Czasem złoto też się świeci

Tłumaczenie: Teresa Jaźwińska
Seria: Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty
Wydawnictwo: Elf
Sometimes gold shines too
romans, dla młodzieży, randka
Liwia

Georgia, w przeciwieństwie do swojej przyjaciółki Keiry, jest wrogiem internetowych portali randkowych. Ale pewnego dnia zdarza się coś, co zmienia jej życie i może ją wciągnąć w grę, którą dotąd uważała za bezsensowną i niebezpieczną. Czy potrafi się temu oprzeć?

lacerta | 2011-10-28
Przeczytana: 2003 rok

Jakoś ciągnie mnie do tej serii. Mimo, że na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszystkie historie są takie same: proste i głupiutkie, to tak naprawdę każda książka wnosi coś i ma pewien morał, który nie zna wieku.
Ta książka może nas wiele nauczyć. Przede wszystkim tego jak ważne są rozmowy i szczerość w kontaktach z każdym człowiekiem.

theperkss | 2011-04-17
Przeczytana: 16 kwietnia 2011

Georgia jest szczęśliwą nastolatką, która spotyka się z przystojnym Oliverem aż do czasu kiedy widzi jego zdjęcie an portalu randkowym. Lecz dziewczyna nie wie iż to jest jedno wielkie nieporozumienie spowodowane przez Elvisa, który ma nadwagę i tylko użył jego zdjęcie bez wiedzy kolegi. Zdenerwowana Georgia chce się zemścić na swojej drugiej połówce..jakiś czas później żałuje tego.

Cudowna książka !!
Naprawdę polecam !! :D

Maggie_Rose Black | 2011-09-07
Przeczytana: 07 września 2011

Kolejna książka z serii "Nie dla mamy, nie dla taty, lecz dla każdej małolaty". Oczywiście schemat jest podobny jak w innych książkach czy jest jakieś szczęśliwe zakończenie. Nie ważne jakie, ale jest szczęśliwe. Ale jednak książka opisuje coś ważnego, a mianowicie to, że jak nie mamy pewności kto siedzi po drugiej stronie komputera. Nie wiemy kim na prawdę jest osoba z którą piszemy. Dlatego też musimy być ostrożni zwierając znajomości internetowe. Bo nie zawsze osoba na zdjęciu jest tą za którą się podaje. Pamiętajmy o tym. Książka m się podobała i polecam ją tym, którzy lubią książki z tej serii, a jeszcze jej nie czytali.

sztuku | 2011-04-27
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Jejku moich uczuć po przeczytaniu tej książki nie da opisać się w pojedynczych słowach. Na początku muszę napisać, że przeczytałam już kilka książek z tej serii. Jednak ta zostaje moim numerem jeden! Zaliczam ją do najlepszej z całej serii. Nie wiem czemu. Ta historia mnie urzekła. Jest w niej coś takiego ,że wg. nie mogłam się od niej oderwać. Czyta się nawet nie szybko ,a wręcz błyskawicznie. Myślę ,że ta powieść ( nie wiem jak nazwać tak krótką książkę ) spodoba się każdemu. Jest krótka, czasami przewidywalna, nie trzeba przy niej główkować. Idealna na godzinę czy dwie.

Główna bohaterka Georgia nie toleruje portali randkowych. Jednak pewnego dnia jej przyjaciółka pokazuje jej konto założone na jednym z tych portali. Na koncie jest zdjęcie jej chłopaka Olivera ,które sama mu zrobiła. Na dodatek w opisie są wszystkie rzeczy ,których ona nie lubi lub po prostu nie wygląda tak jak by tego chciał chłopak z portalu. Jest wstrząśnięta i mówi Oliverowi ,że nie jest chłopakiem jej...

Jolantino | 2011-09-06
Na półkach: Wakacje 2011, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 23 lipca 2011

I znów spotykam się z tą serią. Coś mnie do niej ciągnie. Czytam o problemach innych, jak je rozwiązują i zapominam o swoich. Choć niektóre są identyczne. Jak w tym przypadku. Fatalna pomyłka. Oszustwo, które zmieniło losy ludzi. A miało być tak pięknie. Ale zawsze jest światełko w tunelu. Przynajmniej w książkach z tej serii.

Magda | 2011-03-20
Przeczytana: 20 marca 2011

Fajna książka. Szybko się ją czytało. Niby takie naiwne, proste w przekazie, ale przecież nie każda książka musi być nazbyt ambitna. Ta jest lekka, swobodnie się ją czyta. A i wielki plus ma zakończenie zaskakujące (co najmniej mnie z lekka zadziwiło ;p).

Natalia | 2011-08-05

Książka jest fajna,lekka i szybko się ją czyta.Idealna na pochmurno deszczowe dni i wieczory ;)Jestem pozytywnie zaskoczona co do książki.Zaciekawiły mnie losy głównej bohaterki która okazała się trochę złą dziewczyną w stosunku do Olviera . Zawiódł mnie trochę koniec książki... Poza tym książka REWELACJA jak wszystkie z tej serii zresztą ;) Gorąco polecam

Camillie | 2011-03-15
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 14 marca 2011

Całkiem fajna, koniec mnie zaskoczył.

Ewa | 2014-10-04
Przeczytana: 04 października 2014

Jako całość podobała mi się, akcja wciągająca, ale zakończenie mnie rozczarowało... Jednak książka jest życiowa, bo tak jak w życiu nie zawsze wszystko układa się tak jak my to sobie wyobrażamy. Życiowa i pouczająca.

Sasia_ | 2012-10-29
Przeczytana: 10 marca 2011

Książka była znacznie lepsza od innych z tej serii. Miła, szybko się czyta i jest doskonała na chłodne wieczory. Podoba mi się pomysł na lekturę. Myślę, że warto było ją przeczytać.