Okładka książki Cudaczek - Wyśmiewaczek

dla dzieci
typ
papier
shaloma
6,63 (433 ocen i 40 opinii)

Opis książki

"Cudaczek-Wyśmiewaczek" - to zabawna opowieść, której bohaterem jest małe złośliwe licho, "co nie je, nie pije, a tylko śmiechem żyje", ponieważ wyśmiewa wasze, często spotykane wady.

O tym, jak na koniec z Cudaczka-Wyśmiewaczka przemienia się w Cudaczka-Śmiejaczka i już nie wyśmiewa dzieci, tylko je rozśmiesza, dowiecie się z tej książki.

[Nasza Księgarnia, 1991]

Polecamy

Opinie czytelników
AinEingarp | 2014-05-22
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo lubię tą książkę, dostałam ją na zakończenie I klasy. Przeczytałam ją około 4 razy. Niestety książka ma tylko około 70 stron, wolałabym ją trochę grubszą z większą ilością przygód Cudaczka-Wyśmiewaczka, małego stworka żywiącego się złem i szydzeniem z innych. Polecam ją jako dobranockę dla mniejszych dzieci, ponieważ książka zawiera dużo morałów, miedzy innymi: jak przezwyciężyć zło, zazdrość i nienawiść.

Gustawsonek | 2013-03-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

bardzo fajna książka o przygodach ludzika wielkości igły, który nie je i ie pije, tylko wyśmiewa dzieci.
polecam serdecznie :)

Agro | 2013-09-19

Jedyna lektura z wczesnego dzieciństwa która dostąpi zaszczytu znalezienia się na półce w mojej internetowej bibliotece :).Z racji tego że jest pierwszą książką jaką udało mi się samodzielnie przeczytać bezmała 14-15lat temu.Po mimo znacznej rachuby czasu jaka minęła nadal pamiętam główne przesłanie wynikające z treści, co powinno być samo w sobie recenzją tej książki na którą zawszę będę spoglądał z dozą dużego dziecięcego sentymentu.

Ervisha | 2010-10-26

Jest to wesoła opowieść o skrzacie, który... żyje śmiechem. Cudaczek "licho malusie i cieniutkie jak igła", mieszka w warkoczykach panny Obrażalskiej i bez trudu nakłania ją do złości. Ale dziewczynka, z pomocą rady dziwnego staruszka, postanawia się z nim rozprawić: musi wytrzymać trzy dni bez obrażania, a wtedy licho zniknie... czy jej się uda i jakie będą dalsze losy skrzata, dzieci dowiedzą się z tej pełnej uroku książeczki.

Jest to ulubiona książeczka z dzieciństwa. Pamiętam, że czytałam ją wiele razy i świetnie się przy tym bawiłam.
POLECAM gorąco !!!

Pamiętam tę księżke jeszcze z dziecinństwa.Księżka jagby to wielu powiedziało,,klasyczna" bo wytana dobre kilkanaście lat temu nadal bawi i uczy nastempne pokolenia choc niekturym moglo by się wydawać inaczej.Ja z tej księzki jestem bardzo zadowolona i niedam oniej zapomniec mojemu młotrzemu rodzęństwu i moim (przyszłym)dzieciom

Uwielbiałam tą bajkę, czytałam ją bardzo często. Pamiętam że dostałam ją od starszej koleżanki która robiła porządki na półkach. Ona nie była fanką przygód Cudaczka a ja do dziś pamiętam kogo odwiedzał.

MyCuteCurlyBoy | 2013-03-30
Przeczytana: 2006 rok

Ta książka jest według mnie głupia. Ma przetłumaczyć kapryśnym dzieciom iż nie należy marudzić ,bo wtedy jakiś krasnal będzie jadł naszą złość . Brzmi to zabawnie ,ale o tym jest ta książka. Według mnie jest infantylna i naiwna. Nie spodobała mi się ani w pierwszej klasie ani rok temu gdy próbowałam ją przeczytać kolejny raz. Po drugim rozdziale zrezygnowałam.

Pinacolada | 2014-09-12

otrzymałam tą książkę na koniec przedszkola. jest ona u mnie w domu do dziś. czytana wiele razy. historia stworka, który nie je nie pije tylko z wysmiewania żyje. polecam książkę do czytania dzieciom przed snem:-)

PorqueNo | 2014-01-08

Jedna z moich pierwszych samodzielnie przeczytanych książek :). Pamiętam, że tak mnie ciekawiło, co się zaraz zdarzy, że czasami gubiłam literki i musiałam wracać, żeby "posklejać" słówko. Ehhh... Piękne czasy

Karolina | 2013-02-17

Moja pierwsza samodzielnie przeczytana książka z biblioteki szkolnej. Do tej pory pamiętam kolorowe ilustracje i upór żeby przeczytać do końca :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto