Umysł w zalotach. Jak wybory seksualne kształtowały naturę człowieka

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Wydawnictwo: Rebis
The Mating Mind
83-7301-454-3
Magda Kasjaniuk

W swej błyskotliwej, ambitnej i prowokującej książce, Geoffrey Miller ukazuje ewolucyjną siłę doboru płciowego i powody, dla których w oczach naszych przodków atrakcyjne były nie tylko śliczne twarze i zdrowe ciała, ale również bystre, elokwentne, szczodre i świadome umysły. Bogactwo materiału zgromadzonego przez współczesną psychologię, jak też subtelność jej wyjaśnień pozwalają w końcu...

Bogactwo materiału zgromadzonego przez współczesną psychologię, jak też subtelność jej wyjaśnień pozwalają w końcu zrozumieć, jak ewoluował ludzki umysł - narzędzie zalotów i kopulacji, odpowiednik pawiego ogona i rogów łosia. Sięgając do nowych idei z dziedzin biologii ewolucyjnej, ekonomii i psychologii, Miller ilustruje swe argumenty przykładami czerpanymi zewsząd - od historii naturalnej do kultury popularnej, od sztuki altanników z Nowej Gwinei do seksualnej charyzmy kucharza z South Park.

Inspiracja | 2016-11-13
diamentowalady | 2016-08-07