Lubimyczytać.pl to:

morderstwo, eve, death, dallas
typ
papier
dona
7.49 (140 ocen i 6 opinii)

Opis książki

Nieznany terrorysta obrał sobie za cel Nowy Jork.
Eve Dallas musi zaatakować, zwłaszcza że szaleniec oplata swą pajęczyną tych, których kocha. To jej miasto, jej dom, jej praca...
W rytm tykającego zegara musi złożyć kawałki układanki, zanim na kawałki rozpadnie się Nowy Jork.

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
isabelle142 | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Jakoś strasznie długo nie mogłam się do niej zebrać, mimo iż jestem gorąca zwolenniczką twórczości Nory Roberts, także serii o porucznik Eve Dallas.
Ta część jest nieco inna niż pozostałe - nie mamy tu do czynienia z konkretnym psychopatą, ale ze zorganizowaną grupą terrorystyczną, która stawia sobie za cel przejęcie władzy nad Nowym Jorkiem. Aby to osiągnąć żąda spełnienia niebotycznych warunków i zmiata z powierzchni ziemi kolejne miejsca na mapie miasta, pozbawiając życia setki ludzi... Mimo ogromu środków, jakimi dysponuje Eve i jej zespół, rozwikłanie zagadki, kim tak naprawdę jest Kasandra, zajmuje sporo czasu. Aby tego dokonać, muszą przedrzeć się przez labirynt kłamstw i pułapek. Sprawę utrudnia fakt, że najwyraźniej w pewnym stopniu zamieszany jest w to wszystko brat Peabody, asystentki pani porucznik. Nie bez znaczenia są też wątki romansowe, które skutecznie mieszają bohaterom w głowach ;)
Książka, jak wszystkie z serii, stanowi połączenie kryminału, thrillera psychologiczn...

gwiazdka | 2013-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Tym razem wszystko zaczyna się od sprawy morderstwa, potem jest już coraz gorzej, bo do akcji wkracza grupa terrorystów. Oczywiście wszystko nabiera tempa, tylko idzie to dość powoli, szczególnie jak na Eve Dallas. Aż po grób wydaje mi się słabszą pozycją w serii In Death. Motyw Zeke był bardzo przewidywalny. Pod koniec na szczęście akcja ruszyła, ale zakończenie było wtedy dla mnie już oczywiste. Za najlepszy wątek tym razem uważam Peabody i McNaba- tutaj wszystko się zaczyna, czytałam serię nie po kolei i byłam ciekawa początków. Nie zawiodły mnie.

Aneta | 2011-01-18

Kolejna książka mistrzyni kryminału.

Nula | 2012-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niesamowicie emocjonująca część. Uwielbiam, gdy Eve jest w stanie poświęcić własne życie, ratując innych. To niesamowite.
Szczególnie rozbroiła mnie część, gdy umiera porucznik Anne Malloy. To straszne, gdy wdraża się nową postać do serii i w tej samej części, ona umiera, gdy czytelnik już zaczął się z nią oswajać.
Nora Roberts po raz kolejny pokazała klasę.

rumiko | 2014-01-16
Na półkach: Kryminał, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Niezłe czytadło, kolejne z serii :)

| 2012-02-09

Rewelacyjna seria książek In Death, książki opisują policjantkę i jej życie. Wspaniałe opisy, fabuła, akcja, połączenie romansu i sensacji.. świetne zakończenie.

zattenka | 2014-04-12

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku