Lubimyczytać.pl to:

dla dzieci
typ
papier
shaloma
6.58 (404 ocen i 35 opinii)

Opis książki

"Cudaczek-Wyśmiewaczek" - to zabawna opowieść, której bohaterem jest małe złośliwe licho, "co nie je, nie pije, a tylko śmiechem żyje", ponieważ wyśmiewa wasze, często spotykane wady.

O tym, jak na koniec z Cudaczka-Wyśmiewaczka przemienia się w Cudaczka-Śmiejaczka i już nie wyśmiewa dzieci, tylko je rozśmiesza, dowiecie się z tej książki.

[Nasza Księgarnia, 1991]

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Gustawsonek | 2013-03-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

bardzo fajna książka o przygodach ludzika wielkości igły, który nie je i ie pije, tylko wyśmiewa dzieci.
polecam serdecznie :)

Ervisha | 2010-10-26

Jest to wesoła opowieść o skrzacie, który... żyje śmiechem. Cudaczek "licho malusie i cieniutkie jak igła", mieszka w warkoczykach panny Obrażalskiej i bez trudu nakłania ją do złości. Ale dziewczynka, z pomocą rady dziwnego staruszka, postanawia się z nim rozprawić: musi wytrzymać trzy dni bez obrażania, a wtedy licho zniknie... czy jej się uda i jakie będą dalsze losy skrzata, dzieci dowiedzą się z tej pełnej uroku książeczki.

Jest to ulubiona książeczka z dzieciństwa. Pamiętam, że czytałam ją wiele razy i świetnie się przy tym bawiłam.
POLECAM gorąco !!!

Agro | 2013-09-19

Jedyna lektura z wczesnego dzieciństwa która dostąpi zaszczytu znalezienia się na półce w mojej internetowej bibliotece :).Z racji tego że jest pierwszą książką jaką udało mi się samodzielnie przeczytać bezmała 14-15lat temu.Po mimo znacznej rachuby czasu jaka minęła nadal pamiętam główne przesłanie wynikające z treści, co powinno być samo w sobie recenzją tej książki na którą zawszę będę spoglądał z dozą dużego dziecięcego sentymentu.

MyCuteCurlyBoy | 2013-03-30
Przeczytana: 2006 rok

Ta książka jest według mnie głupia. Ma przetłumaczyć kapryśnym dzieciom iż nie należy marudzić ,bo wtedy jakiś krasnal będzie jadł naszą złość . Brzmi to zabawnie ,ale o tym jest ta książka. Według mnie jest infantylna i naiwna. Nie spodobała mi się ani w pierwszej klasie ani rok temu gdy próbowałam ją przeczytać kolejny raz. Po drugim rozdziale zrezygnowałam.

Pamiętam tę księżke jeszcze z dziecinństwa.Księżka jagby to wielu powiedziało,,klasyczna" bo wytana dobre kilkanaście lat temu nadal bawi i uczy nastempne pokolenia choc niekturym moglo by się wydawać inaczej.Ja z tej księzki jestem bardzo zadowolona i niedam oniej zapomniec mojemu młotrzemu rodzęństwu i moim (przyszłym)dzieciom

PorqueNo | 2014-01-08

Jedna z moich pierwszych samodzielnie przeczytanych książek :). Pamiętam, że tak mnie ciekawiło, co się zaraz zdarzy, że czasami gubiłam literki i musiałam wracać, żeby "posklejać" słówko. Ehhh... Piękne czasy

Uwielbiałam tą bajkę, czytałam ją bardzo często. Pamiętam że dostałam ją od starszej koleżanki która robiła porządki na półkach. Ona nie była fanką przygód Cudaczka a ja do dziś pamiętam kogo odwiedzał.

Karolina | 2013-02-17

Moja pierwsza samodzielnie przeczytana książka z biblioteki szkolnej. Do tej pory pamiętam kolorowe ilustracje i upór żeby przeczytać do końca :)

kate | 2011-04-05

Po przeczytaniu książki, mój syn postanowił, że już nigdy nie nędzie marudził, złośćił się itp.:) Książka zabawna, przeczytaliśmy "jednym tchem".

kari512 | 2011-10-02

Książka jest świetna czytałam ją w 1 klasie podstawówki ale do dziś pamiętam że bardzo mi się podobała.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica