Dlaczego mężczyźni zarabiają więcej. Prawda o przepaści płac i co kobiety mogą na to poradzić

Wydawnictwo: Onepress
Why Men Earn More: The Startling Truth Behind the Pay Gap - and What Women Can Do About It
biznes, finanse

Jeżeli płacą Ci zbyt mało, przestań narzekać i zrób coś z tym! 25 sposobów na podniesienie Twoich zarobków. Jak efektywniej zarządzać czasem, żeby zarabiać więcej? Różnice i podobieństwa w kobiecym i męskim podejściu do pracy. Różnice między kobietami i mężczyznami -właścicielami firm. Dziś, gdy stopniowo zacierają się różnice w zawodach typowo męskich i kobiecych, tytułowe pytanie staje się wyjątkowo aktualne. Kobiety dorównują mężczyznom, a często prześcigają ich, w dziedzinach, takich jak polityka, biznes, media i wiele innych. Cóż zatem powoduje, że mimo sukcesów pań w męskim świecie, ich portfele bywają odrobinę lżejsze? Zapewne jednym z głównych winowajców jest stereotyp związany z przypisywanymi płciom rolami, które z kolei mają wpływ na wszystko, co robimy -z pracą włącznie. W książce Dlaczego mężczyźni zarabiają więcej&…, przedstawiono 25 sytuacji, z którymi możesz spotkać się w swoim życiu zawodowym. Warren Farrell analizuje wpływ różnych decyzji na poziom Twoich zarobków. Dowodzi, że nie zawsze trzeba kierować się tylko wyborem pieniądza Bo tak naprawdę celem jest osiągnięcie równowagi pomiędzy komfortem finansowym i osobistym szczęściem -a to równanie o rozwiązaniu innym dla każdej i dla każdego z nas. Dlaczego w większości dobrze płatnych zawodów nie można łatwo przestać myśleć o pracy? Jak zarabiają kobiety? Które typowo męskie dziedziny stają się przyjazne kobietom? Technologia kontra nauki społeczne i humanistyczne, czyli jaką dziedzinę wybrać?

źródło opisu: OnePress, 2007

źródło okładki: https://onepress.pl/