Erotyczne sny i ich interpretacja

Tłumaczenie: Jacek Ławicki
Wydawnictwo: Rebis
1001 Erotic Dreams
poradnik, marzenia, senne, graham, masterton
dona

Erotyczne sny są jednym z późniejszych poradników - zostały wydane w roku 1976, czyli już po publikacji debiutanckiej powieści Mastertona - Manitou. W Erotycznych snach autor mówi czytelnikowi jak ważne dla naszego życia są erotyczne marzenia senne, podaje wiele ich przykładów, a także pokazuje jak należy interpretować własne sny. Dodatkowo dostajemy wiele informacji, na temat najnowszych (oczywiście w latach siedemdziesiątych) odkryć i prowadzonych nad snami badań.
Oddzielną częścią książki jest obszerny tezaurus snów erotycznych. Zawiera on interpretacje najczęściej spotykanych w snach motywów. Autor zastrzega jednak, że nie należy traktować go jako wyznacznika - każdy sen jest inny, właściwy sens snu może odkryć tylko śniący. Tezaurus ma na celu tylko pomagać w interpretacji i należy korzystać z niego tylko w ostateczności.
Erotyczne sny to lektura napisana przystępnym językiem, ciekawa i wciągająca, jak najlepsze powieści Mastertona. Dla większości fanów brytyjskiego mistrza grozy, poradniki seksuologiczne stanowią obecnie tylko ciekawostkę, dodatek do "właściwej" twórczości. Dawniej było na odwrót - w latach siedemdziesiątych sądzono zapewne, że autor pisząc horrory chce odreagować. Ja uważam, że każdy gatunek, w jakim tworzy Masterton jest tak samo ważny.

Karol | 2016-11-19
LIPA | 2016-04-30