Cudaczek - Wyśmiewaczek

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
dla dzieci
shaloma

Inne wydania

"Cudaczek-Wyśmiewaczek" - to zabawna opowieść, której bohaterem jest małe złośliwe licho, "co nie je, nie pije, a tylko śmiechem żyje", ponieważ wyśmiewa wasze, często spotykane wady.

O tym, jak na koniec z Cudaczka-Wyśmiewaczka przemienia się w Cudaczka-Śmiejaczka i już nie wyśmiewa dzieci, tylko je rozśmiesza, dowiecie się z tej książki.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1991

7,19 (27 ocen i opinii)
Miłość i kłamstwa
Cecelia Ahern

7,2 (10 ocen i opinii)
Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
Konrad Kruczkowski

Historia zaginionej dziewczynki
Elena Ferrante

8,56 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Otrzymałam tę książkę na zakończenie 1 lub 2 klasy i od razu zabrałam się za czytanie. Od tamtego czasu przeczytałam ją kilka razy. Bardzo ciekawa opowieść z morałem dla dzieci. Najbardziej śmieszył mnie chyba Pan Beksa. :)

Pinacolada | 2014-09-12

otrzymałam tą książkę na koniec przedszkola. jest ona u mnie w domu do dziś. czytana wiele razy. historia stworka, który nie je nie pije tylko z wysmiewania żyje. polecam książkę do czytania dzieciom przed snem:-)

AinEingarp | 2014-05-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2010 rok
Michasia | 2016-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2016

Moja mama czytała tę książkę mojej starszej siostrze. Często czyta i mnie, bo moja mama uwielbia Cudaczka. Ja też go lubię. I jak byłam mała to myślałam, że istnieje naprawdę. Teraz wiem że go nie ma, ale nadal lubię czytać tą książkę.
Polecam

Gustawsonek | 2013-03-29
Przeczytana: 2013 rok

bardzo fajna książka o przygodach ludzika wielkości igły, który nie je i ie pije, tylko wyśmiewa dzieci.
polecam serdecznie :)

emik84 | 2016-01-24

"Cudaczek - Wyśmiewaczek" to książka autorstwa Julii Duszyńskiej (1894 - 1947), polskiej pisarki i autorki książek dla dzieci. Publikacja została wydana po raz pierwszy w 1947 r. i po dziś dzień cieszy się dużą popularnością.

Zdarza się, że maluchy obrażają się lub płaczą histerycznie. Mają wtedy naprawdę śmieszne minki, które wręcz uwielbia Cudaczek - Wyśmiewaczek. Ów mały skrzat aby żyć karmi się wyśmiewając innych. Śmieje się z obrażonej miny, z beksy, z niechlujnego wyglądu czy potarganych włosów. Wszystko to sprawia, że żyje, jest syty i szczęśliwy. Gdy znajdzie kogoś, kto zachowuje się nieodpowiednio zamieszkuje z nim, a to w długich włosach, a to kryjąc się tuż pod kołnierzykiem, i szepcze do ucha podsycając zły charakter i nawyki.

Książka składa się z 18 krótkich opowiadań. Ich główny bohater Cudaczek - Wyśmiewaczek przedstawił w nich dzieciom całą kolekcję złych charakterów. Co prawda każdemu maluchowi zdarza się czasem być niegrzecznym ale gdy takie zachowanie powtarza...

Jest to jedna z moich pierwszych lektur szkolnych. Bardzo miło mi się czytało, więc polecam. ;)

Agro | 2013-09-19

Jedyna lektura z wczesnego dzieciństwa która dostąpi zaszczytu znalezienia się na półce w mojej internetowej bibliotece :).Z racji tego że jest pierwszą książką jaką udało mi się samodzielnie przeczytać bezmała 14-15lat temu.Po mimo znacznej rachuby czasu jaka minęła nadal pamiętam główne przesłanie wynikające z treści, co powinno być samo w sobie recenzją tej książki na którą zawszę będę spoglądał z dozą dużego dziecięcego sentymentu.

Ervisha | 2010-10-26

Jest to wesoła opowieść o skrzacie, który... żyje śmiechem. Cudaczek "licho malusie i cieniutkie jak igła", mieszka w warkoczykach panny Obrażalskiej i bez trudu nakłania ją do złości. Dziewczynka z pomocą dziwnego staruszka, postanawia się z nim rozprawić: musi wytrzymać trzy dni bez obrażania, a wtedy licho zniknie... czy jej się uda i jakie będą dalsze losy skrzata, dzieci dowiedzą się z tej pełnej uroku książeczki.

Jest to ulubiona książeczka z dzieciństwa. Pamiętam, że czytałam ją wiele razy i świetnie się przy tym bawiłam.
POLECAM gorąco !!!

Pamiętam tę księżke jeszcze z dziecinństwa.Księżka jagby to wielu powiedziało,,klasyczna" bo wytana dobre kilkanaście lat temu nadal bawi i uczy nastempne pokolenia choc niekturym moglo by się wydawać inaczej.Ja z tej księzki jestem bardzo zadowolona i niedam oniej zapomniec mojemu młotrzemu rodzęństwu i moim (przyszłym)dzieciom