Aż po grób

Autor:
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 9)
tłumaczenie
morderstwo, eve, death, dallas
typ
papier
dona
7,55 (182 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Nieznany terrorysta obrał sobie za cel Nowy Jork.
Eve Dallas musi zaatakować, zwłaszcza że szaleniec oplata swą pajęczyną tych, których kocha. To jej miasto, jej dom, jej praca...
W rytm tykającego zegara musi złożyć kawałki układanki, zanim na kawałki rozpadnie się Nowy Jork.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
KatiaBlue | 2014-07-13
Przeczytana: 03 lipca 2014

Dziewiąta część serii kryminalnej o najlepszej nowojorskiej glinie Eve Dallas już za mną. Było to kolejne miłe spotkanie z twórczością Nory Roberts, która In death pisze pod pseudonimem J.D. Robb. "Aż po grób" jest jak zwykle dobrym połączeniem wątku detektywistycznego i miłosnego, dawką ciekawych zdarzeń, tajemnic oraz niebezpieczeństw, które czekają na młodą, ale piekielnie utalentowaną panią porucznik, która żyje w połowie dwudziestego pierwszego wieku, a mimo to boryka się z podobnymi problemami do tych obecnych, urozmaiconymi wizjami autorki odnośnie przyszłości chociażby technologii.

J.C. Branson zostaje zamordowany przez swoją partnerkę życiową Lisbeth Cooke, która zdecydowała się na taki krok, po odkryciu zdrady swojego mężczyzny. Rodzina ofiary utrzymuje, że J.C. nie byłby zdolny do oszukania Lisbeth, którą uwielbia. Eve Dallas próbuje bliżej przyjrzeć się sprawie, lecz podejmuje się również wyjaśnienia śmierci niejakiego Fixera, którego policja w New Jersey wyłowiła z...

książek: 1996
gwiazdka | 2013-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Tym razem wszystko zaczyna się od sprawy morderstwa, potem jest już coraz gorzej, bo do akcji wkracza grupa terrorystów. Oczywiście wszystko nabiera tempa, tylko idzie to dość powoli, szczególnie jak na Eve Dallas. Aż po grób wydaje mi się słabszą pozycją w serii In Death. Motyw Zeke był bardzo przewidywalny. Pod koniec na szczęście akcja ruszyła, ale zakończenie było wtedy dla mnie już oczywiste. Za najlepszy wątek tym razem uważam Peabody i McNaba- tutaj wszystko się zaczyna, czytałam serię nie po kolei i byłam ciekawa początków. Nie zawiodły mnie.

isabelle142 | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Jakoś strasznie długo nie mogłam się do niej zebrać, mimo iż jestem gorąca zwolenniczką twórczości Nory Roberts, także serii o porucznik Eve Dallas.
Ta część jest nieco inna niż pozostałe - nie mamy tu do czynienia z konkretnym psychopatą, ale ze zorganizowaną grupą terrorystyczną, która stawia sobie za cel przejęcie władzy nad Nowym Jorkiem. Aby to osiągnąć żąda spełnienia niebotycznych warunków i zmiata z powierzchni ziemi kolejne miejsca na mapie miasta, pozbawiając życia setki ludzi... Mimo ogromu środków, jakimi dysponuje Eve i jej zespół, rozwikłanie zagadki, kim tak naprawdę jest Kasandra, zajmuje sporo czasu. Aby tego dokonać, muszą przedrzeć się przez labirynt kłamstw i pułapek. Sprawę utrudnia fakt, że najwyraźniej w pewnym stopniu zamieszany jest w to wszystko brat Peabody, asystentki pani porucznik. Nie bez znaczenia są też wątki romansowe, które skutecznie mieszają bohaterom w głowach ;)
Książka, jak wszystkie z serii, stanowi połączenie kryminału, thrillera...

Eljot | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

Niestety nie podobała mi się fabuła tej książki oraz sposób w jaki jest pisana. Może i pomysł autor miał dobry, ale niestety irytował mnie typowo romansowy język oraz opisy stosunków seksualnych. No ale czego się spodziewać po pisarce, która pisze romanse. Niestety nie preferuję tego typu książek.

Aneta | 2011-01-18

Kolejna książka mistrzyni kryminału.

irena | 2015-01-11
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Autor książki Scott Mariani wpisuje się tą pozycją w twórczość Dana Browna, choć mu nie dorównuje. Jednak fabuła jest interesująca i pełna sensacji

Dziadek48 | 2014-05-08

Cała seria na jednym poziomie - lekka, łatwa, z odrobiną fantazji.

Nula | 2012-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niesamowicie emocjonująca część. Uwielbiam, gdy Eve jest w stanie poświęcić własne życie, ratując innych. To niesamowite.
Szczególnie rozbroiła mnie część, gdy umiera porucznik Anne Malloy. To straszne, gdy wdraża się nową postać do serii i w tej samej części, ona umiera, gdy czytelnik już zaczął się z nią oswajać.
Nora Roberts po raz kolejny pokazała klasę.

rumiko | 2014-01-16
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Niezłe czytadło, kolejne z serii :)

| 2012-02-09

Rewelacyjna seria książek In Death, książki opisują policjantkę i jej życie. Wspaniałe opisy, fabuła, akcja, połączenie romansu i sensacji.. świetne zakończenie.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku