Biblioteka kapitana Nemo

Seria: Biblioteka
Wydawnictwo: Świat Literacki
Kapten Nemos bibliotek

"Biblioteka kapitana Nemo" to zagadkowa i poruszająca opowieść, osnuta wokół losów dwóch urodzonych tego samego dnia chłopców, zamienionych przypadkowo w szpitalu i po sześciu latach przywróconych właściwym rodzinom. Dramatyczne wydarzenia będące konsekwencją tej decyzji, rozgrywające się w osobliwie małej wiejskiej społeczności, stają się punktem wyjścia do głębokiej refleksji o istocie dobra i zła, rozpaczliwym poszukiwaniu miłości, próbach odzyskania utraconego czasu.

Wieloznaczna, mroczna, pełna przejmujących obrazów i tajemniczych znaków książka, zarazem brutalna i liryczna, uznana została przez krytyków za jedno z najważniejszych dokonań współczesnej prozy skandynawskiej.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca