata swą pajęczyną tych, których kocha. To jej miasto, jej dom, jej praca...
W rytm tykającego zegara musi złożyć kawałki układanki, zanim na kawałki rozpadnie się Nowy Jork.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
KatiaBlue | 2014-07-13
Przeczytana: 03 lipca 2014

Dziewiąta część serii kryminalnej o najlepszej nowojorskiej glinie Eve Dallas już za mną. Było to kolejne miłe spotkanie z twórczością Nory Roberts, która In death pisze pod pseudonimem J.D. Robb. "Aż po grób" jest jak zwykle dobrym połączeniem wątku detektywistycznego i miłosnego, dawką ciekawych zdarzeń, tajemnic oraz niebezpieczeństw, które czekają na młodą, ale piekielnie utalentowaną panią porucznik, która żyje w połowie dwudziestego pierwszego wieku, a mimo to boryka się z podobnymi problemami do tych obecnych, urozmaiconymi wizjami autorki odnośnie przyszłości chociażby technologii.

J.C. Branson zostaje zamordowany przez swoją partnerkę życiową Lisbeth Cooke, która zdecydowała się na taki krok, po odkryciu zdrady swojego mężczyzny. Rodzina ofiary utrzymuje, że J.C. nie byłby zdolny do oszukania Lisbeth, którą uwielbia. Eve Dallas próbuje bliżej przyjrzeć się sprawie, lecz podejmuje się również wyjaśnienia śmierci niejakiego Fixera, którego policja w New Jersey wyłowił...

gwiazdka | 2013-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Tym razem wszystko zaczyna się od sprawy morderstwa, potem jest już coraz gorzej, bo do akcji wkracza grupa terrorystów. Oczywiście wszystko nabiera tempa, tylko idzie to dość powoli, szczególnie jak na Eve Dallas. Aż po grób wydaje mi się słabszą pozycją w serii In Death. Motyw Zeke był bardzo przewidywalny. Pod koniec na szczęście akcja ruszyła, ale zakończenie było wtedy dla mnie już oczywiste. Za najlepszy wątek tym razem uważam Peabody i McNaba- tutaj wszystko się zaczyna, czytałam serię nie po kolei i byłam ciekawa początków. Nie zawiodły mnie.

isabelle142 | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Jakoś strasznie długo nie mogłam się do niej zebrać, mimo iż jestem gorąca zwolenniczką twórczości Nory Roberts, także serii o porucznik Eve Dallas.
Ta część jest nieco inna niż pozostałe - nie mamy tu do czynienia z konkretnym psychopatą, ale ze zorganizowaną grupą terrorystyczną, która stawia sobie za cel przejęcie władzy nad Nowym Jorkiem. Aby to osiągnąć żąda spełnienia niebotycznych warunków i zmiata z powierzchni ziemi kolejne miejsca na mapie miasta, pozbawiając życia setki ludzi... Mimo ogromu środków, jakimi dysponuje Eve i jej zespół, rozwikłanie zagadki, kim tak naprawdę jest Kasandra, zajmuje sporo czasu. Aby tego dokonać, muszą przedrzeć się przez labirynt kłamstw i pułapek. Sprawę utrudnia fakt, że najwyraźniej w pewnym stopniu zamieszany jest w to wszystko brat Peabody, asystentki pani porucznik. Nie bez znaczenia są też wątki romansowe, które skutecznie mieszają bohaterom w głowach ;)
Książka, jak wszystkie z serii, stanowi połączenie kryminału, thrillera psychologiczn...

Eljot | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

Niestety nie podobała mi się fabuła tej książki oraz sposób w jaki jest pisana. Może i pomysł autor miał dobry, ale niestety irytował mnie typowo romansowy język oraz opisy stosunków seksualnych. No ale czego się spodziewać po pisarce, która pisze romanse. Niestety nie preferuję tego typu książek.

Aneta | 2011-01-18

Kolejna książka mistrzyni kryminału.

Dziadek48 | 2014-05-08

Cała seria na jednym poziomie - lekka, łatwa, z odrobiną fantazji.

Nula | 2012-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niesamowicie emocjonująca część. Uwielbiam, gdy Eve jest w stanie poświęcić własne życie, ratując innych. To niesamowite.
Szczególnie rozbroiła mnie część, gdy umiera porucznik Anne Malloy. To straszne, gdy wdraża się nową postać do serii i w tej samej części, ona umiera, gdy czytelnik już zaczął się z nią oswajać.
Nora Roberts po raz kolejny pokazała klasę.

rumiko | 2014-01-16
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Niezłe czytadło, kolejne z serii :)

| 2012-02-09

Rewelacyjna seria książek In Death, książki opisują policjantkę i jej życie. Wspaniałe opisy, fabuła, akcja, połączenie romansu i sensacji.. świetne zakończenie.

kinko | 2014-12-11

Załóż konto za darmo!